Черноморски биотопен аквариум

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

В тази тема ще покажа снимки и клипове на аквариуми с черноморски риби които естествено са хванати с всички познати Ви начини( на плувка,бомбарда,чепарета,срекмета и не на последно място с кепче) много морска вода съм изпил заради последния метод :lol: Но това му е хубавото на Черно море-съчетавам си двете хобита. Удоволствието да ловиш риба е огромно,но мен още повече ме кефи след,като я хвана освен вкуса и да знам и нещо повече за нея. До преди няколко години се твърдеше, че черноморските риби не можели да се гледат в домашен аквариум от любители(те май за това повечето видове са толкова слабо проучени). От 2-3 години обаче благодарение на няколко ентусиасти акваристи(някои и рибари) много истини излезнаха на яве и Черноморската акваристика взе да се развива в правилна посока. И така спирам с бръщолевенето и ще пусна като за начало някоя друга снимка от преди няколко години когато още правих опити...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от zx9r на Нед Апр 07, 2013 10:09 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Borkata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1553
Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 5:56 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от Borkata »

Макар,че риболовци-акваристи като теб не са много в нашия форум,не се надявам на кой знае какво развитие на темата но аз лично с радост бих следил твоите писания,клипчета и снимки по темата па дано не съм прав :drinkers:
http://www.chepare.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Качествени чепарета Borkata
Изображение
XegouX
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Пон Окт 22, 2012 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от XegouX »

Ставам ти фен да знаеш.....
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Ще се изненадаш... ето едно доказателство http://www.youtube.com/watch?v=Wv5lAl2q57k" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
JettroniX
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1006
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 10:58 am

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от JettroniX »

Браво колега :smt023 Тия неща си ги постигнал определено с цената на много жертви и време ! Супер яко е според мен да си имаш един подобен малък черноморски свят в къщи. Интересно ми е колко време успяват да доживяват рибите в аквариума и в каква вода ги гледаш :prayer:
Изображение
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Ако си мислите,че моя аквариум е нещо особено вижте Колето от Несебър какво прави... целия си 1ви етаж на къщата си го нпълни с аквариуми и то само черноморски. Тва клипче му е на последното творение:около 3000 литра,а и си пада по големите риби. Ето линк на цялата му тема на някой,ако му е интересно да я разгледа http://aquariumbg.com/forum/chernomorsk ... ka-konche/" onclick="window.open(this.href);return false;
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Аз в морска натурална , но може и в сладка засолена със специална сол (едрата не става защото при изпарението на водата се променя химичния и състав)
Аватар
Вуйчо-Ваньо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1327
Регистриран на: Нед Фев 21, 2010 10:11 am
Местоположение: Пловдив

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от Вуйчо-Ваньо »

Много интересна тема.Ще я следя с интерес.
Изображение
Изображение
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от shturetc »

С изключителен интерес изгледах клиповете на несебърските акваристи и изчетох коментарите в един форум на хора,отдавна занимаващи се с отглеждането на черноморски риби,актинии,водорасли....Това си е цяла наука,а аз за съжаление не разбирам нищо от нея.Е,остава ми само да се наслаждавам на красивите крайни резултати на ентусиасти като колегата zx9r. Поздравления !
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Да задам едно въпросче... Мисля,че това на снимките е зарган "ембрион" ,но си кажете и вие мнението, че живот и здраве тва лято ще се мъча и за такива.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
checho_58
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 3:57 pm

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от checho_58 »

Това не е зарганче, а май че е ува!?
Искрено ти се възхищавам на ентусиазма и старанието, невероятни неща правиш! :drinkers:
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от Моряка »

Това е ува със сигурност колега :) И на мен темата ми стана интересна.Всички ,които обичаме и сме влюбени в морето,зимата се утешаваме със снимки и клипчета от предния сезон.Ти си избрал още по-добър начин,пренесъл си живо море у дома си.Заслужаваш голямо уважение за положения труд.Пожелавам ти успех.
Увата много често през лятото приближава съвсем близко до брега на големи пасажи и ако калдърмата е с малко око примерно 10 на мрежата е възможно да остане някоя и друга бройка.
А сега де? :roll:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от КИРО »

Да - ува е.
Имай едно на ум,че много от споменатите до сега "аквариумни" рибки
я "уважават" много.
Сафрид и ува на едно място,все едно зарган и чернокоп. :D
Обаче пробвай,ако ти са нахранени рибките,може да има консенсус в аквариума.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Кире, аз си мисля,че е зарган понеже от средата на юли до почти края на август като се гмурках на моето любимо местенце в созопол плувах буквално между тях и доста ги наблюдавах. Та мисълта ми е,че не плуваха като уви,а по-скоро като голям пасаж атерина, докато увата върви на кълбо. Пък и на цвят са сини като заргана,а тука във форума някой беше постнал снимка на ува на една покривка отгоре и не ми мяса нещо. Ся ще се опитам да я намеря за сравнение
zx9r
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 6:24 pm
Местоположение: Бургас-Сарафово

Re: Черноморски биотопен аквариум

Мнение от zx9r »

Е те тва е. Пък и увата колко голяма става щото от тез клечки имаше и по 15 см дълги.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”