ТЕХНИКИ

Модератор: nkolev66

петко стоянов

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от петко стоянов »

На тебе верваме..тоя Пипи кой го знае :shock:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от baretata »

Гледах филма за Жак Маиол- Безкраина синева, тои също излиза от дълбокото с парашут.
Пашата обича смелите.
Аватар
emilios
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 10:27 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от emilios »

Jack Daniels написа:тоя плагиат тука ли намери форум за изява, едва ли има и 2 думи негови, всичко копира от други автори, в харпунджийския сайт вече го изобличиха и от срам не се е вястнал вече там


Докато съм бил в командировка май съм истървал няколко епизода.Колега уйски,когато не си сигорен за нещо не исказвай мнение,имам предвид точно това дето пишеш ,че копирам.Повече от сигорно е ,че техниките не са измислени от мен а от по добри гмуркачи,по добри дори и от теб като се вземи предвид,че бих уважил и дори писано от тебе във връзка със подводния риболов,мисъл при която лека усмивка огрява лицето ми.
Техниките който съм описал са техники опитани от мен и техники който владея много години.Някой от тях владея отлично,други по малко,но ги владея и прилагам толкова често,че ако ти можеше по някакъв начин да видиш постиженията и успеха от тях щеше да се опиташ да научиш най простата от тези техники.Повярвай ми по приятно е да научиш нещо ново отколкото да висиш по цял ден пред РС и да клеветиш хора който дори не познаваш.
Пожелавам ти успех и здраве както на теб така и на всички останали.
Изображение
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от Диканаров »

Момци, моля ви да не прекрачваме границата на добрите отношения. Емо, искам да попитам, ако някой от твоите колеги от Крит с които си в един клуб или форум, ползва английски, би ли си писал със нас? Би било чудесно, да установим контакт с колеги от Крит.А защо не и да проведем през лятото и някоя съвместна инициатива по време на отпуските. И ние ходим по гръцко и те идват у нас. Няма да е лошо ако се и срещнем. А може и на някой да се наложи и да потърси помощ. Те у нас или някой от нас в Гърция. Дай ни моля вашият сайт или форум и аз ще се опитам да направя първата крачка. Нали сме вече в ЕС. Можем да обсъдим и създаването и на специализиран подфорум в naRiba.com. Например:- "международен риболовен и харпунджийски опит и контакти"! За такъв подфорум ще се наложи да се промени правилото:- да се пише само на български! Естествено ще направя предложение пред ръководството форума за създаване на такъв подфорум, само ако има изявен интерес от страна на посоченият от теб форум или сайт. :wink: :smt024 :lol:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
emilios
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 10:27 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от emilios »

Колегите ми от остров Крит,поне тези който познавам не всички имат интернет,а тези който имат не знаят англииски.Местноста в която живея работи тел и има само безжичен нет GPRS или F3,но там където ходя за риба дори и тел не работи.Местноста е дива и начина на контакт ограничен,със две думи рядко някой в тази област слага интернет.За контактите би могъл да ти помогне Явор той живее по близо и покрай гмуркачите.Идеята е доста добра,но не съм сигурен със англииския как стоят нещата,аз самия не знам англииски следователно не съм човека които може да помогне.А и загубих желание да подпомагам този форум или подфорум.
Но ако някои иска да дойде да лови риба на Крит или дори излет мога да помогна,разходите са смешни.
Скайпа ми е delfin6061
А тел 6994831038
Изображение
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от Диканаров »

Е жалко! Имах добри намерения! Но нищо, може в близко бъдеще и да се създаде условие за такива контакти! :lol:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Булти, приятелю,
Еедин деликатен/дилетантски въпрос:


Емо , браво за споделения опит ! ...интересна техника , която предизвиква следните въпроси у мен :
1. дали е възможно и двамата гмуркачи да изравнят едновременно налягането или по-точно - как бутащия определя скороста на бутания - аз не бих позволил на никой да ме бута надолу :twisted: :D ... :?:
Как така как?

Не е ли много просто - както се изравнява. Аз съм пълен дилетант, никой не ме е учил на нищо и изравнявам без да съпровождам процеса с чаена церемония. На няколко пъти докато слизам и туйто. :?: :|
FrEeRuNaR
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 2:17 pm
Местоположение: Варна

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от FrEeRuNaR »

baretata написа:Емо винаги ли ходиш сутрин за риба, аз например с моя скромен опит забелязах , че добре дава и надвечер, защото рибата идва тогава към брега за да пасе на плиткото. Избирам този вариант , защото нямам кой знае каква добра апнеа.
Все тая е. Специално кефала обича топли води, така идва посяко време на денонощието. Но все пак предпочита да е на тихо място!
Един истински харпунджия знае кога да спре!
Аватар
Amfibiq
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Яну 05, 2011 11:31 pm
Местоположение: София

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от Amfibiq »

Надали е моя работа да оправям форума, но ми се иска безполезни теми като тази да ги няма. някак много коварно и подвеждащо заглавие а вътре изпоизтрити полезните неща . . . явно е че съм пропуснал да я прочета на време но ето днес я чета за пореден път докато се опитвам да си намеря информация за техниките. Някак не искам да пускам тема преди да съм разгледал цялата информация която има в форума но на моменти имам чуството че се въртя в омагьосан кръг. Поздрави на всички дано не съм обидил никой . . .
Само нинджа може да настъпи друга нинджа!
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от grizmin »

Не си обидил никой,просто като си тръгваха някои от тук ,кой махна ,кой изтри това онова и се получи карабатак.Техниките са описани в други форуми,не са точно "копи пейст" но се припокриват общо взето. И аз съм попадал на подобни зомби теми,които след време са само парчета и фрагменти от нещо което се е видоизменило от тема в крамола,после в модераторско ВЕТО и накрая се получава ето това. Барута се е потрудил да не се случва повече,и не веднъж е писано че каквото си писал-писал(добро или не дотам) но то остава за да не се осакатяват темите.ако някой си е пазил темите като лични копия,може и да излезе заек отнейде 'ма надали.
Питай,за всичко се намира отговор.Или пиши,ако си намерил нов за себе си метод на лов под водата...
Поздрави.
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
vanko563
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:01 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от vanko563 »

Аз съм на 13 и съм от Поморие. Аз лично се гмуркам на плитко 2-3 метра в водорасли от онези дългите, там направо лягам в тях и почвам да плувам бавно така рибата не знае че съм там и когато ми се даде добър момент стрелям.Тази техника действа. Личен опит! :finga:
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от baretata »

По съвет на Десо поразчистих с метлата доста от темата.
Пашата обича смелите.
valter1953
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 7:24 am

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от valter1953 »

Всеки си има стил на работа под и над вода,но ако мога да дам съвет -НИКОГА НЕ СЕ ДО


КАРВАЙТЕ ДО ТАМ,ЧЕ ДА ВИ СЕ НАЛАГА ДА ХВЪРЛЯТЕ КОЛАН!!!
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от tolio_pm »

valter1953 написа:Всеки си има стил на работа под и над вода,но ако мога да дам съвет -НИКОГА НЕ СЕ ДО


КАРВАЙТЕ ДО ТАМ,ЧЕ ДА ВИ СЕ НАЛАГА ДА ХВЪРЛЯТЕ КОЛАН!!!
Спецялно Вие,може да давате съвети когато решите,и където решите-аз лично (сигурен съм и другите колеги във форума) ще ги чакаме с нетърпение,по възможност колко се може по-начесто :wink:
Поздрави и успехи на всички във всичко
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от maslin »

Техника за ловене на риби в дупки.

Основните риби трудни за вадене от дупки и над 2 килограма са мурената и рофоса. Сега ще напиша мноето мнение по-този въпрос. От моите наблюдения морената е по-лесна за вадене. Тази риба усеща наличието на кръв във водата изключително добре. Слагате една изкормена риба на кукана, който е закачен на колана ви, две-три гмуркания и ще видите главата и част от змиевидното и тяло, подадени от дупката, погледа зъл и смел. Стреляте във врата, излизате за глъка въздух, почвате да дърпате с макарата и нищо. Нито морена мърда от дупката, нито стрелата, ще се скъса кордата или въжето. Слизате надолу, хващате стрелата с ръце - стрелата е плътно долепена до скалата, защото морената дърпа надолу. Дърпате, разбирате, че ще счупите стрелата , но рибата не излиза от дупката. Толкова ли е глупава ? Нима предпочита да и откъснете главата, отколкото да изкочи от дупката и да потърси спасение? Отговора го открих докато наблюдавах тялото на една убита морена на кукана. Въпреки, че беше мъртва, тялото и правеше възли по-инстинкт. Явно инстинкта е много силен и по-скоро ще и откъснете главата, отколкото да отвърже тялото си в дупката, говорим за тясна дупка или цепка от която си подава главата, а не за V-образна цепка в която обичат да лежат и дебнат. Какво да се направи? Харпун без макара, стреляте и веднага теглите с всичка сила назад, има един момент на шок, който може да използвате и да я измъкнете от дупката. По-интересен е случая с рофоса. Според мен, рофоса живее в една основна дупка, която е нещо като голяма пещера с много тесни тунели в които се крие. Там е възможно да се хване, защото е любопитен и обича да наблюдава,но при най-малка опасност се крие по тунелите. Въпроса е, да не го уплашите и да го застреляте. Някои си мислят, че той ще избяга навътре по тунелите, но това е невъзможно, защото стрелата пречи. Изтрела трябва да е прецизен, а не само да му закачи кожата, защото почва да се мята като луд в опитите си да откачи стрелата. При това положение трябва само да хванете стрелата с ръце и да го изкарате. Най –добре е да се издебне извън основната му дупка, докато ловува. Но това е доста трудна задача, а и той винаги има резервни дупки които си е набелязъл за да се крие. Какво прави неопитния харпунджия ? Гмурка се, вдига шум, подплашва рофоса, той влиза в първата резервна дупка, човека светва с фенера, почва да търси по дупките и невероятен късмет - вижда опашката на рофоса. Стреля, почва да дърпа, нище не става, излиза за въздух, после пак и пак. Разбира, че ще изгуби не само рибата, но и стрелата, защото трябва да отреже кордата. Защо става така, защо рибата предпочита, да и се разпори корема, а не да излезе, да започне да се мята с надежа да се освободи. Отговора ми присветна по-следния начин. Когато хвана риба се стремя да я убия по най-бързия начин. На всички риби, като им влезе кукана в главата правят едно последно усилие да се освободят, извиват си тялото и се мятат по начина, по който плуват с последна надежда да се освободят. Какво прави рофоса, като му влезе ножа в главата ? Вместо да се мята, разтваря хрилете си и горната си перка. Защо? Защото това му е инстинктивното движение да се закрепи на стените в дупката и да не може да бъде изкаран. Затова и застава с опашка към изхода. Някой харпунджии с по-малък опит си мислят, че като го ударят с втора стрела, той се отпуска и може да бъде изкаран. Да, ама не. Само става по -лошо, още повече забива перката и хрилете в стените на дупката. Какво да направим ? Най-добре според мен е да го оставим в дупката, стрелата вързана на нещо и да се върнем на следващия ден. Защо? Защото рофоса ще се опита да избяга в дупката в която живее и е сигурен. Защо не трябва да правим сложни подемни механизми и други подобни? Защото колкото повече дърпаме и натягаме, долкова повече инстинкта го кара да запира в стените на дупката с хриле и перки. Освен това, повечето от неопитните харпунджии влизат с 3-4 ножа, фенери по колана и други такива. Шанса да се закачим е изключително голям. Обикновено при такива ситуации адреналина е голям, човек седи и дърпа,почва да излиза при излючително ниско ниво на кислород в кръвта. Какво ще стане ако закачи ножовете или фенера във въжето на буя ? Неистово дърпане със всичка сила, защото кислорода е в края си, позивите за вдишване са неудържими, би трябвало да се върне надолу, но при тая липса на въздух ?!!! Какво ще постигне ? С ритането и дърпането изразходва последните си запаси от кислород и нататък всички знаем. Защо трябва да четем всичко това при положение, че Дапиран казва във филмите си, че не можем да извадим рофос от дупка с гръб към нас ? И аз не знам  Защо трябва да се тренират екстремни апнеи над 4-5 минути? Според мен заради такива случаи. Дапиран казва,че не трябва да се убиват рофоси под 5 килограма. Аз мисля, че по един може, защото е един от много женски, а ако убием големия, лишаваме ареала от мъжкия. Не, че ако набараме ще му простим ;) Ама да го оставиме разкъсан от стрела в дупка по време на размножителния период (тази година Юни,защото беше много студено) е малко тъпо, нали ? Това е мое лично мнение и не мога да ангажирам никой.
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”