Черноморска Акула?!?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Тошето »

Изображение

Снимката е от пролета на 2009,мястото е Аладжа банка,такъма е каяджииски,колегата е Жоро......пак близък на Климо :D
За да поискаш, трябва да дадеш
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от pluv4o »

Я...Гузен негонен бяга :D Други си признаха...без бой :lol:
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от snegk »

След като вадят акули на карагиозените мрежи, а те не са хвърлени много навътре, значи може да се търси.Хвърляш си на граца и каквото удари, калкан, котка, акула. :lol:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Mi7chell »

На този етап и аз мисля ,че е възможно.Не съм чувал в близките години да е идвала толкова към брега Черноморската акула.
Зарганолог
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от КИРО »

to6eto69 написа:Изображение

Снимката е от пролета на 2009,мястото е Аладжа банка,такъма е каяджииски,колегата е Жоро:D
Тоше благодаря,за тази снимка споменах по-назад в темата
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от vatus56 »

Тази акулка /на снимката/ми се вижда закачена към опашката. Случайно ли е засечена?
Никоя риба не е по - важна от живота !
Ribarina
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1152
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 1:11 pm
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Ribarina »

Вчера ме покани един клиент от Созопол на риболов с неговата лодка и смятам да се възползвам.Но ще почакам да се оправи времето и ще си приготвя само големи куки и съм си замръзил тука един сафрид за калканите ще трябва да го приложа и за акула.Дано стане .
Аз се чудя само защо един колега продължава да ми обяснява как акулата се вряла в тетреподите и камъните пролетно време и за какъв мие да хвърлям на черен дроб.Миналата година 5 кила дроб за два рака.А тази ще видим
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от vatus56 »

Тетраподи, камъни, акули :?: :?: :?: То ако е така, ние харпунджиите пролетно време трябва да пълним фризерите с акулско, но за съжаление не е така. Малко са колегите щастливци които са виждали и удряли акули под водата. А тези които са виждали, твърдят, че винаги са я виждали над чисто пясъчно дъно.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от КИРО »

vatus56 написа:Тази акулка /на снимката/ми се вижда закачена към опашката. Случайно ли е засечена?
Най-вероятно Ванка.Както писах по-назад,хваната е пред Златните,
а това е човека снимал този клип.http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 37#p420496
Жорката бре.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от snegk »

vatus56 написа:Тетраподи, камъни, акули :?: :?: :?: То ако е така, ние харпунджиите пролетно време трябва да пълним фризерите с акулско, но за съжаление не е така. Малко са колегите щастливци които са виждали и удряли акули под водата. А тези които са виждали, твърдят, че винаги са я виждали над чисто пясъчно дъно.
Брат, нашите мрежари вадеха доста акули на мрежите.Явно на моменти излиза по-към брега.Знае ли човек, климата се обърка вече :drinkers:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
Тошето
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 755
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 12:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Тошето »

vatus56 написа:Тази акулка /на снимката/ми се вижда закачена към опашката. Случайно ли е засечена?
Пускахме за лихнус,нещо му почукваше няколко пъти ама леко не като бузестия,при една от засечките излезе тва,и правилно за гърба е.
За да поискаш, трябва да дадеш
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от chirusa_bg »

Колега Рибарина,
за съжаление не мога да ти помогна с нищо по акулския въпрос, но искам да те поздравя за ентусиазма. Напълно споделям виждането ти за преследването на определени редки видове риба и съм убеден, че ще имаш успех един ден! Ако пък не, то остава удоволствието от процеса на проучвания и търсене на печелившата стратегия :smt023 Аз от вече 3 години съм активно по петите на змиорките и всеки път, когато съм за змиорка и плувката потъне се вълнувам, като малко дете. Може пък 2010та да е нашата година и да ги хванеме тие митични риби.

Успех и никакво отказване, щом някой ги е хванал значи и ти ще я спипаш :smt023
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от starcho »

Да ти удари на въдичка акул е толкова често както спари,минокоп или м. лястовица.Охо-светипетрова ,м. мишка,прилепало,скат,морунче,каиш и морско конче.А наздравеее :drinkers:
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от Златев »

starcho написа:... и морско конче...:drinkers:
Много често се закача по такъма при риболов на кая, особено ако си пуснал покрай самата буна... ;) Това не важи като рядкост :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
balyk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Съб Окт 10, 2009 10:26 am
Местоположение: Варна

Re: Акула+Рибарина=?

Мнение от balyk »

Привет на всички. Между 15.10 и 15.11.2009( ще излъжа ако се нагърбя с точна дата) - Кранево, на буната, където е бараката на мидената ферма от вътрешната страна до стентата на буната(дълбочина до 2м.мксимум) видяхме акула.Мина покрай три такъма за кая, като на парад. 20-30човека се събрахме да я гледаме.Никакво впечатление, не и направи( в смисъл шума ). Водата беше изключително бистра и от външната страна на буната "вреше" от Ува.Помня че следващата седмица 2-3ма приятели споменаха ,че и покрай Шабла на брега са се завъртели много акули( никой не каза за нищо уловено),но много хора казаха, че по това време на годината би трбвало да е доста по на вътре в морето.Поздрави и успехи!

п.п. Едва ли съм помогнал, ама да си кажа. :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”