е-Книгата "Черноморски риболов"

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от rikitikitavi »

Здравейте приятели,
Забелязал съм, че има хора на които им допадат моите писаници във форума. За тях и за всички останали с голямо удоволствие представям моята книга:
"Черноморски риболов"
20151116_211245.jpg
Това е първата книга написана изцяло за риболова в нашето море. Разгледал съм най-ловените риби и начините им на риболов с въдица и харпун.
Мисля се получи едно интересно четиво.

За да е по джоба на всеки се наложи книгата да е електронна. Цената е 5лв. За да се изтегли се прави регистрация(все пак истински левчета се дават) и се прави заплащане чрез смс или епей, пей пау. Получава се код с който се тегли книгата.

За да не е ситуацията купуване на котка в чувал има възможност да се изтегли част от първа глава. Да се види за какво става дума все пак.

Линк към книгата:

http://knigite.bg/ebooks/ebook.php?pid=268" onclick="window.open(this.href);return false;

Пожелавам ви приятно четене.

Ако имате въпроси ще се постарая да им отговоря.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от oneillbgm »

Аз си признавам, че ме няма в морският риболов. Но бих я прочел.

А за книгата, InDesign ли използва или не за. eBook или ePub е формата на книгата ти? Авторските права от къде се придобиват, чрез Adobe или? Питам и се интересувам, защото съм арт дизайнер и имам подобни на твоите идеи.

И на края, честито и успехи за още издадени книги.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
Б-група
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 12:55 pm
Местоположение: Плевен

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от Б-група »

г-н Липчев ,Чест и Почитания за труда и написаното ! Но имам ,една ,Колегиална забележка ! Има и други ,който са писали ,преди ,време по темата ! Д Минев , ,,Мълчаливият спорт ,, 1980 год , Минев Василев Божков ,, Подводния Риболов ,, 1989 г и други има ! Ако ,решите да я издавате ,съм от първите желаещи ! Поздрави от Хълмистата Дунавска Равнина и Плевен ,Да Ге !!!!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от rikitikitavi »

Б-група написа:г-н Липчев ,Чест и Почитания за труда и написаното ! Но имам ,една ,Колегиална забележка ! Има и други ,който са писали ,преди ,време по темата ! Д Минев , ,,Мълчаливият спорт ,, 1980 год , Минев Василев Божков ,, Подводния Риболов ,, 1989 г и други има ! Ако ,решите да я издавате ,съм от първите желаещи ! Поздрави от Хълмистата Дунавска Равнина и Плевен ,Да Ге !!!!
Книгата на Д.Минев е нещо което всеки е длъжен да прочете. Дълги години е единствената книга за подводен риболов у нас. Има още няколко книги,но те са напълнени с части от същата книга. Това е една наистина отлична книга,но наистина е остаряла. Други книги няма издадени за подводния риболов.
Колкото до черноморския риболов с въдица, ситуацията е още по зле. Из списанията се мяркат по някоя статия и това е. Има няколко книги за речния риболов в които мимоходом е сложен и морския.
Съвременна книга за риболов с въдица не знам да има.
Имаме издадени два прекрасни определителя за риби. Един само за попчетата и един за всички български.
Не съм отричал и не отричам нищо издадено от колеги. Въпреки това смятам,че предлагам първата (сравнително пълна)книга в България за риболов в Черно море, както с харпун, така и с въдица. Като основно съм описал моя опит и това как аз хващам рибки.
Книгата е издадена в формат е-Книга заради ниската крайна цена. Аз не бих дал за книга 100лева и не искам никой да дава толкова за да прочете това което аз съм написал.
Пп ако се сетите заглавия на книги за морския риболов,моля да ги напишете. Ще ми бъде приятно да ги прочета.
Последно промяна от rikitikitavi на Чет Ное 19, 2015 10:41 pm, променено общо 1 път.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от rikitikitavi »

oneillbgm написа:Аз си признавам, че ме няма в морският риболов. Но бих я прочел.

А за книгата, InDesign ли използва или не за. eBook или ePub е формата на книгата ти? Авторските права от къде се придобиват, чрез Adobe или? Питам и се интересувам, защото съм арт дизайнер и имам подобни на твоите идеи.

И на края, честито и успехи за още издадени книги.
За съжаление не знам отговорите на всички въпроси. Използвах издателство Буквите да изработят книгата. Чрез Адобе са защитени авторските права. За техническите въпроси трябва към издателя да се обърнете
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Б-група
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 12:55 pm
Местоположение: Плевен

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от Б-група »

Колега ,Липчев ! Поне на мен не ми е известно ,да има спец книга за морския риболов / лично мнение Е / ,макар че има отделни глави за него , напр в книгите на М Богоев / във втората е най изчерпателно/ ,но има и при Н Русков написано ! Но до там ! Макар ,че преди време ,имаше / към 1995 г някъде / една идея за 4 тома ,изцяло за риболова и спец том за Морето ! НО ,като всичко родно ,излезе 1 -я том и до там ! Тъй ,че адмираций !!
Последно промяна от Б-група на Пет Ное 20, 2015 1:30 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от КИРО »

Ники,ако това е оня "подарък" отпреди 2г,чудесно нещо си сътворил.
Почнах да го чета,но ми се скапа CD-то на компа,и не можах да стигна даже и до половината.
Другата седмица отива на основен ремонт,идва зима - ще се чете спокойно,
а ти си фантастичен разказвач. :prayer:
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от rikitikitavi »

Киро, онова беше основата на тази книга и на следващата ми книга. В тази вече всичко е шлифовано,осмислено и с подходящо поставени картинки.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Ivailo87
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Авг 18, 2014 8:47 am
Местоположение: София

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от Ivailo87 »

Здравей rikitikitavi,
Да попитам в книгата засяга ли се спининговият риболов?

Благодаря!
Daiwa BG PILK 802HFS + DAIWA BG 3500 + Daiwa J-BRAID X8 - 300м #2.0
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от rikitikitavi »

Ivailo87 написа:Здравей rikitikitavi,
Да попитам в книгата засяга ли се спининговият риболов?

Благодаря!
Здраве,
От морските риби само за чернокопа имам някакъв опит в спинингуването. Поради не особено големия си опит с него съм написал основата само.
Единствено за риболова на щука има подробно описание на спинингов риболов с все варианти на вобери, блесни и как да ги водим при.....и т.н.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от 1000n »

Колега rikitikitavi,
има ли в книгата нещо за риболова на чепаре?
Мен конкретно ме интересува дали има информация,
свързана с удачните материали за направа на чепарета
и какви са критериите за избор на едни или други материали
за направата на удачни чепарета, които хващат риба.
Защото от личен опит съм забелязал, че
чепарето хубаво ли е - всеки новобранец хваща риба,
но ако чепарето е с неподходящи ламета - и най-големият и опитен майстор
риба не може да хване с такова неудачно за момента чепаре.
Наслука на всички!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от rikitikitavi »

Хич да не е темата за риболов на сафрид е много надълго и нашироко затъпена. Па и разни начини за направа на чипаре има, па и материали доста показани има, че и как да намираш...
Е тук примерно е част от нея
http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... ntry109173
Ама в книгата е още по подробно
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: е-Книгата "Черноморски риболов"

Мнение от 1000n »

rikitikitavi написа:Хич да не е темата за риболов на сафрид е много надълго и нашироко затъпена. Па и разни начини за направа на чипаре има, па и материали доста показани има, че и как да намираш...
Е тук примерно е част от нея
http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... ntry109173
Ама в книгата е още по подробно
Прочетох текста на дискусията.
Бързам да кажа, че ми направи впечатление, че разсъждаваш логично и последователно.
Това несъмнено прави и книгата ти интересна и ценна.
Наслука на всички! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Рибите, навици, особености и как да ги ловим.”