ТЕХНИКИ

Модератор: nkolev66

tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от tolio_pm »

Аз мисля, че по един може, защото е един от много женски, а ако убием големия, лишаваме ареала от мъжкия. Не, че ако набараме ще му простим ;)

Почти на 100% съм убеден (гледах го по "Анимал Планет),че когато ятото остане без "нерез",една от женските си "сменя " пола за да може да продължи популацията(дали пък не ставаше въпрос за групера "Голият",ма може и да съм в грешка) ,някой ако си има на идея какво приказвам-ще го помоля да сподели
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от maslin »

Пола се сменя или при натрупване на килограми или на години. Така твърдят биолозите. Има някаква връзка с количеството мазнина.
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от maslin »

Сега, ще разгледаме най-интересния момент за българския харпунджия. Как се ловят риби над 5 килограма, как се хващат тези гадове? Всеки знае, че в морето няма риби над 5 кила, къде да ги търсим, ще паднем ли по гръб на въдичарите? Отговора го открих докато гледах днес канала „ Охота и рйбалка“ по телевизията. Едни руски харпунджии влязоха в някакво блато да ловят шарани и жаби( били голям деликатес, а на студена вода седели неподвижно, били заспали). Очаквах да видя харпуни стъкмени с 2 по 20+ ластици, нищо, че са на къси и тънки тръби, мисля си – „ На хората точност не им трябва, трябва им сила !!!“. Нищо подобно,харпуните стъкмени фабрично със 16 -ки, викам си нали сме българи, ние ги разбираме нещата ...... Какви балъци са, сигурно ловят шарани по 1-2 кила. Всеки знае, че шаран над 2 кила се пробива от 2 по 20 или по-големи ластици. Хората почнаха да вадят шарани над 5 кила. Как ги вадят, това е некаква телевизионна измама ?!!! Загледах се, тия стрелят в хрилете. Аз и приятелчетата ми цяла година спориме дали 2x20 или 2x22 пробиват по лесно шаран, а гадовете да го стрелят в главата дето няма люспи !!!! Ама нали сме българи, ясно е, че хората са по-прости от нас, а и по телевизията е ясно как стават нещата , измама е някаква .........
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
maslin
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 8:44 am

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от maslin »

P.S. Това всичко за шараните, беше майтап. Риболова с харпун във вътрешни водеми, не само е забранен, но и опасен за здравето на харпунджията. Възпаления на ушите, коремни възпаления, какво ли не още, причинено от мръсотията и микорорганизмите, ако някой се интересува да отвориме отделна тема.
5.08 STA. 115 DYN with stereofins in 50 meters pool.
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от Valyo68 »

Maslin, ти кажи за жабите, че и там си иска тънкост.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от rikitikitavi »

maslin написа:Сега, ще разгледаме най-интересния момент за българския харпунджия. Как се ловят риби над 5 килограма, как се хващат тези гадове? Всеки знае, че в морето няма риби над 5 кила, къде да ги търсим, ще паднем ли по гръб на въдичарите? ...
То е много лесно. Само трябва да спазиш няколко прости условия.
1 С лодката обикаляш напред-назад из морето със включено сонарче и намираш хълмчета дето от 24 метра се вдигат на 9.
2 всяка сутрин преди изгрев тихичко се закотвяш 100метра от хълмчето и тихичко се гмуркаш край ръбчето.Гмуркаш до 8 часа.
3 Всеки ден ходиш на свечеряване и повтаряш сутрешната процедура.Гмуркаш до тъмно.
4 стреляш само на сигурно и на близо. Стреляш ли веднъж е добре на друго хълмче да отидеш.
5 ако три дена на едно хълмче не мине нещо едро почваш следващото.
6 до един месец си намерил това за което пишеш.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от Диканаров »

А има и други риби с 5 и повече кила, дето можеш да си ги стреляш, като котки, лисици, калкани, руски кефали, рядко се виждат есетри, кучета. Все риби достигащи сериозни размери и кила. Но имат и шипове, и зъби или са защитени! Така че търсиш ли, ще намериш! Ако те интересува, как да ги откриваш е друг въпрос! Рики ти подсказа малко, но за други риби. Въобще иска се уважение към рибите, харпунджиите, различните закони и национални особености! Питай тук или на живо по-опитни и зрели колеги, не се отнасяй с пренебрежение и бъди наблюдателен под водата! Ще добиеш опит и за нашите по-едри риби! Има ги! :wink: :heart:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”