Първи срещи с морето

Модератор: nkolev66

adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от adventurebg »

Австралия, снимката кърти мивки браво :D гледам и плавници имаш :lol: :lol: :lol:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
eli_vulkova
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 4:44 pm

Re: Първи срещи с морето

Мнение от eli_vulkova »

здравейте синът ми е на 4 и половина и е запален харпунджия покрай баща ми.искам да попитам знаете ли има ли цели неопрени за 5 годишни гмуркачи.
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от карид »

Айде ве харпунжии! Отговорете на жената. Все пак първо мнение и е, а и е поставено на точното място!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от australia »

Ако си от София мога да ти дам координатите на няколко магазина където да попиташ но конкретен отговор не мога да ти дам понеже не съм търсил никога. :D
А ето това изплюва Googlehttp://www.bg-surf.com/index.php?m=320& ... =336&col=1
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Първи срещи с морето

Мнение от adventurebg »

Аз не съм виждал харпунджийски, но водолазни има, поръчка, доставка и тн.... Ако се интересувате мога да потърся в и- нет!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Първи срещи с морето

Мнение от gogo26 »

Ето, но е за 8-10години
http://www.divingshopbg.com/neoprenovi- ... a-kid.html
Задължително трябва да се мери на място :!:
Според мен детето е малко все още за цял костюм,просто ще го задушава, а неопрена е 5мм.Знаете как се чувства разликата между 5 и 3 мм. И като цяло детето е малко за този спорт.Въобще не мога да си помисля да държи харпун или да се гмурка.
Дъщеря ми е на 8години взел съм й един такъв:
http://www.divingshopbg.com/neoprenovi- ... t-kid.html
Хубава маска(струва колкото моята :evil: ),плавници и шнорхел и си плуваме заедно когато събирам миди или паури.Влизаме доста навътре и около 2часа издържа при топло море.Неопренчето хем я топли,хем не й позволява да потъва :) ,но винаги я държа под око и с нея съм без харпун :!: Другото лято ще се учим на по специални умения :wink:
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Pretor »

Аз също не съм виждал по магазините толкова малки неопрени. Възможно е обаче ако костюма е неудобен да убие желанието на малкия да гмурка и после трудно ще му се възстанови. Дъщеря ми е на 9г. и съм и взел абсолютно същия костюм на Сеак, който показва Гого. Детето е влюбено в морето (като баща си :wink: ) и това много ме кефи. Нека момъка да качи още някоя година и тогава ще има време за цял неопрен. Най-важното е да се поддържа интереса му към подводния свят.
Изображение
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Първи срещи с морето

Мнение от gogo26 »

А намерих и снимка :D
Изображение
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Pretor »

И аз :D

Изображение
Изображение
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Първи срещи с морето

Мнение от gogo26 »

Ама мойта кльоща не може да напълни неопрена :D и файда от него няма кой знае колко :lol:
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Първи срещи с морето

Мнение от yavorsub »

Аз за моята племенница която сега е на 11 години , но от 3 годишна пракарва цялото лято при нас в Гърция , все още не съм и ушил костюм !Просто с каквото и да било ще и пречи повече или пък няма да го иска.Таз година успешно "минахме" курс за скуба дайвинг :shock: (след като в гмуркането спокойно може да се съревновава с някое мокенче) :D и купихме блузка от ликра.На пазара вече има доста богат избор от такива облекла , като някои от тях с подплатени и с неопрен,като има с къси и цели ръкави и шортички такива.
Относно маската -там е най-сериозно.За радост и там добрите фирми вече предлагат хубави маски с детски размери.Струват наистина колкото една нормална маска , но със сигурност ще я ползва поне 10ина години, докато порасне и си купи такава за възрастни.Даже и моята жена ползва такава . :lol:

При шнорхелите -там изход все още не се вижда.На пазара (СВЕТОВНИЯ) НЯМА сигурен, сух и безопасен детски шнорхел !Казвам това не за да се заяждам с някого , готов съм на дискусия и даже вече съм отправил предложение до един от най-големите производители за да променим нещата.Дай боже .
Затова съвета ми е -не купувайте евтините и опасни недуразумения които заливат пазара.С тях детето само се мъчи и му се убива желанието за вода.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Първи срещи с морето

Мнение от gogo26 »

Яворе, какви по-специални изисквания има към детските шнорхели :?: Направо ме хвърли в недоумение :oops: Този на хлапето е с много по-мека тръба и хубав силикон на захапката(топченцата от вътре вече са отхапани)
Нещо по-специално ли имаш впредвид?
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Първи срещи с морето

Мнение от Pretor »

Яво, прав си за шнорхелите. Голямата (дъщеря) изобщо не мога да я накарам да влиза с шнорхел, а малката само търси удобен момент да го изхвърли :D . Между другото шнорхела, който ползва малката го взех от Гърция и е с доста мек силиконов накрайник.
Изображение
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Първи срещи с морето

Мнение от yavorsub »

Пичове , хората дето ме познават знаят че освен професия, сферата ми е и хоби и затова от доста години се занимавам само с това.Смело мога да твърдя че знам и съм виждал поне 70% от продуктите излезли по свеета през последните 20 години.Е няма такова нещо като детски шнорхел и .... това е ! :(
Детския шнорхел най-често се свежда (според разбирането на производителите ) до шнорхел с по-тесна тръба и малка захапка.Как обаче едно дете дето в повечето случаи няма изградени дихателни навици и изобшо двигателна култура ще борави с едно такова ОПАСНО приспособление ?
Доста от шнорхелите с клапа имат конструктивни грешки или недостатъци.За да съм точен тези дето са вентилирани(с клапа/и) и работят без проблем са много малко на брой.Лично аз намирам за най-сух еин модел с няколко разновидности-не знам дали е редно да дам модела и марката , на една от най-големите фирмо в бранша.Даже май е най-голямата.Има 2 клапи и дори да не духаш -сам се изпразва дори само с изваждането от водата.Но за съжаление излиза само с огроман захапка а и е доста обемист и понякога неудобен за дечицата.Освен това е и най-скъпия на пазара. :rolleyes:
Правилния шнорел за деца трябва първо да е сух, удобен и да се изчиства много лесно.А това че захапката трябва да е малка и да е от качествени материали -това го считам за задължително.
Аватар
morgan
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 7:55 pm

Re: Първи срещи с морето

Мнение от morgan »

Колеги, когато става въпрос за децата ни, мисля че трябва да спрем да мислим дали правим, или не, реклама на някой.
Яворе, приятелю, кажи си спокойно модела и марката на шнорхела.
Аз също умувам какъв шнорхел да взема на сина си, който е на 8 г. Маската му е Креси и това лято ползваше моя шнорхел (омер зум про), но за следващото ще му купя негов си, и искам да е най-добрия и удобен.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”