Сезон 2017

Модератор: nkolev66

Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »

Нещо не мога да изкарам клипа. ПОМОООЩ!
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Сезон 2017

Мнение от baretata »

Пашата обича смелите.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »

Ама аз искам с картинка да е...пък.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »


Тоз път улучих.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »


Тест на нова позиция на камерата с нова стойка. Този път май съм доволен. Иначе силен мъртваи и голяма боза. Платерините само се мяркат. То се вижда де.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон 2017

Мнение от boqn_belchev »

image-0-02-05-bfd818bf94c8b9839278ec1bd32c7b24fb0226e8f9c065a2678220fceacba47d-V.jpg
image-0-02-05-bfd818bf94c8b9839278ec1bd32c7b24fb0226e8f9c065a2678220fceacba47d-V.jpg (98.74 KiB) Преглеждано 9076 пъти
20170522_174134.jpg
image-0-02-05-c6a31d10e03e1868836b5f85a90f35762968df0dd03d8866ce5917d7da5f6fd7-V.jpg
image-0-02-05-c6a31d10e03e1868836b5f85a90f35762968df0dd03d8866ce5917d7da5f6fd7-V.jpg (98.61 KiB) Преглеждано 9076 пъти
Трета рибка за сезона. Явно има доста преминали северните ширини. Беше в пасаж от 20-30 подобни на метър под повърхността. После полегна на меко и на метър във фурната.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »

Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »

]
Миграцията свърши. Рибата вече е близо до дъното и реагира (макар и слабо)на щракалка и мюре.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон 2017

Мнение от boqn_belchev »

дравейте!

Неделя в Каварна беше много мътно, дори не слизах до морето а го снимах от високо. След обяд и кратка почивка право към Зеленка.
Там също мътно, но в брега малко повече видимост. Камъните си ги познавам. Приятно ме изненадаха мидите, но само в началото по на вътре пак е същата картина. Всеки път ги почиствам колкото мога и малко по малко го правят и други. Дано този сезон да ходя по-често там. Мястото е добро и почти винаги е закътано от силните северни, североизточни и източни ветрове. Често е мътно, но се намират и хубави камъни на 2-3м дълбочина по които има миди и се завъртат риби. На буната често има рибари, но може и да се застане така, че да не им се пречи много. Дори може да им помогнем, като откачим някоя въдица. Срещат се попчета, атерини, зеленушки, платерини, кефали, чернокопи, сафриди, лефери заргани, врани, лавраци ( тях аз още не съм ги видял, но съм чувал). От изброените на този излет видях първите 6. Платерини те и кефалите мигрираха и се виждаха най-често около буната. По точно се виждаха техните сенки. това не ми попречи да стрелям по тях. Десет изстрела десет пропуска. Поне се настрелях. От време на време събирах и по някои рапан. Хванах и попче на въдица. Беше влязло между камъните и колегата рибар се опитваше да откачи въдицата. Помислих, че оловото се е закачило, но той каза, че е с две куки. Така при второто гмуркане след като изчаках да се избистри малко успях да го измъкна и да зарадвам колегата. Видях дойде един колега. Познах но по колата. Той прави много красиви неща. Та тайно се надявах да дойде да се огледам, но той беше принципен. След като видя, че съм със буй отиде в другата посока. После малко се завъртя в дълбокото около големите камъни. Там има една скала, която често посещавам още в началото на гмуркането. Под нея има свод и там е малко по-бистро. Рядко съм виждал риби там, но няколко пъти бяха много големи и интересни. Гмуркам там поради друга причина. Ползвам го като настройка. Както когато влизаме в храм усещаме вибрациите и се настройваме за предстроящето. Така ме зарежда и тази скала. Просто след това мислете ви вече са с друга вибрация. Дори и да не срещна риби вече съм доволен от гмуркането.

Този ден едни от най-силните впечатления ми оставиха зеленушките. Те си строяха гнезда от камъчета и танцуваха около тях. Едно интересно гмуркане. Легнал на не повече от 2м. дълбочина след като се прикрих между камъните затворих очи. Броях до десет. Както съм така дали през клепачите-слънцето беше срещу мен, дали чрез мисълта или със страничната линия усетих присъствието на риби. Е представих си ги по-големи и можеби това ме забави с изстрела и пропуснах. Следващите няколко опита нищо не мина и се отказах от тази нагласа. Вече се напрягах. Пробвах и мюре. За първи път тази година. Щом видех пасаж го поставях. после десет гмуркания нищо. После го прибирах в плиткото да радва рибарите. Риби на него не видях, но и аз рядко виждам и затова не го ползвам често. Обичам да обикалям. Точно мислех да излизам и минава пасаж кефалчета малко преди половинки, стрелям хаотично и пропускам. Първата рибка, която взех беше в пасаж, които видях от едната страна на тетрапод. Рибите заобиколиха и една голяма застана пред стрелата. Изстрел и приятно подръпване. Дори доста силно. Успях да отпусна малко и да я подканя да прилегне. После я хванах здраво и си отправих към буната. Там нещо пак ми се изплъзна от ръцете, но беше ударена добре и после бързо я освободих и обработих.
Втората беше до големият камък преди началото на буната. Точно се връщам и залягам в основата. Появява се една сама малко дребна ми се струва и е далечна, не съм много сигурен вече е почти сянка, но стрелям. вярно дребна е, но беше самотна а сега я направих другарка на другата на кукана.
Завъртях се и пред камъка от който влизам. Идват две пасящи, големина добра, както през лятото. Тук чоплят там се огледат. За съжаление ги разделих. По жалкото е, че уж си мислех че е добре уцелена и дори пуснах харпуна тя полегна доволно, после видях как прави хеликоптер на въжето опитах се да я притисна в камъните, хванах я дори, но беше решила да не се разделя с другарката си. Тази случка някак ме накара да престана за днес. Окачих харпуните на буя посъбрах още малко рапани. направих последните гмуркания без харпун да се насладя още веднъж на танците на зелунушките, малките прозрачни атеринки, притихналите попчета в камъните, шума на раците и песента на морето. Когато се преобличах видях, два делфина миткури, които преди това бяха пред буната сега търсиха своята храна точно срещу скалата от която бях влязъл. Слънцето беше напекло приятно и процедурата по събличане за първи път този сезон не беше трепереща а приятна. Полюбувах се още малко на морето и потеглих към залеза.
5d5cdf01.jpg
5d5cdf01.jpg (208.31 KiB) Преглеждано 8827 пъти
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »


Подариха ми къдемлийски ръкавички с кевларени пръстчета. ... Ударих си първия лефер с харпун.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
biserkehayov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 278
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 9:33 am

Re: Сезон 2017

Мнение от biserkehayov »

Petar Petrov
преди 7 мин. · Kavarna, Dobrich Province
здравейте колеги днес някой си е забравил неопренът на Болата .моля който го е забравил да се свържи с мен за да му го върна .собственика трябва да ми кажи модела и размера на неопрена за да няма грешки

от ФЕЙСА!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »

Днес задушница. Задушно време. Три часа във водата, две места и даже рибка не мярнах.
Попчета много. Ама много. Друго абсолютно нищо. (Ееин гюмюш и осем чучурини)
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от Митко Кирилов »

Стана ми ясно защо днес от "нариба" ситуацията беше "безриба".Там където бях никой не взе нищо, нещо повече-без удар!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 9:33 pm

Re: Сезон 2017

Мнение от Бобo »

Най-после и аз успях да вляза във водата.Място-под паметника на Шабла.Събота сутринта влизане с голям мерак и...толкоз.Водата студена,на цвят е оловно-сива,рибата идва до носът ти и тогава я виждаш.Ходи само до повърхността.Все пак успях да гръмна един батко - около 32 см. После се раздуха южняка и излязох. Днес, неделя,малко по топла вода заради североизточното време но риба никаква,или почти никаква.На късмет ударих три "граничарки" и до обед толкова.Писна ми,набрах раци и айде на масата.Водата е най-много 16 градуса.Обаче най-хубавото беше,че видях три лефера в група.Верно,прелетяха край мен и нямах шанс за стрелба,но поне гледката си заслужаваше.

Поздрави!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2017

Мнение от rikitikitavi »

]
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”