Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от Тошето »

Много яка риболовна тема.............и се развива :?:
За да поискаш, трябва да дадеш
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от Sme6NIKa »

"Развитие в застой" дет` се вика :lol:

Rumci май ми даде най-точния отговор, за което много му благодаря! Благодаря и на всички други колеги, взели отношение по темата.

Моля, ако модераторите счетат, че въпроса е безмислен(притеснителен) да изтрият темата.

P.S. Даже не смея да попитам, дали границата от 3 кг. дневен улов, важи и за НЕпромишлен риболов на Черно море..... :lol:
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от КИРО »

Питай ве - важи си с пълна сила.
Ама и аз да та питам -
като отидеш на платено,вземаш ли си повече от 3 кила за дома ?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Sme6NIKa
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 9:28 am
Местоположение: София

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от Sme6NIKa »

Не взимам риба нито от платено, нито от безплатно. Стигнах до етапа да ловя за удоволствие, а не за прехрана. Когато искам да ям риба си купувам от магазина.

Всъщност защо ми се струва, че се засягаш? Ако с нещо съм те обидил - много извинявай. Не е било умишлено.

P.S. Чувствам се натрапник в този подфорум (Морски риболов). Повече няма да поствам теми, защото май задавам неудобни въпроси. Ще се огранича до: "Браво, браво колега!", "Все така!" и "А наздраве!"..... Дано поне някой се замисли, какво ПРАВИМ с морето си. И когато се изцепи "Едно време колко риба имаше, ехееее, не като сега!" да се замисли, дали и той няма поне мъничко вина за сегашното нямане...., а не да си мисли "ам`чи то мойто к`во е - капка в морето! Едва ли ще се отрази съществено...."
P.S.2 Rumci, отново ти благодаря за отговора. Мисля, че ти си се замислял също....
P.S.3 Май изтрепах всички шансове, някога да бъда приет в някоя "Морска група"... :lol:
Мерака винаги е по-голям от възможностите....или поне при мен е така!
plamen_varna
новобранец
новобранец
Мнения: 94
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 10:00 am

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от plamen_varna »

колега, не се шашкай! всичко е наред! въпросите ти бяха много уместни, а който не може да ги "издържи", си е за негова сметка!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от КИРО »

Ае Смешник,баш пък ти да ме засегнеш - направо забрави.
Сега относно ловенето и купуването по нашия край да те светна малко.
То какво има по магазините - ний си знаем.
Има сега сафрид,ама не е черноморски - а вкусовите разлики с турския или гръцкия са големи.
Така че,не можеш да ме накараш да си купя сафрид от борсата.
Както и карагьоз,че повечето е ловен в езерото.
Купувам си,но от колегите от стоянката,които работят с мрежи.
А за чернокопа и паламуда ти писах по-горе.
Там паднат ли ми,не гледам килата.
Калкан и паламуд още не ми се е закачал на куката,
за толкова години - и сега ако закача,дали ще ги меря на кантара ?

Ако говорим за попчето или сафрида - мноого рядко съм минавал нормата,
и мнооого често съм се връщал капо. :D

А в морска група - пускай си молбата,все някъде ще влезеш,
ама мен никъде ме няма да знайш. :lol:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
петър василев

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от петър василев »

Sme6NIKa написа: Дано поне някой се замисли, какво ПРАВИМ с морето си. И когато се изцепи "Едно време колко риба имаше, ехееее, не като сега!" да се замисли, дали и той няма поне мъничко вина за сегашното нямане...., а не да си мисли "ам`чи то мойто к`во е - капка в морето! Едва ли ще се отрази съществено....":
Колега,Sme6NIKa :lol: а бе що не си пишеш името,ами Sme6NIKa ,,,все едно,че те обиждам ся :lol:
Никой не си засегнал,а само така предполагаш :D Аз също мога да ти кажа ,че от магазин риба ако купя тя ще е за стръв.Каква ще е вкусотията на уж ''прясна риба'',която е на 3 или 4 дена най-малко,защото е внос,,плюс това ако не знаете ще ви кажа,че тези риби ,които ги продават за пресни се потапят в формалин за да запази уж прясна рибата.Този разтвор обаче е доказано ,че съдържа ракови клетки и е забранен за употреба,нооооо :!: Даже ако оставят рибата да престои малко повече в разтвора,,,не става и за стръв,,не я ядат дори рибите.Това се случва и със скаридите.Понякога не сте ли забелязали,че нямате кълванета,а точно до вас другите са убили рибата.
Така,че яжте си вие от магазина ''прясна риба'',пък аз ще си ям уловената от мен самия :D
Другото дето казваш за това,че риболовците нанасят вреда на популацията пак бъркаш,,,,,най-голяма вреда на популацията на рибите нанасят траулерите,,там да видиш колко маломерни риби стават зян,първо омитат всичко живо по пътя си,второ нанасят и екологична катастрофа като чупят разните му там корали и тем подобни ','кислорода на морето'',развалят и укрития на морските организми,,,а бе с две думи,,,,това е катастрофа ,а не рибаря,който ще улови днес 1-2 кила риба,.
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от Шморхи »

Или накратко казано, рибарите с лодки вредят на популацията толкова, колкото пушач замърсява околната среда с тютюнев дим. Дето се казва "с мед да го намажеш". :)
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от Булти »

rumci написа:Реално погледнато според закона всички, които практикуваме морски риболов сме в издънка с размерите на рибите, които ловим и прибираме :? . Не е само чернокопа :idea:
...без да влизам в спор , само ще намекна , че 50 процента от законите в БГ , не са актуални и са далеч от реалното състояние на нещата...бих ви дал милион примери за тъпи закони или такива дето нарочно са направени....с вратичка....закона требе да се промени :!: ....а ся по темата : аз ловя бабакид - в закона нищо не пише за него :wink: :D :D :D ...Смешник наистина си ...трогателно смешен , що не пишеш за траловете ве :axe:
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от Mi7chell »

Sme6NIKa написа:Не взимам риба нито от платено, нито от безплатно. Стигнах до етапа да ловя за удоволствие, а не за прехрана. Когато искам да ям риба си купувам от магазина.

Всъщност защо ми се струва, че се засягаш? Ако с нещо съм те обидил - много извинявай. Не е било умишлено.

P.S. Чувствам се натрапник в този подфорум (Морски риболов). Повече няма да поствам теми, защото май задавам неудобни въпроси. Ще се огранича до: "Браво, браво колега!", "Все така!" и "А наздраве!"..... Дано поне някой се замисли, какво ПРАВИМ с морето си. И когато се изцепи "Едно време колко риба имаше, ехееее, не като сега!" да се замисли, дали и той няма поне мъничко вина за сегашното нямане...., а не да си мисли "ам`чи то мойто к`во е - капка в морето! Едва ли ще се отрази съществено...."
P.S.2 Rumci, отново ти благодаря за отговора. Мисля, че ти си се замислял също....
P.S.3 Май изтрепах всички шансове, някога да бъда приет в някоя "Морска група"... :lol:
Колега до една степен съм съгласен с теб,що става въпрос за лефера,това е единствената маломерна риба която прибирам от морето,не за друго ами,просто лефер не съм виждал да хване някой пред мен,било то на чепаре,блесна или на нощен риболов,а риболова на такава риба от брега се случва няколко дни в годината,но не мисля че въдичарите могат да повлиаят толкова на популацията на тази риба.
Зарганолог
sharkfin
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:41 pm

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от sharkfin »

всичката ни е такава, нали сме си най-хитрите....за всичко ще си намерим обяснение. не ловим маломерен лефер, ами нещо си там - не знам какво си, да бракониери сме, ама има и по-големи от нас(м.мка им на траловете), някой си там за 2 часа кофа от латекс напълнил - сега му е паднало. С тоя подход ще намерим оправдания и боклука да си хвърлим на улицата, и 20 кинта на полицая да дадем да замаже работата, ама накрая попарата ние си я сърбаме. Никой няма интерес от липсата на правила и докато не започне от нас борбата правилата да важат, нищо добро няма да се случи.
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от salmo »

sharkfin написа:всичката ни е такава, нали сме си най-хитрите....
Брей кво сефте на колегата :lol: :lol: :lol: Няма да кажа "добре дошъл" щото на сто процента е някой стар форум-джия с нов ник-нейм :smt036
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
sharkfin
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:41 pm

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от sharkfin »

не, не съм стар :|
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от dobria1 »

Добре де по този въпрос не се ли писа в темата ЛЕФЕР и ЧЕРНОКОП ???
нужно ли е да повтаряме всичко от начало,ако е да се пускат нови теми всеки може,да ме извинят Бургазлии за примера но "Платерини от плажа" ми звучи като "Заргани от Вълнолома" или пък "Карагьоз под Аспарухов мост" и прочие както и тази тема
пък по темата макар че не я одобрявам,аиде да не се правим на големи самаряни че си знаем ........гащи който има съзнание и съвест ще пуска дребните чернокопчета(бръснарски ножчета)
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
MARLIN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 409
Регистриран на: Сря Сеп 09, 2009 1:42 am
Местоположение: Варна

Re: Е ли чернокопа малък лефер или напреки?

Мнение от MARLIN »

Ами като си купиш риба от магазина гаранция ли е , че е уловена НЕ по браконерски начин :lol: Примерно пресен калкан.. знае ли се нещо за него...или друга черноморска риба ? Ами не... щото е от магазина :D На скоро даваха филм за брконерите на риба тон. Тъй като се консумира много по света и следователно се е превърнал в сериозен бизнес. Заключението на филма беше ...'' Намалете консумирането на риба тон и с това ще намалее избиването и'' . Следователо в София,Варна и т.н.както и Турция, Гърция намалете консумацията на калкан, лефер и чернокоп и всичко ще е ОК :D или не купувайте :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”