Първи срещи с морето

Модератор: nkolev66

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Първи срещи с морето

Мнение от Булти »

Предлагам в тая тема да сложим снимки или да напишем истории кога за пръв път съзнателно сме се срещнали с негово величество Морето...
давам тон :D ...тук съм аз на местността близо до нефтеното пристанище в Бургас известна като Чукалята :

Изображение

макар и не състезател , баща ми беше запален харпунист , първите си уроци за морето получих именно от него , от него е и страстта ми към подводния свят :

Изображение

и най-интересната снимка

Изображение

- тук държа хавайското копие на баща ми (без стрелата :D )....а да видим ще ме "бие" ли някой със снимка на която държи харпун като по-малък :D :D :D
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от vatus56 »

Булти, уникални снимки, а на третата и ти самият си уникален, с това тежко въоръжение :D Кои години са правени снимките? Аз и досега понякога ходя да гмуркам на "Чукалята", когато не ми се пътува на далеч, но не е същото както беше преди години. :( Ако не е много лично, баща ти на колко е години и гмурка ли още?
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Булти »

Благодарско Ватусе ! 1970 - там някъде....много мъй е яд на баща ми ( 40ти набор), купи си парцел на едно диво тогава място ( за съжаление не до морето ) , построи си вила и спря с гмуркането :evil: :evil: :evil: ....и аз си купих там място с дърв. виличка и 600 кв. двор и ела да видиш кво чудо е лятото - БУРЕН до буренака :D :D :D , добре , че има поне дървета - те сами са гледат :D :D :D , ходя там само като съм извадил миди - голяма екзотика е - Трите Сестри са на 500 м. от нас , боровата гора шуми наблизо , Бургас , морето и трудовите хора се виждат в далечината, а магистралата като змия пълзи към тях :D .... на тенекията се пукат и отварят мидите , чува се "псът" от отварянето на бирата и в близкото дере пее славей :D , комшията идва с кана домашна ракия щот му е замирисало на морски дарове...рай....много ма кефи Чуруликпенчо от Морски :"покрай тоя риболов съм отсвирил секакви вили , ниви , ранчута и лозета " :D :D :D ....

П.С. не се стеснявайте давайте снимки или поне ...спомени :D
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от glarusa »

Ако уловът на скариди,миди,рапани и паури се брои за подводен се присъединявам и аз.Въпреки небогатия ми опит в тези среди с удоволствие се гмуркам,било то само и за разходка.Но скромното ми оборудване от плавници,шнорхел и една гумена лодка позволява да разчитам само на собствения си въздух :oops: Иначе първите ми спомени от морето са когато бях горе доло на 5 или 6 години...и тогава толкова да ме беше страх че ходих само по малка нужда.Впоследствие вече всяка година чакам да се повишат температурите и да си намокря пръстите на краката.Наистина там доло е една невероятна красота...и едва ли скоро ще спра да се гмуркам!
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Булти »

секи който обича морето е добре дошъл да се присъедини :D ...а пък ти си с предимство най-вече зарад ника :D :drinkers: :D
max.dive
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 11:15 am
Местоположение: Шумен-Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от max.dive »

Митак,специално за теб имам една снимка,но е на хартия.Утре ще я сканирам в офиса,но трябва да помагаш с качването :supz:
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от vatus56 »

Булти, и баща ми имаше"място" в близост до "Трите сестри" /най вероятно сме били комшии с вас/, двуетажна масивна вила с един декар лозе и насаждения, но след смъртта му я продадох /подарих кв. м. по-малко от кв. м. от цената на балатум/. Свекър ми пък имаше вила и място на "Отманли" във високата част, ама получи инсулт и на този имот много бързо му "гледах на кафе", защото осъзнах, че не ме тегли земятя, а морето. Сега нямам такива ангажименти и в свободните дни съм се отдал изцяло на гмуркането, защото това ми е кеф.

Гларуса, абе градски, ние не сме водолази с бутилки и също като теб разчитаме на глътката въздух, ама от време на време бием и по някоя риба с харпун, а през останалото време и ние правим като теб, вадим миди, рапани и паури, а след това на масата да знаеш кви юнаци сме... :D
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
glarusa
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3908
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 5:25 pm
Местоположение: гр.Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от glarusa »

Предположих...но съм виждал на Червенка доста се гмуркат с тежка артилерия/бутилки/ и затов казвам че съм леко екипиран,а доколкото знам в подводния риболов е забранено такива системи.А кога ли ще се стопли водатаааа....
Въпрос: По какво си приличат опашката на кучето и опашката пред някоя администрация?
Отговор: В основата на всяка опашка стои гъз!

Умберто Еко: „България?! Там тези които мислят за бъдещето емигрират.“
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Булти »

Ватусе , да ти даде господ да гмуркаш до дълбока старост :D ...Гларусе и аз издивявам - снощи сънувах Киро :shock: ( не го познавам на живо а само виртуално) , че ходим с неговата лодка за риба , той беше на кърмата - аз на носа , не можем да се разминем от лодки ,.... бяхме в някакво непознато за мен място ( някъде към Варненско ще да е било :D :D :D ) ...Киро фърли чипаре , ама така го фърли , че месината все се осукваше около главата ми :shock: , не видях дали изкара риба щот се събудих :D , честен кръст , не си измислям :!: ...абе да почва сезона , че ...луда работа :D
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от vatus56 »

За някои хора сезона никога не свършва. И сега има момчета които влизат в морето. Преди години и аз съм влизал по това време на годината, ама вече нямам такава силна мотивация да го правя. Вече съм си седнал на дупето и чакам водата да стане 15-16 градуса и чак тогава ще го намокря. :) Иначе няма голяма драма с влизането. С подходящ неопрен при температура на водата 5-6 градуса, спокойно може да се издаяни час-два в морето. Друге въпроса, че по-това време в морето е пустош и срещата с пелагични риби е в сферата на пожеланията и големия късмет, а иначе има някаква вероятност да видиш някой калкан ама и там шансът не е голям. От позицията на годините вече предпочитам конфорта и удоволствието от гмуркането да навишава доста, екстремното вече за мен самоцелно влизане във водата при ниски температури и при вероятен почти нулев риболовен резултат. В никакъв случай не съм против тези които сега влизат да си начешат крастата, щом им е кеф, да го правят. :)
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от КИРО »

Следващия път се събуди след като сме изкарали рибата.
Сега и аз се чудя,какво ли е било.:shock:
Поне видя ли кво беше чепарето ? :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Моряка
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2969
Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 8:06 pm
Местоположение: Иван Димитров-Варна

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Моряка »

Булти написа: не видях дали изкара риба щот се събудих :D , честен кръст , не си измислям :!: ...абе да почва сезона , че ...луда работа :D
А в шишето на пейката видя ли кво има :wink: :drinkers: :drinkers: :drinkers:
А сега де? :roll:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Булти »

:D :D :D ...Ватусе аз съм даянил по 7,8 часа под водата зимата с цел прехрана :evil: ...с тая ръка вече на студено не влизам :| ....
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Булти »

...синът ми като малък :

Изображение

...
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от australia »

Ето и от мен една снимка свързана с морето което безкрайно обичам и много ми липсва :(
За съжаление не съм аз на снимката но мисля че е много сполучлива.Изображение
Извинявам се за качеството но това е много стара снимка която беше част от едно календарче което случайно намерих и което беше от 75 год хартията се отлепи понеже беше намокрено и остана само снимката :!: правете си извод от колко години го пазя :mrgreen:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”