ЧИЧОРИНА?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

genesis77
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 10:26 pm

Мнение от genesis77 »

така е ,но цвета и се мени стига до оранжево с червени петна,подобно на средеземноморския карас.в средиземно море е по червена и едра тук не я дучакваме,ти пак си късметлия рядко се вади на кука,основно на мрежи . :D
genesis77
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 10:26 pm

Мнение от genesis77 »

така е ,но цвета и се мени,стига до оранжева на червени петна,подобно на средиземноморския карас.в средиземно море е почервена ,тук не я дочакваме.ти пак си късметлия,рядко се хвща на кука ,основно на мрежи. :D
omerta
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Мар 22, 2007 12:10 pm
Местоположение: varna

Мнение от omerta »

тва барбуня е същото като онова дето ми казаха че барбун се казвало, има червеникаво тук таме и му е надолу главата, за колко рядко се лови незнам, аз миналата година най често ходих на буната след делфинариума и почти всеки път хващах по няколко такива рибки
от всичко хубаво по много
Iwelin
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Съб Яну 13, 2007 11:02 am
Обратна връзка:

Мнение от Iwelin »

не знам аз хващам такива за първи път. Като ги показах на чичо ми в балчик (той стара пушка), каза браво много са яки мариновани тия :) и ги маринова :). Иначе спомена че е възможно да се хванат само в студено течение и били доста рядки и понеже аз ходя в балчик само лятно време , много рядко се случва да има студено течение. Откакто съм се запалил по риболова само миналата година случих и за съжаление беше само за 1 ден, на другия ден водата пак си беше чай и рибата пак си ядеше едва едва. От успешния риболов предишния ден нямаше и помен.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Мнение от Булти »

тва на което викат чучурина рибарите си е жива лапина , понякога достига и до 50 см дължина , особено в дупки на дълбочина над 10 метра , тя е домошар като попчето и обитава постоянна територия , любопитна е - често ми се е случвало да се заиграва с върха на харпуна , когато дебна в засада ...и страшно бърза - усеща натискането на спусъка и се изпарява още преди да е излетяла стрелата...по принцип не стрелям по тях - имат много кости , но понякога от скука :( .....страшно красива е под вода - имаш чувството , че наблюдаваш тропична риба .....от скорпида и дракона по вкусни риби не съм ял - особено на чируз , предварително им изрязвам перките и бодлите с обикновена ножица за хартия , като държа рибата в лявата ръка с дебела ръкавица а с дясната ножицата
Дели
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 538
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 4:48 pm

Мнение от Дели »

Разликата между чичорината и лапината е точно колкото разликата между варненския морски червей и бургаския блатен. Става въпрос за едно и също но варненци и бургазлии употребяват различни имена.
Съгласен съм с Булти за отличните вкусови качества на дракона . По едрите които хвана между другата риба ги режа до шиповете и главите заедно с шиповете ги изхвърлям . Остава само бяло филе което в къщи се излапва преди другите риби.
Аватар
Малкото рибарче
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Мар 27, 2007 10:37 am
Местоположение: Бургас

Мнение от Малкото рибарче »

Дели написа:Разликата между чичорината и лапината е точно колкото разликата между варненския морски червей и бургаския блатен. Става въпрос за едно и също но варненци и бургазлии употребяват различни имена.
Съгласен съм с Булти за отличните вкусови качества на дракона . По едрите които хвана между другата риба ги режа до шиповете и главите заедно с шиповете ги изхвърлям . Остава само бяло филе което в къщи се излапва преди другите риби.
Ми така си е! Ама се изненадвам, че сме толкова близки градове, пък толкова много различия :D
Не съм ловец, но съм рибар!
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

в Балчик и викаме - Лимонка
:wink: - но не се яде - много кости има :idea:
Красимир от Балчик
ico000_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 547
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 1:54 pm
Местоположение: Варна

Re: ЧИЧОРИНА?

Мнение от ico000_ »

рибата се казва Петниста Лапина, сем. Зеленушки
а относно еврейското попче и галята - те са различни видове от различни семейства
еврейското попче е от сем. Еврейски попчета,
а галята е от сем. Трескови
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: ЧИЧОРИНА?

Мнение от starcho »

Утрепахте ме,бе хора-лапината е досадна като слънчака и само ентус(иасти я ядат,достига дължина до 20 см. и е пълна с арматура.За нея е писано доста и не чини на трапезата на мераклиите.
ico000_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 547
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 1:54 pm
Местоположение: Варна

Re: ЧИЧОРИНА?

Мнение от ico000_ »

колкото съм хващал досега, ни една не съм опитал :)
crash_man
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Апр 03, 2009 6:56 am
Местоположение: Варна

Re: ЧИЧОРИНА?

Мнение от crash_man »

:mrgreen:
Последно промяна от crash_man на Сря Фев 10, 2010 8:28 pm, променено общо 1 път.
От всички риби най-обичам Дракона!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ЧИЧОРИНА?

Мнение от КИРО »

Не показвай,ще трия.
Виж заглавието.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
недялко радков
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 359
Регистриран на: Вто Мар 01, 2011 8:57 am
Местоположение: Варна

Re: ЧИЧОРИНА?

Мнение от недялко радков »

Вадя темата от нафталина,минало е много време от последния пост(3 години),случайно попаднах на нея,но мисля,че имайки впредвид прогресивното намаляване на видовете риба в Черно море трябва да се обърне внимание и на тази риба...
Чичорината (лапината) има много вкусно месо,особено подходящо за рибена чорба,паниране и пържене.Преди 20 години я блъскахме в камъните,като я хванем,но от няколко години я консумирам с удоволствие и разбрах,че това е ценна риба (същото беше положението със скорпида,който сега е скъп деликатес в ресторантите)
Обещавам в най- скоро време да покажа нагледно със снимки как се чисти и обработва за да стане деликатес!
Ако за 2 седмици спрете алкохола и сте на диета ще разберете,че сте загубили 14 дни!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: ЧИЧОРИНА?

Мнение от КИРО »

Ти па от де се светна за тази риба ?
Иначе си много прав де - аз това си го прибирам .
Една такава в чорбата,я прави мааалко по-вкусна.
А няколко такива припържени - са добро мезе. :wink:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”