Сезон 2017

Модератор: baretata

boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач

Re: Сезон 2017

Мнениеот boqn_belchev » ср юли 12, 2017 11:16 am

Ето и първото лавраче
Снима Иво и харпунът само така изглежда че е към мен доста в страни от мен е

Реклама

Потребителски аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот rikitikitavi » съб юли 22, 2017 8:13 pm

Днес имах удоволствието да се гмуркам с истински колега.
По принцип избягвам да влизам на дадена буна когато гмурка някой. Ама този път на огледа съм случил колегата да е на дъното. А имаше апнея човека. Та като се облякох и започнах да влизам го видях. Покани ме до него и ми направи удоволствието.
Колкото до рибата -риба имаше. Ама аз два часа се почесвах и блях след рибите. Накрая успях да се настоя и взех шест риби.
Вече.морската вода е топла и рибите е добре да се почистват от червата веднага.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268

Потребителски аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот rikitikitavi » ср юли 26, 2017 9:15 am

Една невероятно вкусна лятна рецепта искам да споделя.

Или казано по друг начин -кюфтенца на скара от морски кефал и платерина.

В плиткото риби Ич няма. Няколко часа изкарани във водата и видяни само четири кефала, три мини пасажа от по пет платерини, две самотни платерини и няколко любопитни иларии. Пустош. Все пак Нептун ми даде възможност да стрелям цели пет пъти и два кефала и две платерини се приготвиха да идват с мен.
  Въпроса беше какво да ги правим. Нещо ново ни се хапваше.
Като идея решихме на кюфтета да ги направим.
Колко му е.
 Свяляне на средния кокал. После с клещи се издърпват ребрата. Одира се лесно и кожата. За четири риби с мотането отиде половин час цялата процедура.
С месомелачката прекарахме пет пъти месото и се получи една чудна бяла каймичка. Към 800гр излезе от малко над две кила рибки.
Изображение
От там един настърган голям лук, едно пакетче купешка кайма, сол и черно пиперче. Омесихме всичко здраво и в хладилника да чака време за вечеря.
 За вечеря се запали скарата. Кюфтетата придобиха един добър и апетитен вид.
Изображение
Малко хич не си направих труда да ги заглаждам ама. ....за ядене ги правих. После изпълних и една поръчка за бейби кюфтенца.
Изображение
Станаха невероятни вкусотиики. Детето дето риба не яде, омаха половината без подканяне. Смятам това за уникално.

Та ако искате да скриете шапката на някой дет риба не яде...това е начина.

Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Бобo » ср авг 02, 2017 8:23 pm

Само да се похваля...
Вчера си получих мюрето от приятел-художник.
IMG_20170802_173428.jpg

IMG_20170802_173517.jpg

IMG_20170802_173354.jpg

Мисля,че се получи прекрасно.Остава само да се пробва "на терен".

Потребителски аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот rikitikitavi » чет авг 03, 2017 10:17 am

Давай. Чакаме снимки.

Бобo
научил се да хвърля
научил се да хвърля

Мнениеот Бобo » нед авг 06, 2017 7:19 pm

Тъй... Не е много за хвалене,ама поне да разкажа.
Събота,северно време.Течение и вятър от север.Водата топла.Мътилка и слаба видимост.Единични рибки,много наплашени и настръхнали.Бягат от сянката си.Може би заради повишената активност на лодки и РК-та в района.С много късмет взех 5 рибета (срам ме е да кажа с какъв размер са).
Неделя,влизане в 7.00 ч. Вода горе-долу бистра,пак от север.Отново риба няма.Към 8-8,15 ч. от някъде дойде мътилка,ама наистина дойде...Като стена. Успях да взема един батко около кило и малко,който се завъртя до мюрето.От там нататък се почна едно дебнене,едно чакане,за да завърша с още една риба.Пасажи никакви не видях.Само единични бройки,които не си заслужават стрелбата.Видях три сватби,обаче ми направи впечатление,че женските бяха доста дребни.Не знам що така.

Иначе мюрето си свърши работата точно както се очакваше : има ли добри риби-събира ги.

И те така...
Поздрави !

Реклама

Потребителски аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата

Мнениеот rikitikitavi » ср авг 16, 2017 8:11 am

Отдавна не бях влизал и си викам в голямата буря дали няма да има и големи риби по буните. Общо взето мъртвило. Едни илариики се мотаят и толкова. С щракане успях да извикам десетина пасажа платерини от дълбокото стрелях по три и взех една. После Нептун ми прати един наистина дълъг кефал и аз по някакъв късметлииски начин успях да го умеря въпреки високата му скорост на прелитане. Метъра показа 56см.

boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач

Мнениеот boqn_belchev » ср сеп 20, 2017 9:17 am

20170919_214309.jpg
Варненски платерини от вчера. Общо взето за три часа видях само три риби без да мога да стрелям. После като дойдоха първи изстрел пропуск после шест поредни гмуркания шест риби, като едната дойде още докато оправях харпуна. Седмият път пропуснах, но следващият изстрел беше интересен. Както съм по корем рибите ме обикаляха от дясно, обърнах се по гръб и стрелях малко над плавниците. После пак минаваха хубави рибки, но вече не ми се стреляше така. Чаках нещо по-интересно и дори веднъж стрелях по сафрид. Рибите бяха в мътното и стрелях с 75цата.
Три от рибките подарих другите на филета. Половината лежаха снощи в солена водица днес в оцет. Другите мисля довечера да панирам.

Върни се в “Подводен риболов”