Лефер

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Zloto69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 4:35 pm

Мнение от Zloto69 »

Последно около корабчето.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Оня ден на фара на морска гара Варна след 20.30ч. помятах аблата и нещеш ли-удар,но не успях да го извадя,защото на 5-6 метра от мен се откачи хайванчето.Беше чернокопче под 200гр.видях го тъкмо като се откачи.После скъсах любимата си блесна Алба №1 и това беше.Преди това направих малко граца на чепарето.Вчера вечерта пак похвърлях малко,но този път нямаше и празен удар даже.Утре рано сутринта ше помятам блесната пак,после малко граца и ше си ходя.Много калабалък на тая морска гара/на кея де/,щото на плочата има някакви военни кораби и е забранено преминаването.Вземайте спининги,защото с дългите телескопи много се оплитат и стават кавги.





Поздрави! :D
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
elektronchika
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 2:25 pm
Местоположение: Варна

Мнение от elektronchika »

как е положението сега, има ли чернокоп или лефер край Варна?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Мнение от КИРО »

Едно време като имаше мостчета на Златните,хвърляхме за лефер на дъно.Чепаре от 3-4 куки 1 или 2 номер,закачаме парчета пресен сафрид и замяташ надалеко.Много не чакаш ако го има,удря като за световно и е голям кеф докато го извадиш.Случвало се е на вечер до 15 парчета да се изкарат от порядъка на 0,8-1,5 кг.Но на този етап не знам къде може да го има,рано е още мисля.А и тези мостчета вече ги няма.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

На канала ходя за чернокоп,най-големия на Алба 2номер беше 350гр.За лефер незнам място,евентуално с лодка ако се излезе и с Алба№3.Обаче има и една друга подробност,РАНО Е!Разбрах,че вадят по южното черноморие от лодките на чепарета за сафрид,значи скоро ще наближи северния бряг и ще го ловим.Пък може и да ме чака до 1-ви да си взема новата пръчка и тогава да пристигне,знаеш ли!? :lol: :lol: :lol:
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
cena
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 07, 2016 12:57 pm

Re: Лефер

Мнение от cena »

Я кажете лятото срещат ли се лефери в Гърция
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”