питане за маските

Модератор: nkolev66

Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: питане за маските

Мнение от rumci »

Най-елементарният начин против изпотяване е наплюнчване на стъклата от вътрешната страна и добро разтъркване. Изплакваш и проблема би трябвало да го няма.
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: питане за маските

Мнение от alex_vp »

Mi7chell написа:Наскоро си купих маска марка N/\V/\ X-plorer някаква гръцка марка за около 45-50 лв не помня колко точно.На стъклата пише tempered,лошото е,че много бързо се запотяват на всяко гмуркане трябва да я плакна.На какво се дължи това и може ли да се избегне бързото изпотяване на стъклата.
Здрравей колега, добре е да третираш стъклата от вътрешната страна с паста за зъби или прах за пране - слагаш малко паста за зъби на едно парцалче и добре изтъркваш стъклата после изплакваш, обче пастата по възможност да не е избелваща защото имат абразивни частици и може да ти надраскат стъклата. Другият вариант, за който въм чувал е с прах за пране - сипваш малко прах на стъклата капваш малко водичка колкото да се получи кашичка и търкаш. После хубаво да изплакнеш маската, че да не се получат някакви реакции от праха (по лицето). Също така както ти каза Румци преди всяко влизане във водата ползвай плюнката - тя е задължителна :) .
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: питане за маските

Мнение от vatus56 »

Паста за зъби, прах за ране, ЦИВ и преди влизане в водата качественна плюнка - Да - категорично изпитани методи. Последното което чух, но не съм го изпробвал - Наливаш малко Кока-Кола върху стъклата и след 15 мин. - изплакваш. И не забравяй - плюнката преди влизане е задължителна.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
Mi7chell
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1645
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2008 8:26 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: питане за маските

Мнение от Mi7chell »

Благодаря ,че се отзовахте колеги.Преди 6-7 години имах маска Focus помня,че пак се потеше,но доста по-бавно и не използвах такива методи дори и плюнка..както и да е дано да има ефект.
Зарганолог
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от Булти »

аз лично ползвам шампоан , мажа маската отвътре на сухо и след 5 мин изплаквам старателно и без да плюнча я слагам , гарантиран ефект 3 часа , после пак шампоан ...ако имате проблеми с изравняването и стискате носа , честото издишане на въздух вътре в маската създава този досаден проблем ...за шампоана гарнция давам 100 проц. :D
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от adventurebg »

Здравей и от мен :D гледам че никой не е писал че плюването и размазването на плюнката се прави на сухо стълко от вътрешната страна на маската :wink: . Успех
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Ihtiandar70
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Дек 16, 2008 5:17 pm
Местоположение: В Морето

Re: питане за маските

Мнение от Ihtiandar70 »

Това означава ли, че ако маската вече е намокрена, не се наплюва или се чака да изсъхне и тогава се влиза...Не се заяждам, наистина ми е интересно.
Аз обичам и теб и земята, но морето е мойта любов!
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: питане за маските

Мнение от vatus56 »

Ами то във всеки пост пишеше за ползата от плюнката, ама който не е разбрал, да плюе обилно...
Ай наздраве!
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
chipi_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 869
Регистриран на: Съб Окт 14, 2006 6:33 pm
Местоположение: Варна

Re: Фотоапарат върху харпун

Мнение от chipi_ »

Колеги тази маска ми хареса http://shop.helmetcameracentral.com/DC- ... D323W.html от Европата някъде може ли да се поръча.
Изображение
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Фотоапарат върху харпун

Мнение от australia »

От този сайт не става ли :?:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: питане за маските

Мнение от safridcho »

Днес си купих маска на Beuchat отгоре пише STRATO. Черен силикон пасва ми перфектно много добър вакум даже трудно я махнах. Посъветваха ме да е по - малък обем и горе долу спазих заръката. Та въпроса ми е дали има някой с опит с маски на тази марка и дали би ме издържала доста време? Също така дали може да имам някакви проблеми с нея ?
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от adventurebg »

Екстра е, само гмуркане му е майката. Буша произвеждат много качествени продукти така, че честито :wink:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: питане за маските

Мнение от australia »

safridcho написа:Днес си купих маска на Beuchat .............. Та въпроса ми е дали има някой с опит с маски на тази марка и дали би ме издържала доста време? Също така дали може да имам някакви проблеми с нея ?
Както казва Миро груркане му е майката :!: А колкото до проблеми ако я пазиш както трябва не би трябвало да имаш такива . аз ползвах дълги години маска BEUCHAT и съм много доволен от тая марка , но за съжаление я повредих и сега за нищо не става . Да ти е честита и със здраве да си я ползваш . За потенето плюваш смело на стъклото докато е сухо разтъркваш здраво и изплакваш и след няколко процедури от този изпитан метод няма да се поти повече има и спреьове за целта но са скъпи и ефекта е съмнителен. Късмет ти желая и на пролет вече дано си намерил средства за останалото обурудване като ножа трябва да е първи по ред какъвто и да е той. По добре е да не ти потрябва никога но да го носиш отколкото да ти потрябва веднъж но да го нямаш под ръка.
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: питане за маските

Мнение от terzo »

Слагай кола в маската (една вечер) и няма да имаш проблеми.
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: питане за маските

Мнение от safridcho »

australia, ножа е най - малката грижа, той е осигорен, харпун : сдобих се с такъви този сезон ще карам с него. За неопрен няма средства, но другия сезон най - вероятно ще се сдобия с такъв и може и плавници да сменя, защото моите не са с дълго перо и едвали ще се гмуркам на повече от 5 метра. А що се отнася за рибите, това лято ще пробвам само за каи , а всичко останало е добре дошло :).
Благодаря за коректното отношения на всички от форума :)
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”