Да постнем някоя снимка

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от rumci »

Брей, че сериозни дискусии са се заформили в тема, където би трябвало да се порадваме и споделяме фотоси свързани с подводния риболов :shock:.
Много може да се изприказва и напише относно морала и опазването на околната среда в днешното съвремие. Като човек практикуващ сладководен, морски и подводен риболов, пък с чиста съвест заставам зад хората които се гмуркат с харпун в морето. Нагледал съм се на достатъчно филми по нашите реки и язовири и отвратен е най-малкото прилагателно, което мога да използвам от това, което виждам всеки път.
terzo написа:Колега sashoart ако смяташ,че можеж много лесно да надхитриш рибата в нейната си собствена среда и да я застреляш ела пробвай и тогава говори.
Няма по достоен риболов от подводния и не бива да изливаме насъбралата се омраза към бракониерите точно към хората занимаващи се с този риболов!
Нека да сложим точка на този спор, да практикуваме любимото хоби и да бъдем малко по-толерантни един към друг!
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от tolio_pm »

rumci написа:Брей, че сериозни дискусии са се заформили в тема, където би трябвало да се порадваме и споделяме фотоси свързани с подводния риболов :shock:.
Много може да се изприказва и напише относно морала и опазването на околната среда в днешното съвремие. Като човек практикуващ сладководен, морски и подводен риболов, пък с чиста съвест заставам зад хората които се гмуркат с харпун в морето. Нагледал съм се на достатъчно филми по нашите реки и язовири и отвратен е най-малкото прилагателно, което мога да използвам от това, което виждам всеки път.
terzo написа:Колега sashoart ако смяташ,че можеж много лесно да надхитриш рибата в нейната си собствена среда и да я застреляш ела пробвай и тогава говори.
Няма по достоен риболов от подводния и не бива да изливаме насъбралата се омраза към бракониерите точно към хората занимаващи се с този риболов!
Нека да сложим точка на този спор, да практикуваме любимото хоби и да бъдем малко по-толерантни един към друг!
:prayer: :prayer: :smt008
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от КИРО »

Брейййй,те тука станало интересно ве.
Ама защо никой от вас не каза как се появи тази черноморска пъстърва,
че колегата Сашо да влезе малко в час.
Тогава нямаше да има такива постове според мен.

sashoart виж сега.Поначало тази риба не е наследственна черноморска.
Преди 25 и кусур години бяха я донесли от америката,за да напълнят морето УЖ.
Гледаше се във Варненското езеро,ама по към края му.
Само дето,още преди да беше пораснала,някой изтърва садките.
И те така се отзова после и в морето.
А дали сама се размножава - не съм правил изследвания.
Но си е вид нашественик в нашето море,както и рапана.
Може би и тази риба да е причината скумрията от тогава да не посещава нашето море.
Абе много още мога да ти пиша,ама не виждам смисъла.
И няма как тази пъстърва да е дошла горе при вас,както спомена в един от постовете си. :wink:
Съвсем различни видове са.

Другото за подводния риболов се е изказало много,няма да пиша за това.
Тони - евалла за змарида,мерак ми е от доста години да го зачеша пак.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от spear »

Salmo trutta labrax или на турски Karadeniz alabalık се отглежда във ферми в Самсун и Трабзон, градове на брега на Черно море.
Когато е готова се вадят по 2 тона на ден а годишно 4 000 250 тона и се продават из цяла Турция:

http://yenisafak.com.tr/Ekonomi/?t=02.03.2010&i=244380

Изображение

Много е разпространена в Турската част на Черно море и колегите рибари там като цяло не и прощават :). Тук е описано как се хваща и къде може да бъде намерена:

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=28142


Изображение
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от justinian »

:smt023
Юли, чаках този младеж сам да достигне до тази информация, за да може после да се извини по мъжки и да запази достойнството си.
Явно доста съм го надценил...
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Pretor »

Не стига само природолюбие. И знания трябват. Пък и доза толерантност не е излишна. Особено когато си нямаш представа за болшинството от хората тук и за подводните им занимания. За такива изцепки тука по морето има една приказка, свързана със самозадоволяването и с мокрия пясък, ама нейсе.
Изображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от КИРО »

То имаше и друга една тема.
Чернокопа лефер ли е ?Изображение
А обеснявай,че понеже е 26см я пускаш ( по закон трябва да е 28)
После от пазара си купуваш 20 см,ама законни. :wink:
А преди няколко години,бях обявен за бракониер,че хамсията била маломерна ( къде 15см на една снимка )
От къде да знаят хората,че нашите риби са си такива.
Не им се сърдете де.Изображение


Те де да знаят,как се стои в засада на 5-6м дълбочина в продължение на 4-5 мин да кажем.
Я мине нещо,я не.Ама ти си земеш за малко въздух кът русалка,и пак се топваш на чакалото.
Лесно било - кът авджиите. Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от roko-koko »

Пичове,давайте със снимките,прекалено много внимание отделихте на ,човек който в изблик на еко патриотизъм (в което няма нищо лошо)е решил да съди хората в точно най -щадящия рибата и природата форум или подфорум .Такива снимки му попаднали и веднага е решил (докато не му е минала еуфорията)да натрие носа на някого (щото така е редно).Сигурен съм ,че не е лош човек,ама не очаквайте да се извини.Така ,че по-добре да се сложи точка на разискванията с някоя снимка.Аз като кибик тука очаквам с нетърпение снимки от новия сезон който ми се струва ,че май малко ще закъснее.Лек ден на всички и бърза аклиматизация след празничните трапези :D .

пп.Не съм само кибик,попчетата ги пипам много сръчно ама в никъкав случаи не мога да се нарека харпунджия по-скоро хавайкаджия :lol: имам един харпун ,ама е на няколко платерини които сами се навряха отгоре му :lol: :lol: :lol: .Миналата седмица брат ми ми подари една хавайка ама много голяма над 2-ва метра е ще я пробвам и тогава ще я скъсявам.Поздрави спирам ,че уж едно две изречения щях да драсна а се отплеснах ,пък още колко глупости са ми в главата.....
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Диканаров »

Момци, нали не сме балерини? Имало е , има и ще има хора, които ще четат нашите постове и няма да харесват я някоя снимка с простреляна риба, я друго нещо! Тяхно право си е да изказват мнението си, а наше да отговорим и защитим нашето виждане! Важното е да не се прекрачва прагът на толерантността и да няма лични нападки и обиди! Да оценим снимките на Сашо и да се върнем на основната ни тема! Хайде чакам да видя първите трофеи за 2011. Успех и хубаво време с голяма видимост ви желая, без мъток.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от justinian »

Диканаров написа:Момци, нали не сме балерини?
Бате Весо, не сме и в детската градина.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”