Апнеа

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: Апнеа

Мнение от Dims »

БУЛТИ от това което прочетох до сега от теб е малко вповече за темата,или само зарибяваш всички на тема юга.
Почти няма спорт които да не практикувам,но плуването ми е слабоста ( медалите ми от състезанята го доказват ) и всичко което опира до по голямото издържане под вода опира до чести тренировки.Има голяма разлика от това да плуваш под вода,да задържаш въздуха си във ваната,или да се гмуркаш.
Мое мнение е че трябва да се тренира успердно всичко от това което казах (да плуваш под вода,да задържаш въздуха си във ваната,или да се гмуркаш),за да може тялото да привиква и "запеметява" ритама на сърцето при различно натоварване на мускулите.
Ще попитате защо мусколите,защото точно те изискват необходимия кислород. 8)
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

Dims написа:БУЛТИ от това което прочетох до сега от теб е малко вповече за темата,или само зарибяваш всички на тема юга.
....не зарибявам , не продавам , не рекламирам :D :D :D ...само споделям личен опит , аз самият не съм йога , малко или много се имам за гмуркач
:D
:drinkers:
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: Апнеа

Мнение от Dims »

Това е вкръга шегата и не ме разбирай криво. :D
Нали затова е форума всеки да споделя мнението си,а относно дали си гмуркач от сниките и мненията ти аз съм последния който може да оспорва.
ОК. 8)
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

нема проблем ве :D ...има и мнооооого по добри от мен :oops:

:D
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: Апнеа

Мнение от Dims »

:drinkers:
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

....ровейки нелегално в Спиърфиш , попаднах на следния линк :

http://www.youtube.com/watch?v=m-ZQzvUbRzY

...и следния коментар по него :

"Илия Добрев Mon Aug 23 2010, 11:46PM
Регистриран потребител #2237
Миналата седмица беше много впечатлен от един клип на Стефан Мифсуд [link] . Сигурно всички сме го гледали. Особено от това как прави обръчи от от въздух. В събота поне два часа се гмуркаше на 2 м., сядаше на дъното и пускаше мехурчета Накрая започна да ги прави доста сносни "

...после се сетих кво съм писъл там преди години , като тема :

"
методика на Булти

Булти Wed Dec 21 2005, 11:45AM
Регистриран потребител #572
Регистриран на: Thu Sep 29 2005, 11:20AM
... това е едно упражнение , което на млади години взаимствах от тренировките на тюлените на ВМС на САЩ и доста по късно разгадах , че в него са заложени основни принципи от йогийското дишане
коментирах упражнението на срещата в Бургас , където реакцията на Ицо и Добс , беше че то е невъзможно за изпълнение , че ще загубиш съзнание и т.н.....нищо подобно , но като за начало препоръчвам то да се прави по двойки
чувствам се виновен след вчерашната критика на Фиш към верните последователи на АПЕЛ( ако някой не знае кво означава това ще му го пратя в лично съобщение)
и за да смекча чувството си на вина преминавам ( а не само обещавам , като някой) директно към самото упражнение, което всъщност има няколко разновидности и ще започнем с най-лесната и най-подходяща за пушачи пред активен сезон , тъй като за половин - 1 час ти пречиства ефикасно катранените наслоявания в дробчето
Упражнението :
терен: може и в басейн , може и в морето , но не и в каца с вино
дълбочина: 2-2,5 метра
методика:след нормално вдишване , без да си раздишвал предварително , гмуркаш се чрез китово салто , стигаш дъното и отново чрез салто лягаш на дъното по гръб , като своевременно издишваш до дупка всичкия си въздух от дробовете , ако не си много дебел и мазен би трябвало да останеш легнал на дъното по гръб...лежиш така докато ти е поносимо , при първите тръпки се отблъскваш с крака от дъното и се извърляш със сила над водната повърхност , докато главата ти е във въздуха си поемаш дълбоко , ама много дълбоко въздух и задържаш като затвориш устата си в момента , когато тя вече е под водата от силата на тежеста ,оттук или китово салто или както ти дойде по лесно и отново лягаш на дъното...
цикъла се повтаря докато се чувстваш способен да продължиш , като целта е - вдишваш на повърхноста и издишаваш на дъното
целта е също с течение на времето да увеличаваш както броя цикли , така и времето под вода...след упражнението човек се чувства като пречистен ,диша много по леко...при пушачите е възможно да се появат леки болки в дробовете , но това не бива да ги притеснява , и не правете глупоста да пушите след такова упражнение , по добре не го правете тогава...ще има да плюете и ланския си катран и секрети бол
друга разновидност е със раздишване на повърхноста и пасивна апнея на дъното със издишан въздух...ако овладеете тази моя методика без цифри и таблици вече сте направили една голяма стъпка към ....апнеата на тези за които четем , че поставят рекорди и на нас ни че струва , че е невъзможно за нас ... но да не забравяме , че те също са хора.....и извинявайте за ..приятелския тон "

...е тогава малко мъ изядоха де ( в Спиърфиш ) , с тая моя методика ,но ся се кефят на Стефан как изпуска мехурчета на дъното ,... промиват си ся масово камбите със солена вода , тогава не ми обърнаха никакво внимание -преди години ...дори бях обявен за Псевдоспециалист ... но годините минаха и се оказва , че в много отношения съм бил прав , както и за йога тренировките , така и за стат. апнеи от порядъка на 6 мин. - тогава според пичовете тва беше невъзможно и аз лъжех :D ....майната му за тогава и за стотиците качени снимки от историята на Подводния риболов , но ОБИДАТА В МЕН СИ ОСТАВА , КАКТО И БАНА СИ СТОИ , споменаването на моето име там е табу и т.н . ...защо ли ?....аз съм най-грешния от всички знам ...

:drinkers:
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Апнеа

Мнение от ildobrev »

Булти, в коментара ставаше въпрос за сина ми, който беше впечатлен от клипа. Веднага се сетих за твоето анатемосано в Спиърфиш упражнение. Бях против да го прави, но с 12 годишно хлапе, зодия лъв, трудно се излиза на глава. Пък така или иначе щеше да го направи, поне да съм до него.

В началото почна от около 1.5 метра, после премина на около 2, за да ставали по-големи обръчите. :) Искаше и на по-дълбоко, но този път категорично отказах. Към края и аз седнах и пуснах няколко мехурчета.

Не знам дали се е почувствал пречистен, но на следващия ден имаше главоболие и се оказа, че има синузит. Лекарят каза, че най-вероятно, гмуркането е активирало синузита. Но самото гмуркане не е причина. Сега се лекува с антибиотици. Исках да му направя процедурата Джала Нети, но той категорично отказа. Между другото, от няколко дена и аз я правя, веднъж дневно, и днес за първи път не ми се наложи да си свалям през час маската , за да си почиствам носа от разни работи.
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: Апнеа

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Булти, под какъв предтекст са ти направили проблем???
Трудно ми е да си представя нещо опасно дето може да произтече от тая метода, дето да не може да се случи при най-обикновен опит за преплуване на басейна под вода или квато и да е друга магария предшествана от хипервентилиране (например лов на риба с харпун:)).
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Апнеа

Мнение от gunman »

Не се притеснявай от "фишите", Митак !
В оня сайт има неща, които кой да е, не бива да ги казва.
Те са така, ама трябва някой от друго място да ги внесе... Простотия пълна. Всичко е на принципа, че в нашето село месия не можеш да си.
Има там (останаха) 5-10 човека, дето все още си пишат един на друг, но реално погледнато, погледни колко от големите имена в Бг подводния риболов, пишат там.Състезатели да кажем или известни имена от миналото.
Виж само за пример темата "Сезон 2010" ... тука се утрепаха да пишат и да пускат снимки момчетата, а там...
Ами само това ли... То не бяха екшън изпълнения в Турция и в Гърция....

Пък си мисля, че ти си много прав в много отношения и твоите писания ми помогнаха това лято да си облекча страданията от синузита.За което ще почерпя, като организира тая есен Тони конгреса... :wink:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

Благодаря ти Владо ! Радвам се , че съм ти помогнал !

:drinkers:
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от justinian »

gunman написа:За което ще почерпя, като организира тая есен Тони конгреса... :wink:
:D :D :D Абе братоци,в размисъл ме хвърлихте сега. Значи така трябва да изберем датата, че на следващия ден да става хем за подводен, хем за риболов от лодка... :lol:
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Апнеа

Мнение от Pretor »

justinian написа:
gunman написа:За което ще почерпя, като организира тая есен Тони конгреса... :wink:
:D :D :D Абе братоци,в размисъл ме хвърлихте сега. Значи така трябва да изберем датата, че на следващия ден да става хем за подводен, хем за риболов от лодка... :lol:
Ааа, освен това следващия ден трябва да е подходящ и за изтрезняване :) .
Изображение
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от justinian »

Pretor написа:
justinian написа:
gunman написа:За което ще почерпя, като организира тая есен Тони конгреса... :wink:
:D :D :D Абе братоци,в размисъл ме хвърлихте сега. Значи така трябва да изберем датата, че на следващия ден да става хем за подводен, хем за риболов от лодка... :lol:
Ааа, освен това следващия ден трябва да е подходящ и за изтрезняване :) .
:smt023
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

justinian написа:
gunman написа:За което ще почерпя, като организира тая есен Тони конгреса... :wink:
:D :D :D Абе братоци,в размисъл ме хвърлихте сега. Значи така трябва да изберем датата, че на следващия ден да става хем за подводен, хем за риболов от лодка... :lol:
...а може и подводен с лодка :D ...на някоя от банките :wink:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Апнеа

Мнение от Булти »

...както виждате приятели , в тая тема , единствената снимка е от галерията на Фишингмания ...другите снимки бяха безвъзвратно загубени благодарение на тоя дето се разпорежда тук...на тоя на когото гласувах доверие , да му пиша във форума години - дълги дни и нощи , да деля от времето си и да давам труда си безвъзмездно , да си тровя нервите с разни нарушители , чисти консуматори и далавераджии , да дам от себе си , без да очаквам нещо в замяна ...на тоя дето ми унищожи снимките в галерията и се подигра с труда ми с някакво смешно извинение ...дето дори не направи усилие да ми пише на лични....заради тоя , дето целия сайт се изпълни с червени хиксчета... на тоя един подарък от Дядо Мраз :

Изображение

...и следващата година да му върви много....

П.С. приятели , аз тук повече няма да си губя времето ....знаете къде да ме намерите ...
...и както казва ПИЧА тук : извинете за създаденото неудобство

:ANAL:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”