Черноморска Акула?!?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от barutchiata © »

salmo написа: ...... :idea: :idea: :idea:
Това не ми стана ясно как да го разбирам :?: :evil: .... , ама наистина годините след казармата (1989 - 1993)си изкарвах прехраната с улов на риба и по специално с акулски и морунски риболов... Ако някой се интересува мога много да разказвам - как се прави парагада , какви котви се използват , на какво разстояние се поставят куките , какви въжета , какви шамандури , какви шамандурлуци , кои куки са за акули , кои за моруна.... , но мисля , че това няма нищо общо с любителското търсене на акули , каквато е идеята на колегата "Ribarina" .
:smt115 Както и по-горе писах единствените акули които съм хващал с любителски такъми са на попченска чуконта с рязана риба за стръв и съвсем не целенасочено...


Добре бе бате, след като имаш опита, можеш ли да ни светнеш, има ли шанс с въдица да се търси целенасочено акула?
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от КИРО »

Баруте,за мен това си е 6/49.
Жоро имаше миналата година хваната една на каяджийския такъм,
пред Златните на изворите.
Ама не мога сега да му намеря снимката,изтрил съм я от компа.
А преди 20-тина години,един ден на моста пред Морско око (пак Златните-моста го няма вече),
имаше извадени над 20 акули.Ама за един ден-който е бил там е случил.
Аз като отидох към 18 часа (за сафрид),бяха се скрили вече акулите.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
YordanDanev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1916
Регистриран на: Пон Дек 29, 2008 5:49 pm
Местоположение: Бургас - Нюрнберг

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от YordanDanev »

Булти написа:...Йордане и ти ме заинтригува яко :!: - тва на колко метра от брега :?:
От буните на канала до бункера, мисля че лято 2007-2008 беше.
Изображениеима ли комат кучета много
Ribarina
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1152
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 1:11 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Ribarina »

И аз съм навит за там.Близко е и удобно
петко стоянов

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от петко стоянов »

Мой приятел,който в моменте лови в Норвегия,правеше риболов от лодка на акули ЦЕЛЕНАСОЧЕНО :wink: .....Значи е възможно!
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от salmo »

barutchiata © написа:
salmo написа: ...... :idea: :idea: :idea:
:smt115 Както и по-горе писах единствените акули които съм хващал с любителски такъми са на попченска чуконта с рязана риба за стръв и съвсем не целенасочено...


Добре бе бате, след като имаш опита, можеш ли да ни светнеш, има ли шанс с въдица да се търси целенасочено акула?
Барутски ,съжалявам , че трябва да го кажа , но моят отговор е твърдо "НЕ"...
Целенасоченото търсене на акула е извън разрешената за малки плавателни съдове тримилна зона. Ако намериш някой да те закара на такива дълбочини трябва този някой да се е занимавал с акулски парагади , да познава дъното , да знае къде се намират пангозите и кога е прехода на акулите (тя наистина е постоянно в движение) Да имате на въдиците поне 200м. корда (0,70-0,80) достатъчно големи и здрави куки , а тежестта да е в порядъка на 400-600гр. заради адски силните течения...Черноморската акула е дънна риба и трябва да се търси само на дъното...
Смея да твърдя ,че познавам местата на които сме пускали парагади между Царево и Синеморец и пак не съм сигурен , че ако отида там (с въдица) дори и по време на акулския преход ще успея да хвана ...

Целенасоченото търсене и улов на акула по нашето черноморие си е загуба на време!
Ще се радвам някой ако ме опровергае , но за сега отговора ми е "не".
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от КИРО »

Салмо - 2 мили ни дават бре,не 3.
Другото дето го казваш,така е - дет съм слушал познатите.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Моряка »

Да salmo е прав и сигурно това го е виждал многократно. :D

Изображение
А сега де? :roll:
петър василев

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от петър василев »

salmo написа:...Черноморската акула е дънна риба и трябва да се търси само на дъното...
Смея да твърдя ,че познавам местата на които сме пускали парагади между Царево и Синеморец и пак не съм сигурен , че ако отида там (с въдица) дори и по време на акулския преход ще успея да хвана .
:smt023 :smt023 :smt023
Аз акула не съм ловил и много рядко някой любител рибар,поради причината,че съществуват други риби с подобни размери и много по-добри вкусови качества,но съм работил като рибар извесно време и черноморски акули сме ловили в мрежите. Ако ще се ходи целенасочено за акули е нужен пαραгад .Трябва, разбира се да знаем ''точното акулско место'' и се оставя да престои цяла вечер.
Стравта е без значение ,каквато и да е риба,но сафрида е предпочитан.На въдица е вероятно да ти удари ,но това са много редки случаи.Имам приятел ,който ходи много често за акули на парагад,само заради тръпката,защото лови акули с фрапиращи размери.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от КИРО »

петко стоянов написа:Мой приятел,който в моменте лови в Норвегия,правеше риболов от лодка на акули ЦЕЛЕНАСОЧЕНО :wink: .....Значи е възможно!
Я пий една ракия и се огледай ве.
нерде Стамбул-нерде Ямбол
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Ribarina
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1152
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 1:11 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Ribarina »

А бе хора аз ще хвана акула.Дали тази година или след 20 няма значение важното е човек да има цел.Калканите ги гоня седма година и още нямам успех ама не се отказвам.
По последните ми разпити на рибари вече започвам да се ориентирам към определени места и стръв,Както и начини на примамване ще пробвам да ви нарисувам,но утре каква е последната ми идея за лов на акула.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от КИРО »

Абе аз калкана го търся от 20 и кусур години,и още нямам късмет. :oops:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от salmo »

КИРО написа:Салмо - 2 мили ни дават бре,не 3.
Бачо Киро , тук ми отряза главата , щото си наистина прав... Като начинаещ риболовец разрешената зона беше пет мили , но в последствие - в първите години на демокрацията , съгласно някакви Европейски закони - я промениха на две мили (тогава , луди - млади години , кой ти обръщаше внимание на тия неща) , но сега си ги припомням :yawinkle: ... и може би на това се дължи тази моя грешка... Sorry !!
Честно казано и сега прекрачваме двумилната зона ... е , по- рядко , нооо ... между нас да си остане :oops: :lol:
Ами третия пангоз (горе - долу от там преминава прехода на акулите , както на калкана така и на моруната) е на 10-11 мили от брега... :smt091

Ето изплямпах го , макар и без бой... и без пари... (баре да бях взел някой лев :lol: )
Мама , (лека и пръст) още от време оно , разправяше , че за партизанин не ставам - слаб ми е ангела... и си признавам всичко без бой ... :smt031
Тъй че ако има още нещо питайте - харесва ми да се връщам в ония години , па макар и в спомени....
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от КИРО »

Прав си Салмо,че мноооого навътре трябва да се ходи за тея пусти риби,ама
аз нямам гащи за там.
Пък и чак толкова да се правя на рибар,не държа.
Стигат ми разходките около брега,е ако се закачи нещо - ще се хваля като за световно сигурно.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от pluv4o »

Колега рибар(от форума е...-да си признае)през 2008г на калкански риболов на Шабла отрази една акулка около 4кг.Верно...чист късмет :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”