Има ли смисъл да се купи само горнище от неопрен ?

Модератор: nkolev66

atom3
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 8:33 pm

Има ли смисъл да се купи само горнище от неопрен ?

Мнение от atom3 »

Видях един неопрен втора употреба продават 5мм, моя размер и доста запазен за 50лева но е само горнище. Има ли смисъл да се купува такова нещо ? Първо ще има ли полза ако влезеш само с него във водата и след това продават ли някъде само долнище ?
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Има ли смисъл да се купи само горнище от неопрен ?

Мнение от boqn_belchev »

IMG-8ba3be69e41f76c0e50585ec0cd63b28-V.jpg
IMG-8ba3be69e41f76c0e50585ec0cd63b28-V.jpg (208.2 KiB) Преглеждано 3794 пъти
става и без неопрен Здравей! Щом е за тези пари и при положение, че ти става го вземи. После ще си намериш и долнище. Да продават се и само долница, но по-рядко. Можеш да намериш пак втора ръка. Колега, който е състезател по подводен риболов от Добрич много место се гмурка само с горница. Не забравяй, че ще ти трябват и тежести както и колан. Пак отиват към 100лв. За плавниците около 200лв. чорапи 50лв. Та сумата до тук набъбва. Почнеш ли веднъж спиране няма. Прецени си дали си достатъчно запален и с какво ще направиш компромиси. Не ги правиш от екипировката.
Поздрави!
atom3
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Юни 22, 2015 8:33 pm

Re: Има ли смисъл да се купи само горнище от неопрен ?

Мнение от atom3 »

Аз съм влизал без нищо много пъти но даже и в най-топлата вода над 27 градуса когато е, издържам 1-2 часа и започвам да треперя и то много, трябва да излизам.
Намерих и друг вариант https://www.olx.bg/ad/neopren-CID618-ID7Tqzz.html
този неопрен, цял е и е моите размери. Пише че е 3.2мм но е объркал мисля, 3мм на гръдния кош и 2 на крайниците трябва да е.
Аватар
metero
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Фев 17, 2006 7:41 pm
Местоположение: Sf

Re: Има ли смисъл да се купи само горнище от неопрен ?

Мнение от metero »

За 50 лв няма смисъл от колебание- вземай. долнища втора съм виждал да продават доста.
Аз влизам от юни месец само с горнище- така намалявам тежестите драстично, времето за обличане и събличане също, пикая спокойно във водата...единствено не мога да намеря някакъв комуфлажен клин мой размер да скрия "белите кълки" от рибите.
Не вземай по-тънък от 5мм.
placet experiri
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”