риба ТОН

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: риба ТОН

Мнение от Моряка »

Траловете тралят дъното,гриповете търсят пасажна риба,и няма да пуснат грипа за единичен по-голям екземпляр,водолазите се гмуркат около брега.Шанса е никакъв. :) Ако влизат дори малки екземпляри,може би трябва да се знае сезона за търсенето им и дистанция от брега дълбочини и др. :roll:
А сега де? :roll:
петър василев

Re: риба ТОН

Мнение от петър василев »

vilivarna написа:http://imageshost.ru/photo/544613/id26319.html Рибите които хващаме са като първите които са в кофата.Но там има и две които май се казват дорадо.Много красиво скачат над водата като ги хванеш.При нас те се хващат по рядко, имам извадени десеттина като най-голямата е около 1.600 но дават по голям кеф...
На тази риба тук в Гърция някои и викат тонаки,но истинското и име е Рики или на български Турук.
Прочети в тази тема за монтажа за Турук и Паламуд :arrow: http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 1%83%D0%B4
Монтажа е изпитан и ще ги ловиш по две-три наведнъж :D
Ако искаш да ловиш нещо от Албакор на горе ще трябва да преминеш поне две мили от брега и то вечер-1 час преди и 1 час след залез слънце или сутрин 1 час преди изгрев и час след изгрев.Удари може да имаш през целия ден,но това са най-удачните часове.Ние тук най-чести удари имаме на 6 мили от брега .Колкото по-навътре влизаш толко по-голям шанс имаш.За целта ти трябва 18 см воблер и аз ти предлагам този на Рапала ИзображениеИзображение.
Скорост на водене от 4,5 до 6 мили :wink:
Ай сполука,че таз година и жената ги натисна и за вас няма да останат :lol:
Изображение
donadoni
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 9:50 pm

Re: риба ТОН

Мнение от donadoni »

vilivarna написа:Пичове 5 години вече ловя на Халкидики и такава риба даже не съм виждал.Имам изкарани над 500 туни но най-голямата е едва 3.900.Ловил съм само на изкуствени примамки-воблери,отоподи и какви ли не простоти.Обикновенно влача на 300-500 метра от брега там където става много дълбоко около шкарпа, но съм влизал и до хоризонта.И все една и съща.Екипирал съм се с PENN и влакна за 150 кг. и накрая некви туни по 0.400 грама които даже не мога да ги усетя на върха на сопата.Вече ми се плаче.Дайте малко информация моля ви се.Гръцката риба няма кой да я излови.Почерпката от мен.......
колега за големи туни намери воблер shibuki той им е убиеца.на халкидики пред средния полуостров но 15-20 км навътре има страшни риби но трябва да ги намериш.най много върви април май септември октомври и ноември
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”