питане за маските

Модератор: nkolev66

nikidobrev
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 8:43 pm
Местоположение: варна

питане за маските

Мнение от nikidobrev »

Здравейте колеги наскоро си взех маска на фирмата боша на средна цена но май излезе некачествена пуска вода в областа на носа .може ли някой да даде съвет как да се справя с този проблем или трябвада си купя нова. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО..
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: питане за маските

Мнение от rumci »

Не знам дали може да оправиш проблема, но ако купуваш маска занапред прилепи я плътно до лицето си, изтегли с носа въздуха и задръж без да дишаш няколко секунди. Ако маската е качествена и ти пасва добре на лицето образува хубав вакум и без да си изпуснал въздуха мъчно ще я отделиш от него.
snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: питане за маските

Мнение от snegk »

Освен нещо с топла вода и да я стегнеш плътно ,после си потапяш лицето в студена вода,но да не се изгориш.
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
Аватар
Local
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6874
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 1:31 pm
Местоположение: Асеновград/Пловдив

Re: питане за маските

Мнение от Local »

Погрешно си си избрал маската, не е виновна маската, просто не е това маска за твоето лице!!!

Другия път мери внимателно , маската трябва да ти направи много добър вакуум на лицето, за да си доволен от резултата после...
Клавиатура риба не лови!!!
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: питане за маските

Мнение от FiSheRMaN_ »

причината за това пропускане може да е в това ако евентуално си с брада или ако при слагането си защипал някои кичур коса
nikidobrev
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 8:43 pm
Местоположение: варна

Re: питане за маските

Мнение от nikidobrev »

rumci написа:Не знам дали може да оправиш проблема, но ако купуваш маска занапред прилепи я плътно до лицето си, изтегли с носа въздуха и задръж без да дишаш няколко секунди. Ако маската е качествена и ти пасва добре на лицето образува хубав вакум и без да си изпуснал въздуха мъчно ще я отделиш от него.
Зная за този метод на пробване на маската но в магазина когато я пробвах правеше отличен вакум но в морето бавно се просмуква вода в областа на носа .
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

я дай твоя снимка за аватар ,за да прецениме по добре ,иначе гумата от мястото на пропускане по тънка или твърда е от останалата част ,аз съм с ХЕМУС на 30 години няма грижи
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
rogera
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:36 pm
Местоположение: lovech
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от rogera »

и аз имам подобен проблем с маска на марес израсих се доста пари за нея като я пробвах в магазина спазих всички тези савети който колегите дават обаче на пракрика изпуска точно в областа на носа което е доста неприятно по време на гмуркане та си мисля и аз за това че съм с катинар лек мустак но може би точно това е пречината ще го жертвам в името на спорта да видя какъв ще е резултата а и постоянно се поти въпреки плунченето и изплакването и явно съм попаднал на менте
дал Бог всеки му най-много на наз
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Избор на очила за подводен риболов

Мнение от DrAkoN »

Колеги, какво трябва да гледам за да знам, че една маска няма да пропусне вода при гмуркане ?? И колко трябва да са широки стъклата за добра видимост под водата ??
fizika01
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 428
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 12:25 am
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на очила за подводен риболов

Мнение от fizika01 »

Първо гледай да ти е удобно на носа,защото има някой хора с големи чушки и се прецаква цялата работа. Второ като за начинаещ пробвай с някоя нисък клас маска20-30лв има перфекти. Като си я купуваш си я сложи на лицето и и смукни през носа .Ако не пропуска въздух и се създаде вакум значи тя е твоята. Инъче задължително импрегнирани стъкла и удобни регулатори за дължина.
Аз лично последните 2 години си намерих една на която пиши Хемус и можеби и дядо ми се е пускал с нея но ми е старшно удобна.И си я ползвам с кеф.
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Re: Избор на очила за подводен риболов

Мнение от DrAkoN »

Благодаря много !!
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от felippemassa »

Намерих една (антика) в мазата :drinkers: :drinkers: :lol: :lol: Стават ли за нещо :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
Изображение
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от justinian »

В случай,че върху гумения маншон на маската прочетеш надпис Technisub, помисли много дълго, преди да я хвърлиш. :D
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
felippemassa
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1365
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 11:28 am
Местоположение: Варна, морето сините вълни
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от felippemassa »

justinian написа:В случай,че върху гумения маншон на маската прочетеш надпис Technisub, помисли много дълго, преди да я хвърлиш. :D
Нищо не пише :lol:
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: питане за маските

Мнение от Mi7chell »

Наскоро си купих маска марка N/\V/\ X-plorer някаква гръцка марка за около 45-50 лв не помня колко точно.На стъклата пише tempered,лошото е,че много бързо се запотяват на всяко гмуркане трябва да я плакна.На какво се дължи това и може ли да се избегне бързото изпотяване на стъклата.
Зарганолог
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”