Сезон 2019

Модератор: nkolev66

Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Сезон 2019

Мнение от Диканаров »

Какво става бе Братство? Не влизате ли? Що не се някой похвали! При нас няма хвани, снимай и пусни! Или Златко не дава, заради Онези шарените пакетчета да се влиза?
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от boqn_belchev »

66609231_10212492985833502_943336128583303168_n.jpg
66609231_10212492985833502_943336128583303168_n.jpg (106.5 KiB) Преглеждано 4928 пъти
Здравейте, както винаги все не ми остава много време за писане. дори последно време не качвам много информация къде какво. С повечето се знаем и намираме други канали. Там информацията не остава така подредена и когато ти потрябва да можеш да я намериш. Тук всичко е на една ръка.
В петък след като се прибрах в Каварна паркирах Чиракман. Там около пет минути ми трябваха да се наканя. Беше след 19ч. водата не изглеждаше много бистра, но се навих и се потопих. Водата студена в брега пък миналата седмица беше топла. Илариики пасат по камъните. Няколко метра по-навътре виждам и първите платерини. Първи изстрел и първи пропуск. Нещо много горе стрелям. лежа и чакам да ме подминат. След две гмуркания корекция и първата е на стрелата. Както обикновено кукана е на буя. Правя проверка и на новите тръби от мидената фабрика. Там пълно с хамсийки. Малко по-мътно е. Предната седмица беше по бистро от страната на буната. Пак се върнах в начална позиция е поех на юг да проверя и другите градинки. На едно място пак виждам иларии. Отново пробвам няколко метра по-навътре и пак идват. Пак пропускам. Продължавам да ги търся. Едно кефалче ме наобикаля. Прави си лупингите напред назад повеждам и стрелям. Усещам подръпване. май не е ударен добре Точно под гръбната перка. С лед тази слука вече не ми се гмуркаше така а и бях позамръзнал. Доволен се прибрах. Скарата беше включена и загрята със ребра и крилца та положих и рибките. Хапнах и си легнах, че на другият ден щеше да има състезание по-подводен риболов.
atom3
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 8:33 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от atom3 »

Другата седмица ще влизам с харпун и аз. Но съм некадърен и само попчета съм хващал досега. 75см ми е харпуна с права стрела. Ще ходя в Приморско, може за един ден и до Ахтопол да отскоча но искам да питам дали подхода ми за лова ще свърши работа.
Screenshot_1.jpg
Това е плаж Перла в Приморско, преди там съм влизал и си мисля пак там да отида след обяд към 16 часа ще вляза защото май тогава рибата започва да се навърта край камъните и ще отида на върха на вълнолома където съм отбелязал на снимката. Дълбочината там е 7-8 метра но понеже не издържам много под вода мисля на повърхността да чакам, Ще стане ли ? Вие как бихте подходили ? А за Ахтопол не съмходил преди и не знам къде ще е подходящо да вляза.
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от boqn_belchev »

Здравей, колега! Не съм ходил точно на тази буна, но мястото си избрал добре. Ще минават и горе. Трябва добре да си скрит от дясната страна до някой тетрапод. Преди 20 дни ходихме до Бегликтаж. Малко по нагоре от буната има едни камъни Крокодилите. Погледнах ги, но не ми остана време да вляза. Гмуркал съм там преди около 10години ако можеш да отидеш там и после да напишеш два три реда как е било все едно и аз ще съм гмуркал там.
atom3
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 8:33 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от atom3 »

Не съм сигурен обаче кое е това мястото. 42.289668, 27.765410 на тези координати ли е ? С вървене пеша по скалите от този плаж ли се стига до там ?
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от boqn_belchev »

Здравей! Извинявай, бях на планина и не съм преглеждал. Точно това е мястото. Има път с кола.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Сезон 2019

Мнение от Диканаров »

Странна работа! Лятото мина, а репортажи няма! Къде сте бе братци? Не сте ли тук? Не гмурите ли? По гурбет ли сте? Златко да не е издал заповед за пълно интернетмълчание? Нали рибарската ми колиба е на язовир, та си храня душичката с вашите репортажи! Много ми липсва написаното от вас! Някои, като Бат Милен си отвориха свой сайт, други, като Булти, Светла им памет, останаха с исторически за Форума ни репортажи, клипове и снимки! Тук си чеша крастата с костур. За 2-3 часа до 11.30ч. и изкарвам лодката с боцман Фреди, че става много горещо! За това време си вадя по 2-3 килограма и ме стигат за следобедното ръкоделие. Панирани филета от костур са нещо приказно, но изядени с приятели и поляти със студени питиета! Пишете по някой ред бе! Стоплете на дядо Весо сърцето!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
metero
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 7:41 pm
Местоположение: Sf

Re: Сезон 2019

Мнение от metero »

Ако не е тайна, на кой язовир? Че ааз имам колиба до водата на яз. Искър, току-виж сме комшии:)
placet experiri
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от boqn_belchev »

Влизаме, но нищо по интересно и запомнящо не се случва. Информация къде я има платерината вече разбрах, че навсякъде я има стига да се влиза. Гмуркам след работа и събота и неделя когато остане време. Гмуркам от Варна до Шабла. Ако има колеги които идват и искат да направим риболов съм готов стига да имам свободно време. Последно време все не остава време да напиша два реда, но пък и са все обичайни неща. Чакам и от новите колеги да се включват и като разказват да може да им се помага. Сега идва рибно време и е време за повече репортажи.
Тази година по случайност бях в районите на три състезания по подводен риболов. Ще гледам като остане време да кача малко снимки да се огледате по оборудването на колегите.
Пак случайно се озовах една вечер на язовир Искър голяма мъка по тъмно да намериш къде да сложиш палатката. Портал до портал и не можах да стигна до водата. Накрая всичко мина и остават само хубавите спомени.
Скоро и по морето ще стане портал до портал и дано да имаме възможност да му се радваме още.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2019

Мнение от rikitikitavi »

Последните няколко гоодини е мътно морето. Нови хора няма как да се насладят на риболов в боза. На старите пък им е притръпнало ама вече заради крадците телефони не носим да се снимаме и камерите не хващат нищо красиво за да се мъчим да го качваме. Щото едно три минутно клипче си е поне дваисет минути монтаж.
Остава момента нещо да ни грабне за да споделим. Ама като видиш колко много хора активно пишат в темата(трима) и си бил поне с един от тях заедно....на кого да споделиш. Отделно нещо са на настъпили ежедневните занимавки и заигравки. Стотинки заработваме и цял ден на море не сме видели. Та събират се нещата и си страдаме ние си. Щото на зима да орвориш да прочетеш и да си спомниш е безценно. Аз засега съм в страни от сезона. Кот можах направих когато можах.
Наслука
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от express.servise »

Две седмици имаше силен ветрец и се въздържах но вчера отвори време ,по слаб исток + малко мъртвак.Бегах от работа и от 18до20:30 понабрах платеринки.Имах добри риби през едно гмуркане две скъсани ,изненадваща двойка , не смогвах да презареждам .Сменили са с есенното поведение тези големите лятото е много по трудно да ги излъжеш.
Прикачени файлове
20190903_213111.jpg
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от boqn_belchev »

На север много мътно. С 90ката, като част от изстрелите бяха каубойската.
20190908_195502.jpg
Рибите не са много за снимка, за което се извинявам.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Сезон 2019

Мнение от rikitikitavi »

Първия изстрел мноо добър. Браво.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Сезон 2019

Мнение от Диканаров »

Благодаря ви момци! Дано да имате хубава видимост и слука! Аз колега Метеро, съм на яз.Сопот от кокто се пенсионирах, от страната на с.Голяма Желязна ,но зная яз Искър по цялото му протежение! От София съм и първото ми куче умря в почивната станция на МВР, като последните си години изживя там на пълна свобода!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Сезон 2019

Мнение от lozzy.68 »

Бог да прости, Булти ... !!! Днес би навършил 52 ! Липсваш ни ... много !!! Почивай в мир ! :smt059
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”