ТЕХНИКИ

Модератор: nkolev66

Аватар
emilios
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 10:27 pm

ТЕХНИКИ

Мнение от emilios »

ПЛИТКА ЗАСАДА–ЛАВРАК И КЕФАЛ

Съжелявам ,че споделих техники
Последно промяна от emilios на Нед Фев 08, 2009 8:46 am, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от baretata »

Е това чаках някой да направи, хаиде Емо даваи нататък, че нямам търпение.
Пашата обича смелите.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от Диканаров »

Много точно! :smt023 :smt023 :smt023
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от rumci »

Emilios, поздравления за темата!!! Наистина нещо полезно :smt023
Аватар
emilios
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 10:27 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от emilios »

благодаря колеги :D
Изображение
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от baretata »

Емо винаги ли ходиш сутрин за риба, аз например с моя скромен опит забелязах , че добре дава и надвечер, защото рибата идва тогава към брега за да пасе на плиткото. Избирам този вариант , защото нямам кой знае каква добра апнеа.
Пашата обича смелите.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от rumci »

Барета, и аз като теб избирам следобедния вариант по същата причина, въпреки че напоследък все по-рядко практикувам подводен риболов :? . Та ще ми бъде интересно да прочета за вашите техники и тактики в по-плитки води до 2 метра дълбочина. Най-големите кефали които съм удрял са именно на такава дълбочина. Предпочитаните ми места за гмуркане са плитки заливи и устията на реките вливащи се по южното черноморие.
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от FiSheRMaN_ »

Нямам наблюдения върху това кога е наи удачно да се ходи за лаврак по простата причина че не съм удрял още а даже и не съм виждал но тази година направих доста излети към края на лятото предимно за лефер и ходих или доста рано или късно.Влизал съм сутринта точно когато се съмва още по тъмно и вечер съм излизал по тъмно,забелязал съм че по това време наи много лефер има и причината според мен е че вечер лефера влиза в залива да се храни а сутрин обратно-излиза.Много често леферите съм ги срещал в пасаж платерина и много платерини така не съм стрелял понеже чакам да се изтече пасажа за да вида дали няма "лефчо" сред тях
П.п Извинявам се за спама просто реших да споделя наблюденията си в може би неподходяща тема :wink:
Аватар
emilios
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 10:27 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от emilios »

FiSheRMaN_ написа:Нямам наблюдения върху това кога е наи удачно да се ходи за лаврак по простата причина че не съм удрял още а даже и не съм виждал но тази година направих доста излети към края на лятото предимно за лефер и ходих или доста рано или късно.Влизал съм сутринта точно когато се съмва още по тъмно и вечер съм излизал по тъмно,забелязал съм че по това време наи много лефер има и причината според мен е че вечер лефера влиза в залива да се храни а сутрин обратно-излиза.Много често леферите съм ги срещал в пасаж платерина и много платерини така не съм стрелял понеже чакам да се изтече пасажа за да вида дали няма "лефчо" сред тях
П.п Извинявам се за спама просто реших да споделя наблюденията си в може би неподходяща тема :wink:




Разбира се,че си писал на правилното място :D
Изображение
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от baretata »

Абе аз все още съм начинаещ в този спорт въпреки че имам всичко необходимо за него. През юли месец се запалих по него от Стамен от Царево. Тои ми показа някои техники и правила и използвах случая да се пусна в аквариума пред поделението в Атия. Причината да влизам след обяд беше , че сутрин имахме водолазни спускания и следобяд бях свободен.Там има хубави камъни и не влизат други харпунджий. Стамен ходи на други места и влиза на дълбоко, защото има апнеа над 3 минути. Там заставам в плиткача между два добри камъка и се скривам. Рибата тече краи теб.Като ударя някоя се премествам 50-70 метра и пак чакам. Като спре да върви тръгвам да я търся. Но най добре е като има вълна и пяна. Рибата се храни в пяната. Понякога слизам на линията на края на камъните и началото на пясъка/ зависи от дълбочината/ и се обръщам към брега. Така рибата се вижда по добре.Засега толкова, че ми изстина кафето.
Пашата обича смелите.
Аватар
emilios
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Пет Ное 21, 2008 10:27 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от emilios »

Понякога слизам на линията на края на камъните и началото на пясъка/ зависи от дълбочината/ и се обръщам към брега. –по този начин се ловят зъбари мисля,че така се наричаше синагридата,НО със малката разлика,че се обръщаш към открито море :D
Изображение
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от rumci »

Еmilios, знае се, че морските риби по принцип са любопитни и в тая връзка искам да те попитам дали използваш някакви методи за привличане на тяхното внимание. По-специално в мътна вода и при риболов от засада можем ли да накараме рибата да премине покрай нас привличайки я с почуквания на харпуна в камъните или чрез някои други изкуствено създадени шумове?
Аватар
FiSheRMaN_
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 210
Регистриран на: Вто Авг 29, 2006 7:33 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от FiSheRMaN_ »

тук един от основните методи които се използват за хищници като лаврак или лефер са или почукване с харпуна или пускане на няколко мехурчета :wink:
mirocomm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 5:21 pm

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от mirocomm »

Това с ластиците не бях го чувал, изглежда интересно. Очакваме продължението на темата все пак :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ТЕХНИКИ

Мнение от Булти »

Поздравления за темата ! Тука за кратко време се написаха неща , които в други сайтове се крият с години :D ...един да си отпусне душата , после друг и т.н.....Барета тоя Аквариум май се намира точно под стрелбището :axe: :axe: :axe:
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”