Да постнем някоя снимка

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Да постнем някоя снимка

Мнение от rumci »

Сравнително малко са коментарите и темите в подфорума, но още по-малко е снимковия материал, затова реших да пусна тази тема. Не сме много колегите занимаващи се с подводен риболов във форума, но все пак ни има и смятам, че ще бъде интересно да покажем фотоси и да ги покоментираме. За начало пускам 2 снимки, едната е отпреди 15 години, а другата от 2007г. Изображение Изображение
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Local »

Миналата година направих първите си стъпки в този вид риболов. Начолото почнах с маска и шнорхел само да разглеждам. После ми подариха харпун и плавници. Накрая си взех и сак да си нося всичките тези неща. Но красотата отдолу е голяма. Спокойствието, просто света долу е различен. Въпреки че улових само 4-5 платерини, тази година смятам да повторя, та дори с едно неопренче 3мм. Имах една снимка някъде, но нещо не мога да я открия. Диканаров помня има доста снимки, дано ги сподели с нас. Justininan също е един корифей в подводния риболов.
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от justinian »

Здравейте колеги,
Темата е доста интересна и предизвикателна. Интересна- защото,както е видно от двете снимки на rumci1974 рибата с всяка изминала година намалява, предизвикателна- защото всеки риболовец, в т.ч. и харпунистите, по закона на Мърфи нямат снимки на най-големите си трофеи. :D
Ето няколко снимки от мен:
Изображение
25.09.1997 г., нос "Лахна"
Изображение
Есента на 1996 г. кв.Крайморие
Изображение
Юли 1996 г., пристанище "Поморие"
Local, осигури си отпуск от BatVan в началото на м.Юли. :D
P.S. Извинявам се за качеството на снимките,но по онова време нямаше цифрови фотоапарати... :D
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от rumci »

Първата снимка на колегата justinian ме заинтригува най-много. Не съм сигурен, но ми се струва, че това е морска пъстърва при това харпунирана край Бургас :shock: . Малко подробности относно улова няма да са излишни.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Камбата »

rumci1974 написа:Първата снимка на колегата justinian ме заинтригува най-много. Не съм сигурен, но ми се струва, че това е морска пъстърва при това харпунирана край Бургас :shock: . Малко подробности относно улова няма да са излишни.

Много добре казано! :D
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от justinian »

Действително, това е морска пъстърва "кета". Предположенията и теориите за наличието й в Черно море са много, но тъй като съм специалист в друга област ще се въздържа от коментар. Все още рибарите хващат в мрежите по някоя пъстърва, т.е. популацията й не е изчезнала.
В отговор на въпроса на колегата rumci1974 мога да кажа следното:
Няколко пъти съм имал слуката да харпунирам морска пъстърва. Личното ми впечатление е, че тази риба е много спокойна, сякаш инстинктът й за самосъхранение е притъпен. Като сравнение мога да дам пример със стрелба по бавно подвижна мишена- нищо вълнуващо.
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Булти »

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Булти »

и последно - една снимка с четири осмици :roll:
http://forum.fishing-mania.com/album_pa ... c_id=21273
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Диканаров »

Юстиниян, Булти, благодаря за снимките! Бихте ли написали по един ред за самият излет. Юстинияне, морска пъстърва има и в Средиземно море. Но тя не е кета!От рода на сьомгите е! Както съм чел, са много редки. Средиземноморската е много красива риба. Хванахме един път с мой приятел в Либия, казва се Владо Митов една около 1кг. От горе бе турско синя , а от доло сребристо синя. Бе на ярки точки, но само черни! Имаше силно изразена мазна перка. Бе с бледо розово месо. То не бе особено на вкус. По близо до тричавото. По принцип знам, че са проходни и си хвърлят хайвера в европейските реки, но поради замърсяването им почти не се случва. Има отделни регистрирани уловени риби сьомга в река Дунав, но не е ясно от къде попадат в Дунава. От Черно море или по каналите от Балтийско. Знам, че е на изчезване и дунавската пъстърва, която не живее в морето, но понася солена вода с висока концентрация на кислород. Много редки са хванатите екземпляри, а достига внушителни размери- над метър дължина. За това ми е интересен всеки споделен факт от вашите успешни излети. Независимо дали е пъстърва или друга по-редка наша риба. Булти, мисля, че двата прекрасни кефала са от лимана. Така ли е? :lol:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Булти »

Мерси колега Диканаров ! Тая година бия основно рибата в прибоя с пневматичен " МедиСтен" , голямо метане става- то все е мъртвак и мътилка и под 10тия метър с еднометров "Есклапез " :wink:
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от FiSheRMaN_ »

Ето някоя снимка и от мен :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от Булти »

Браво ! Напредваш ...докато износиш екипировката ти пожелавам още много риба да вземеш :D
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: Да постнем някоя снимка

Мнение от FiSheRMaN_ »

Мерси Булти :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”