Апнеа

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

...за да имате добра апнея , просто трябва често да тренирате самата нея :D ..... спреш ли за по дълго , почваш отначало - е не баш отначало , но няма да ти е лесно да си върнеш формата....дори да гмуркам през ден , първата , втората ми апнеи са слаби и после се " отпушвам " ...когато реша да правя дълги апнеи или да гмуркам по надълбоко , оставям по големи паузи между гмурканията , за дълбочина около 8 метра при мен , ритъма е следния - 5 мин . горе , минута , минута и половина долу и така почти не усещам умора...когато няма риба , мога да стигна и до 3, 4 или 5 мин. отдолу - като правя засада , припълзявам , нова засада - стигал съм до три засади , но това го правя рядко - докато открия къде е рибата , а някой път ми е толкоз готино , че изплувам насила - в тая връзка ще напиша , че много се дразня на колеги без буй , дето често се навъртат около мен :axe: :axe: :axe: - дори и на 100 метра да е от мен , не се знае под водата , в мътното , в каква посока , ще ми скимне да тръгна и често ми се е случвало да ги изненадам , като уж са далеч , а аз им излизам чак от другата страна :D :D :D , дори веднъж едни с лодка специално дойдоха да ме питат откъде взимам въздух , дали в каяка нямам някоя бутилка с въздух....всичко това го пиша не за да се хваля - това го може почти всеки от нас :!:, но тренировка , постоянство и както каза колега горе - яваш , яваш ....и пак избягах от темата :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

...писали сме едновременно :D :D :D ...и аз ти благодаря ....давай - качвай , пиши смело , и да има спорове и да няма - форум е това , велико дело ....ся пък рано , рано го обърнах на поезия :D :D :D
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Апнеа

Мнение от stonetales »

А, виждам, че и в този форум се е въртяла месомелачката на субективизма. И аз не съм далеч от това -даже, като човек уважаващ себе си, съм бая субективен.
Та това го пиша, за да кажа, че в самообучението си следвам интуитивни догадки, които Обаче, Вие всички ми ги потвърждавате - и с положителните и с отрицателните отзиви по темите.

То, естествено, вие ще си кажете, но ако форумци пожелаят да публикувам цялата си тема - ще го направя отделно - малко по малко:)

А, ето - Булти - седя, чопля в нета и пак се раздишвам:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Апнеа

Мнение от stonetales »

:)
Не съм аз този, който ще учи форумци на апнеа. Просто искам да споделя идеята, която вече няколко дни осъществявам на практика.

Така и така нямам време да сядам отделно за практика, така и така задържането в морето ми е със 70-80 сек. по малко от статичното. Видях, че без влизане и "работно" трениране на апнеята, всичко май си е само бош-лаф, (без да омаловажавам каквото и да е споделено тук) - та затова превключих на целодневен режим на раздишване и задържане. Е, не е толкова пълно и концентрирано като статичното, но е в режим движение, "работен". Реално задържане.

Въобще вече не меря със секундомер колко изкарвам. Просто подчинявам ежедневието си на идеята за апнея:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

stonetales написа::) Просто подчинявам ежедневието си на идеята за апнея:)
...е ти обобщи всичко написано от мен с две думи ...предполагам , не мислиш , че си попаднал тук случайно точно в този момент ...ми аз те извиках , без да те познавам и без ти да разбереш ...и в доказателство , щото съм на кеф днес , ще ви разкажа последното си приключение ...не е екшън , но ще го разкажа както аз си знам....

:D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

...някъде из репортажите във форума си , бях писал , че миналата есен гонейки миражите си по последните ята сафрид и изгаряйки последния си литър бензДин , почти достигайки селото с лодки - скъсах щифта на пропелера...тогава го смених с резервен , който взех от една гумена пластинка в задната част на ДВГ-то ...имах и още един резервен там ,но комплекта така се разваляше , пък и ако скъсам , тогава нямаше да имам за мостра да търся нов ...та трябваше да се търси щифт ...криза , няма да ви обяснявам кво значи тва - тва понятие го познавам от много отдавна , за разлика от много от вас , които скоро научиха що е туй и...ще има още много да учат ...колата счупена и нема отговорност и винетка , няма и пари за бИнДзин , не мога да отида на вилата да се разровя из вехторийте - със сигурност след ден , два търсене , щях да намеря ...можех да отида до сервиза на Киров - 5 кинта струва , но вервайте ми и 5 лева нямаше отде да дам , не 5 , ми и два нямах ....
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

...така измина цяла година , без да си намеря резервен щифт , но през цялото време си мислех и си напомнях за този щифт - че трябва да го намеря ...на цялата тая немотия , хубавото и беше , че през тва време , синът взе хубава диплома и се реализира успешно в живота ( пу , дЪ ни му е уроки ) ...наскоро реши да си купува кола - Сакън - викам му , не ти трябва нова - земи оправи моЙта и я карай , млад шофьор си и да я тряснеш някъде - майната и - вече е стара...речено , сторено ...закарахме я при майстор Динко - най добрия в Бургас за мен , голям пич когото познавам от доста отдавна ( оказа се , че бил свако на колегата от форума - Терзо :D - но тая случайност е тема за друг разказ ) ....
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

...наскоро и аз се видяФ с някой леФ и след като майстор Динко , Упрай ФтомобилЯ , за проба го покарах до вилата , там не бях ходил Утдавна и още като ме надушиха комшийтИ , почнаха да мЪ замерват с разни салати и ракии и естестФено търсенето на щифта остана , някъде далеч на заден план - демек забрайФ го ...минах и през магазина на Киров - ми нямаха в наличност такъв ...днес поради лошото време се въртях около колата и лодката , да използвам да отремонтирам туй - онуй и ...неясен подтик ме накара да бръкна в джоба на моята врата ...и напипах некФи чаркълаци от некФа чупена джаджа , дето майстора ми я смени и сложи нова и ...когато си извадих ръката ...в дланта ми блестукаше клонинга на моя щифт
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

Изображение

...оказа се , че щифта намери мен , а не аз него ...мислех си за него цяла година и го привлякох ...за някои може да е случайност , за мен не е ....прекалено много станаха ...и затова ги събрах на едно място ...във форума си ...за това и го създадох ...нашите мисли просто променят реалността...
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Апнеа

Мнение от stonetales »

ДА:)
Някъде, във същия този форум имаше подобно мнение на колега, който споделяше как "на момента" вижда материализирането на мислите си.

А за тренирането на апнеата - резултатите ми са малки, но реални. Идеята ми дойде от моята професия, тъй като там всяко излишно движение се "наказва" с намалена заработка и нахалост загубено време:). Не виждам принципна разлика, (освен в спецификата на дискутираната материя) със апнеата.

А, Няма как да ви обясня как се чувствам - Най-близкото е "ходеща горила":)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Апнеа

Мнение от Jack Daniels »

Булти написа: ...мислех си за него цяла година и го привлякох ..
Митак, време е да почнеш силно да мислиш за .....някоя яхта например :D
Последно промяна от Jack Daniels на Нед Авг 14, 2011 10:36 pm, променено общо 1 път.
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
batned1
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 27, 2011 8:59 am

Re: Апнеа

Мнение от batned1 »

Диканаров написа:Много интересни наблюдения и опит! С йога никога не съм се занимавал! Само съм чел. Имам няколко книги за йога и йогисти. Никога целенасочено на сухо не съм се старал да се тренирам. На дълбочина от 2м издържам до две и половина - три минути, но на 20м нямам, тоест нямах много секунди. Това от 10мин. на 30 м и рекордите на Майол са за мен нещо непостижимо и свръх естествено!Но на каво ли не е способен човек!
Това с 10-те минути без въздух е шменди капели колега не им вярвай. Човек няма как да издържи толкова без кислород.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от australia »

batned1 написа: Това с 10-те минути без въздух е шменди капели колега не им вярвай. Човек няма как да издържи толкова без кислород.
В голяма заблуда си колега :!: :!: :!:

http://www.youtube.com/watch?v=yhTGmV1qKvQ
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: Апнеа

Мнение от stonetales »

Това, последното даже и не го гоня:)
В резултат, обаче, на целодневното гонене на някаква поне, апнеа, се появи и се наложи следното упражнение.

Ходя си пеша - за да има разход на кислород и енергия и то непрестанен и правя 3 раздишки, едно задържане.
Е, взима, че става нещо реално вече.
Далеч съм от мисълта, че съм открил топлата вода, но за мен е даже Гореща:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Апнеа

Мнение от yavorsub »

Ей сега вече сме на едно мненеие.Това е една от основните тренировки за апнея. :idea:
Следва увеличаване на крачките на издишване и намаляване на тези със вдишване. :wink:
ПОсле увеличаване на темпото и..... изведнъж започва да ти се струва че вече не е невъзможно да слезеш на 25метра . :D
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”