Избор на харпун

Модератор: nkolev66

Cako
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Май 03, 2021 7:02 am

Избор на харпун

Мнение от Cako »

Здравейте на всички имам един въпрос искам да си купя харпун но грам не разбирам . За сефте това лято смятам да се гмуркам за риба вадил съм рапани , и миди до сега . Какво бихте ме посъветвали да си купя като харпун за начало . Аз мисля от начало да почна да бия по попчета за да мога да свикна и след това вече да гоня друг вид риби . И ми е интересно дали мога да си купя някакъв харпун които да става хем за попчета хем за по едра риба или трябва да си купя за попчета и като посвикна да купувам друг харпун . Мерси предварително .
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Избор на харпун

Мнение от boqn_belchev »

Здравей, колега! Правилно си се насочил първата година да е по попчета. Може да ползваш и хавайско копие. Скоро взех за подарък с ластика към 30лв. За харпун щом искаш и по попчета и по друга риба, като напреднеш дължина 75см на харпуна е достатъчна. Само гледай да има стрела с резба на стрелата да сменяш върховете. Така ще стреляш по попчета с тризъбеца на първата засечка. По пратерините сменяш върха с еденичка на втора засечка.
Аз в началото си бях взел два един 65 и един 75. Първата година по попчета доста върхове изкривих, но се забавлявах. После около година две си мислех, че 75 е къс и не става. Докато не разбрах, че проблемът е в гмуркането. Много години ми служи вярно и до преди година две най-големите ми риби бяха с него. Сега го направих 65ца. За нашето море за начинаещ е добре после сам ще ришиш какво ти харесва. Поздрави и наравни!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”