Има ли в този саит харпунджий от Варна

Модератор: nkolev66

Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от ildobrev »

Желаещи ще се намерят, но не знам с началниците на "Приморски" как ще се разберем. Миналата година не даваха да се тренира апнеа с плавници, не даваха да се плува под вода...
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от express.servise »

Чух че някакво хлапе се осакатило в дълбокия басен с кулите за това не дават.В америка яко трнират апнеисти в басейн ама и сериозна организация по пазенето трябва .Напрягането на апнеята под вода не е шега работа!Аз вчера бях на приморски и си плувам под вода .Правя и дължини ама и позамръзнах, трябва непрекъснато да плуваш водата е 25гр.
Някой малък басейн тряба да се намери да се наеме целия!Че да може да си пробваме харпуните!
Софиянци тъй пррявят.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от alexxxapostolov »

Здравейте приятели,
Аз съм нов новеничък във форума и това е първото ми менине. Подводния риболов с харпун ми е интересен и съм от Варна. Освен харпуна (еффесуб изиблек 70) използвам само маска и шновхел и от време на време открадвам на бащата плавниците :P Имам харпуна от 3 години , но за жалост последните две лета не бях в България и не съм го използвал :( Утре смятам да открия сезона за това лято (знам,че е малко късно). Обикновенно ходя на плаж на къмпинг Лагуна и ще разгледам утре около буните какво става , а може и по-навътре да вляза да видя има ли камънаци. За щастие споделям само част от вашите проблеми (работата) , иначе жената е зарибена и днес ходихме да и купим първия харпун за биене на попчета. Спря се на Бюшат еспадон 50см. Бих се радвал някой ден да се срещна с истински харбунджий и да понауча занаята и местата за ловене край Варна от тях :)
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от baretata »

Първо добре дошъл в сайта. Тук има няколко харпунджий от Варна и аз съм един от тях. Влизам в морето редовно така че можем да се засечем някъде. Наготово никой няма да ти каже къде да идеш за риба, но ако се видиш с някой и го почерпиш една бира на Първа буна в заведенията, той ще ти каже да се съблечеш и да влезеш под Мидената къща и да утрепеш колкото си попчета искаш. Айде другия път повече.
Пашата обича смелите.
Аватар
alexxxapostolov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Пон Юли 08, 2013 7:19 pm
Местоположение: Варна

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от alexxxapostolov »

Baretata добре заварил :) ще го имам в предвид за следващия път ако ми трябва инфо. Днес ходих около яхтеното на златните , но имаше вълнение и водата беше ужасно мътна. По обяд вече видимостта намаля до около 50-70 сантиметра :( Може утре да отида да я пробвам таИ мидена къща
GeorgiPetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 11:49 pm

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от GeorgiPetrov »

Здравейте младежи!
Аз съм варненско чадо, което от скоро се запали по подводният риболов.
Тези дни ми предстои покупка на харпун и неопрен.
След това ще търся колан, тежести, буй и нож.
Другото е горе-долу на ниво от екипировката.
Вярно, има какво да се желае още, но за сега смятам да се кротна.
Ще се радвам да се съберем на по бира и да споделите техники и тренировки за апнеата.
А пък ако има кой да покаже нагледно в морето ще съм трижди по-щастлив.... и ще черпя бири :)
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от Антон Тонев »

инкубус написа:Здравейте младежи!
Аз съм варненско чадо, което от скоро се запали по подводният риболов.
Тези дни ми предстои покупка на харпун и неопрен.
След това ще търся колан, тежести, буй и нож.
Другото е горе-долу на ниво от екипировката.
Вярно, има какво да се желае още, но за сега смятам да се кротна.
Ще се радвам да се съберем на по бира и да споделите техники и тренировки за апнеата.
А пък ако има кой да покаже нагледно в морето ще съм трижди по-щастлив.... и ще черпя бири :)
Нищо лично колега,но може ли по някакъв начин да си смениш ник-нейма.Ако искаш да ти кажа защо-
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=12&t=68879" onclick="window.open(this.href);return false;
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
GeorgiPetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 11:49 pm

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от GeorgiPetrov »

Няма проблем. Ще помоля модераторите, ако е възможно да го сменят.
Не знаех. Извинявам се.
Не е нарочно. Просто това ми е ник по доста форуми и така си го "нося".


П.П - Забравих да се представя.
Казвам се Георги и съм на 24 лета.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от rikitikitavi »

инкубус написа:Здравейте ............и да споделите техники и тренировки за апнеата.
....:)
Това е от Лагутин за дишането:
"Апноэ
Ныряльщик - апноист находится где - то посередине: рекорды статических апноэ на сегодняшний день прочно удерживаются на уровне 6–7,5 минут. Разница в возможности задерживать дыхание зависит только от тренировки.

1. Гипервентиляция.
. При гипервентиляции увеличивается частота сердечных сокращений, кровяное давление повышается, и происходит неизбежное непроизвольное сокращение многих групп мышц. Эти три состояния абсолютно чужды и неприемлемы для нормального апноэ.
Дышать перед нырком - это не просто! Важно запомнить раз и навсегда:
НИКОГДА НЕ ВЫПОЛНЯТЬ ГИПЕРВЕНТИЛЯЦИЮ ДО АПНОЭ!
2. Настоящее апноэ, базирующееся на правильном дыхании, полном расслаблении и контроле
Перед апноэ дыхание должно быть очень легким, равномерным и продолжительным. Тело расслаблено и спокойно лежит на воде. Продолжительность выдоха должна превышать продолжительность вдоха в два раза. На первом этапе тренировок можно мысленно вести отсчет, но с течением времени соотношение 1:2 между вдохом и выдохом станет нормальным и естественным. Можно говорить о регулярных, последовательных апноэ, прогрессирующих по времени и связанных между собой периодами расслабления и отдыха.
. Дыхание должно быть диафрагмального типа.
Диафрагмальное дыхание позволяет вентилировать почти весь объем, благодаря движению диафрагмы вводя и выводя большие объемы воздуха. Если вы достаточно опытный ныряльщик, смена техники дыхания потребует от вас больших усилий и перестройки психики.
Необходимо понимать и верить в эффективность этого способа дыхания
ВЫВОД - исключить стресс и любую его возможность настолько, насколько это возможно.
"
Откаси са от книгата му азбука на подводния риболов.Смятам, че е мноого полезно
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
GeorgiPetrov
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Сеп 10, 2013 11:49 pm

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от GeorgiPetrov »

За полезното е полезно. Видях и темата с книгата му, но пуст руски - хич не се разбираме.
Харпунджия
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 10:04 pm
Местоположение: Варна

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от Харпунджия »

Здравейте ,колеги! Аз съм от Варна и се гмуркам редовно за каквото дойде, или по-точно,каквото има. Малко е поостаряла темата,но тъкмо сега да и вдъхна нов живот ;-). Пиша от телефон, за това предварително се извинявам за евентуални грешки ти т.н. От скоро имам неопрен 7 мм и се гмуркам през уикендите с още един приятел. За сега само една шепа попчета успях да бодна,но още е рано за друго. След 1 час отивам отново да се гмуркам ,ако има добра слука, ще пиша. Ако има желаещи да се гмуркат с нас, да пишат тук или на ЛС ;)
На каква стръв я ловите златната рибка бре?!
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от baretata »

Айде тогава като се прибереш давай инфо, че днес съм на работа. Казаха че виждали големи кефали да минават край Първа буна, ако искаш огледай се там.
Пашата обича смелите.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от starcho »

Не знам да се броя ли за харпунджия след като не мога да направя 10 плажа,но пък винаги взимам и двата уреда за боцкане.Не се къпя като плажарите а активно пърся жертви под водата,неопрена е естествен и тежи 30 кг,с него издържам час в 20 градуса.В миналото бях къде по-активен,но имах време и сили... и младост.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от nabor4eto »

Здравейте на всички харпунджии...да се представя - казвам Мирослав и съм от Варна...използвам времето извън активния харпунджийски сезон, за да изтупам прахта от тази хубава тема...и така рибар съм отдавна :fishing1: с лодка и мотор, но миналата година ми запалиха главата, като ми дадоха маска и ме накараха да дишам със шнорхел....думата "влюбен" е слаба, може би "обсебен" е по-точния израз , който изразява какво точно чувствам когато съм под водата....голям новобранец съм, но ще се радвам да се запозная с повече хора които ме разбират. И без това още е студено и не може да сме под вода, та предлагам да се запознаем на маса :drinkers: .....още има червено винце и домашен суджук
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Има ли в този саит харпунджий от Варна

Мнение от rikitikitavi »

Ам чи здрасти. Ама си личи че сега почваш. В момента много хора си се гмуркат. Попчетата са по ръбовете на дупките. Писиите напъпиха по затинените пясъци. Морските-езерни кефали почнаха миграцията от езерото към делтата на Дунав. Едни тежки сребърни риби са в предлюбовен период и се въртят тук и там в плиткото. Да не говорим за едни забранени и настъпани рибоци. Разбира се има и тлъсти заргани и пасажи с илария.....
Абе има си защо да си натопи човек и сега главата.
Потренирай малко апнея, попрочети малко за навиците на рибите...пък все ще се намери начин да се запознаем.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”