Черноморски биотопен аквариум

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от КИРО »

Меджита може и да го има вече,особенно при вас на юг,проби трябват.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от starcho »

Меджита е морж по природа,топлото го убива.Атерина и Барбуна има ли,морска мишка може да си фанеш лятоска с кепче,прилепало...
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

И барбун и атерина имам. Лятото си бях изкарал една морска мишка от 4 м дълбочина, но докато дойде време да си ходя и я уморих в кофичката щото водата сигурно беше станала поне 32 градуса. Иначе беше мъжка и мнооого красива: много дълги перки,бежово-златиста на цвят и цялата с небесносини петна посипана. като тази изглеждаше:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от JettroniX »

Честно казано, за първи път чувам за такава риба в Черно море :shock: :D Определено в аквариума трябва да се направи място и за нея - красива е ;)
Изображение
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от shturetc »

Първо,моите съболезнования за цаците,zx9r :)))...толкова голям мерак за отглеждането им в аквариум имаше,а те да се окажат толкова нежни и нетрайни;)...Предполагам,че и с увите изходът ще е подобен,затова Напред към малко по-издръжливи видове.Лично аз изключително харесвам скорпидите,а и със сигурност са "куче марка" като издръжливост!
Преди няколко години на чепаре в бургаското пристанище(на Въглищното до Силвъртел-а) закачих едно морско мишле,ама се шокирах от окраската му(взех го за отровен рибок...не му знаех "породата" по него време) и със свръх деликатни движения и с помощта на две клечки го откачих от кукичката и го върнах да се радва на свободата.Ако нявгаш пак случа да прибарам такова красиво,жълто-синьо мъниче-пълня баката с вода и сигнализирам на мига да го сториш квартирант на аквариума ти !!!
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Тези мишоци много лесно се хващат с маска и кеп лятно време понеже са много мудни и буквално те оставят да ги капачиш с кепа на дъното. Тоя 160 литровия за тях го точа да са сами ,че в другия няма да стигат до храната въобще-супер бавни са. Иначе от двата си провала с цацата установих поне, че всъщност се нуждаят от много място за плуване и съм сигурен,че в огромен аквариум като на Колето от Несебър последния с акулката(4 тона луд е направо :shock: ) Други риби в кофа с аерация съм държал с дни като се е налагало,но с цацата не става-едвам устисква до Сарафово. В аквариума 80 см. дълуг плуват постоянно без да спират(не като атерините да речем да застанат срещу течението и да си стоят на едно място) и живота им се удължава на 24 часа горе-долу. Ето едно клипче на последната оцеляла вече едвам крета: http://www.youtube.com/watch?v=ZuQXL9_q-dE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от shturetc »

:( 'Баси,мъчно ми става като го гледам как се мъчи рибето........Що не вземеш да го ефтаназираш!?...тъй и тъй си отива....Май ще спра да гледам,инак супер увлекателните ви клипове,на теб,Колето от Несебър и останалите акваристи,'щото започвам да изпитвам прекалено силни пристрастия към отделните риби(а не пасажно безхаберие) и да се замислям дЪл' да не тегля една клечка на чепаретата си и останалите си такъми :roll: :shock: :oops:

Атерините са ...Касчей Безсмертний. Ползваме ги за ем за зарган на плувка(много вдигащ адреналина риболов)--едно,че са в състояние да оцелеят с кука,забита в гърба няколко часа и ,второ, прибирал съм вечер у нас в 5 литрова бака с морска вода по 15-ина...и то без аерация,оттам в хладилника-за намаляне на метаболизма им и... на утрото доживяваха да ида до морето и да им сменя водата...и пак на куката да мамят заргани :D ...Абе,касчейчета :!: При тези екстра условия,дето си им подсигурил в аквариума,ще надживеят и ...стъклото на аквариума :lol:
:drinkers:
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

[quote="shturetc"]: и да се замислям дЪл' да не тегля една клечка на чепаретата си и останалите си такъми :roll: :shock: :oops:


Сакън нидей!!!!! Само не и чепаретата! Ето ти едно жизнерадостно клипче за настроение> http://www.youtube.com/watch?v=a2_LsLWDT8Q" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от JettroniX »

На тая цаца все едно и е нарушен апарата за ориентация или имат фобия от тесни пространства...определено иска по-голяма водна площ :)
Изображение
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Колеги, тази събота имах възможността да се пробвам с малък блеч и хамсия и пак не се получи. Хамсията не остиска дори и до колата та до вкъщи да не говорим. Блеча имаше сходно поведение с цаците и изхода беше същия. Явно цялата фамилия люспопадковци са баси лигльовците... :shock:
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Не е гот да си малка рибка..http://www.youtube.com/watch?v=fu0_W52qAnQ" onclick="window.open(this.href);return false; :axe:
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Малко да обновя темата! Този уикенд ми се отдаде възможност да отида за 2 дни в Гърция и си докарах някои красотички. Ето така изглежда положението в момента(нещо ми се бъгна апарата и мн гадни клипове прави) http://www.youtube.com/watch?v=svfLnMbkAbw" onclick="window.open(this.href);return false;
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от Момчил Димитров »

красота!
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Да изтупам праха малко :) вчера си "набрах" от Созополското дъно едно похотливо мъжкарче(ивичеста морска мишка) да го сватосам с бъдещата му жена, която краси от известно време аквариума. А оня хич не я бави... https://www.youtube.com/watch?v=v23hwFIhw1o" onclick="window.open(this.href);return false;
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Иначе в големия аквариум пусна ли храна имам чувството,че им става тясно, направо изригват :twisted: https://www.youtube.com/watch?v=evmEqsiVEoc" onclick="window.open(this.href);return false; на 1,20 мин. се вижда окото на дракона "Цецо" , който се е заровил в пясъка и чакали...
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”