трофеен Лаврак (Морски вълк)

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от strijok »

РЕСПЕКТ :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
Аватар
mi4mana_drs
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 6:06 pm
Местоположение: добрич

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от mi4mana_drs »

мерси мерси на всички...още ми е трудно да се нарадвам :)
петър василев

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от петър василев »

Само,че обясни как я улови тази риба,,,как по-точно,,,с такъм или с голи ръце.
Не те провокирам,просто ми е интересно да науча как си я уловил.
Аватар
mi4mana_drs
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 6:06 pm
Местоположение: добрич

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от mi4mana_drs »

рибата беше зашеметена от студената вода но доста жива...бихме се в морето 20 мин. докато успея да я изморя и кача в лодката :) опитах да я зашеметя с 2 удара с греблото по-главата но това само повече я раздразни...все пак аз се оказах по-голям морски вълк от нея и я вкарах в лодката с ръце :)повтарям с ръце хехехеххехехе...просто невероятна слука имах и късмет да я видя във морето :)
петър василев

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от петър василев »

Един приятел по същия начин '' си улови'' :D един Марлин-170кг,,само,че Марлина беше блъснат от кораб,но все още жив и бая се озори да го вкара в лодката,защото рибата беше колкото лодката :lol:
Аватар
mi4mana_drs
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 6:06 pm
Местоположение: добрич

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от mi4mana_drs »

когато имаш слука всичко е възможно....и аз искам мърлин да хвана с голи ръце :)
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от justinian »

Браво мичмане!!! Страхотен късмет!!!

Между другото, преди две седмици в Поморие двама туристи-баща и син, пред погледите на петима местни харпунджии, които от сутринта гмуркали в района на "Моряшкия вълнолом", хванали с ръце жив лаврак с тегло около 5 килограма. Информацията е потвърдена от хора на които вярвам безрезервно. Преди това се бе появила информация за хванат 9-килограмов лаврак в местността "Лахана", пак с ръце, пак от туристи, но не бе потвърдена от очевидци. Вероятно има някаква причина едрите лавраци да излизат на брега-липса на кислород поради изключително топлата морска вода е най-вероятната.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
vankata88
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 5:28 pm

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от vankata88 »

Уникална риба!!! :drinkers:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Булти »

justinian написа:Браво мичмане!!! Страхотен късмет!!!

Между другото, преди две седмици в Поморие двама туристи-баща и син, пред погледите на петима местни харпунджии, които от сутринта гмуркали в района на "Моряшкия вълнолом", хванали с ръце жив лаврак с тегло около 5 килограма. Информацията е потвърдена от хора на които вярвам безрезервно. Преди това се бе появила информация за хванат 9-килограмов лаврак в местността "Лахана", пак с ръце, пак от туристи, но не бе потвърдена от очевидци. Вероятно има някаква причина едрите лавраци да излизат на брега-липса на кислород поради изключително топлата морска вода е най-вероятната.
.....баси мамата ...хвърлям харпуна и ставам турист
:evil: :evil: :evil:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Булти »

justinian написа: Вероятно има някаква причина едрите лавраци да излизат на брега-липса на кислород поради изключително топлата морска вода е най-вероятната.
...на брега има вълни - водата верно е по богата на кислород ...утре отивам с каяка около брега - ако не ударя с харпуна , ще хвана с голи ръце , ако не - някой 11 кг - сам ще се хвърли в каяка :rolleyes: ...и ще има нова тема : ЛАВРАК В КАНУТО

:drinkers:

p.s. ...и гребло дълго имам :D
Последно промяна от Булти на Вто Авг 31, 2010 11:16 am, променено общо 1 път.
Аватар
mi4mana_drs
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 6:06 pm
Местоположение: добрич

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от mi4mana_drs »

водата беше много студена колега ...фиш-файндера показа температура на водата 16 градуса...течението беше южно и докара много студена вода от по-дълбоките части на черно море ;)
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Булти »

...в интерес на истината , някой скоро в Подводен , мисля , че беше Димс , също беше писъл за лаврак хванат с голи ръце в плиткото преди месец :!:
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от tolio_pm »

justinian написа:Браво мичмане!!! Страхотен късмет!!!

Между другото, преди две седмици в Поморие двама туристи-баща и син, пред погледите на петима местни харпунджии, които от сутринта гмуркали в района на "Моряшкия вълнолом", хванали с ръце жив лаврак с тегло около 5 килограма. Информацията е потвърдена от хора на които вярвам безрезервно. Преди това се бе появила информация за хванат 9-килограмов лаврак в местността "Лахана", пак с ръце, пак от туристи, но не бе потвърдена от очевидци. Вероятно има някаква причина едрите лавраци да излизат на брега-липса на кислород поради изключително топлата морска вода е най-вероятната.
Потвърждавам думите на Тони.Брат ми (който също е пишман харпунжия).Манца,Барбута,Пепо-Малината и компания са били очевидци на "туристическата слука" :wink:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
mi4mana_drs
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 6:06 pm
Местоположение: добрич

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от mi4mana_drs »

пожелавам на всеки такава слука :twisted:
Geo
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 1:15 pm

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Geo »

Странни неща стават напоследък у нас....На 22.08.2010г на яз.Жребчево,около 17 ч.при тролинг ми се случи следното:На около десетина метра от лодката се видя огромна опашка,която леко ми помаха и се скри.Станах и се загледах в мястото,голямото светло туловище се запъти към дълбините,стори ми се че е щука.Големината на воблерите ми /13 и 12,5 см/ предполагаха да възбудят интереса на хищника и се приготвих за евентуална среща....Но удар по страничния борд ме накара да се обърна на страни.Голяма ,красива риба се беше преметнала върху борда и се удари в него.За миг рибата се беше зашеметила и ръката ми се плъзна по жълтия корем-можех спокойно да я хвана за хрилете....Жена ми,която понякога влиза с мен беше грабнала кепа и понече буквално да я загребе.Избутах кепа настрани, погалих рибока и той с бавни движения се отправи в царството си....Беше ШАРАН,десетина килограмов,едва не влезе сам в лодката!?
Понякога се случват и такива неща...тази година водния свят разкри за мен доста тайни и силно ме накара да се замисля....но както се казва това са други неща.
В близост до това място на 1-ви юли се засякохме с един едър хищник-65 кг сом.Какво беше това послание с шарана не знам,но и двете срещи ми доставиха огромна радост.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”