Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Модератор: nkolev66

Скорпид
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 2:47 pm
Местоположение: burgas

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Скорпид »

Когато запърви път влязох в този сайт (Нещо несе доразбрахме в един друг) нещатата и изглждаха доста посни но сега направо немога даго позная :P поздравления за темата и снимките :roll:
Мера според мера
yavorsub
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 6:18 pm

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от yavorsub »

Едно малко уточнение -имената върху снимките на морската хиена и спари са разменени.
петър василев

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от петър василев »

Едно въпросче,може ли :?: Всички тези риби,които са на снимките съществуват ли днес в Черно море :?:
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от vatus56 »

Определено си живеят в Черно море. Не че им е много щастлив живота ама.... Ние да не живеем пък много щастливо? :D
Никоя риба не е по - важна от живота !
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от rimohit »

Съществуват.Но като имаш в предвид колко е намаляла популацията на масовите риби и представи по редките колко са :(
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Булти »

:smt023 :smt023 ...страшна тема - браво на Румчо ....браво и на Момо за улова :D
Аватар
Mich
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 10:01 pm
Местоположение: city by the sea

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Mich »

Забраняват улова на калкан в Черно море за 10 години
Haпълнo ще бъде забранен уловът на есетрови риби в Дунав и Черно море, съобщиха от бургаския клон на Агенцията по „Рибарство и аквакутури", предаде кореспондентът на Блиц. Решението е било взето на работна среща между ръководствата на изпълнителните агенции по рибарство и аквакултури на България и Румъния в Гюргево. Освен тази ограничителнd мярка, ще бъде забранен и уловът на калкан в Черно море. Причина за крайните мерки е опазване на рибното богатство в Черно море и река Дунав. На срещата е била приета и съвместна програма за сътрудничество между териториалните български и румънски звена на река Дунав, които имат задължения за опазване на видовете.

Според мен морската лястовица не би трябвало да попада в полезрението на любителите харпунисти :evil:
който не лови, няма да яде :)
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от КИРО »

Mich написа:Забраняват улова на калкан в Черно море за 10 години
Haпълнo ще бъде забранен уловът на есетрови риби в Дунав и Черно море, съобщиха от бургаския клон на Агенцията по „Рибарство и аквакутури", предаде кореспондентът на Блиц. Решението е било взето на работна среща между ръководствата на изпълнителните агенции по рибарство и аквакултури на България и Румъния в Гюргево. Освен тази ограничителнd мярка, ще бъде забранен и уловът на калкан в Черно море. Причина за крайните мерки е опазване на рибното богатство в Черно море и река Дунав.
Интересно,как ще забраним на турските гемии да ловят ?
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
петър василев

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от петър василев »

КИРО написа:
Mich написа:Забраняват улова на калкан в Черно море за 10 години
Haпълнo ще бъде забранен уловът на есетрови риби в Дунав и Черно море, съобщиха от бургаския клон на Агенцията по „Рибарство и аквакутури", предаде кореспондентът на Блиц. Решението е било взето на работна среща между ръководствата на изпълнителните агенции по рибарство и аквакултури на България и Румъния в Гюргево. Освен тази ограничителнd мярка, ще бъде забранен и уловът на калкан в Черно море. Причина за крайните мерки е опазване на рибното богатство в Черно море и река Дунав.
Интересно,как ще забраним на турските гемии да ловят ?
Много лесно,,,,,,,, :roll: с КАЛАШНИКОВ :lol: :lol: :lol:
MorskiGlarus
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 2:49 pm

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от MorskiGlarus »

на приказки и по документи всичко е много лесно, питай граничаря дето гръмна турците дали пак ще повтори..... дано подписката помогне да отървем момчето
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от vatus56 »

Mich написа:Забраняват улова на калкан в Черно море за 10 години
Haпълнo ще бъде забранен уловът на есетрови риби в Дунав и Черно море, съобщиха от бургаския клон на Агенцията по „Рибарство и аквакутури", предаде кореспондентът на Блиц. Решението е било взето на работна среща между ръководствата на изпълнителните агенции по рибарство и аквакултури на България и Румъния в Гюргево. Освен тази ограничителнd мярка, ще бъде забранен и уловът на калкан в Черно море. Причина за крайните мерки е опазване на рибното богатство в Черно море и река Дунав. На срещата е била приета и съвместна програма за сътрудничество между териториалните български и румънски звена на река Дунав, които имат задължения за опазване на видовете.

Според мен морската лястовица не би трябвало да попада в полезрението на любителите харпунисти :evil:
Мерки, забрани и наредби излизат всяка година, но кой ги спазва? Траловете си орат, борсите са бъкани с калкан от който и много маломерен, а на скоро един колега спомена, че не знам си колко ТИР-а натоварени с калкан ,отпътували от Варна за Турция.
Как да спрем турските гемии да не ловят... :?: че ние нашите не можем да спрем, а камо ли тяхните... :(

Относно морските лястовици, да обикновенно не са обект на ловуване от харпунджиите, но само за тези които вече си имат такива трофеи от тази риба с красиви "криле", но всеки начинаещ ще се изкуши да я простреля. Същото се отнася и до морските котки и лисици. Всички те са много лесни за убиване под водата и е жалко за тях, но нищо не може да се направи по въпроса. Истината е, че всеки уважаващ себе си харпунджия, със задобряването си, престава да стреля по тези риби, но за жалост периода на "морално съзряване", понякога трае дълги години.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от justinian »

Колега Диканаров, може би имахте предвид тази снимка
Изображение
Рибата е уловена в Несебър, а не край Бургас. Спомням си,че един от най-възрастните рибари в Поморие -дядо Ортодокси, с вълнение разказваше за срещите си с пасажи от тунец в Черно море. Той наричаше тунеца "оркинос".
А тази снимка нагледно показва каква е разликата между паламуд и турук. :D
Изображение
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от Диканаров »

Точно тази имах в предвид! Благодаря Юстинияне! Виждал съм я отдавна и съм останал с погрешно впечатление, че е от Бургас! :oops:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от vatus56 »

:idea: :idea: :idea: Ееееее, благодарение на Юстениян, разгадах една гатанка която ме мъчеше доста години.
Имам един възрастен чичо на 95 години, който цял живот е прекарал в морето и още сънува риболов. Та колкото пъти отида да го видя все за някакви риби "оркинос" ми говори. Обяснява ми, че били сафриди, ама огромни - от 20 кгр. нагоре. Не му вярвах и си мислех, че страда от старческа дименсия и че е с развинтена фантазия вече, ама днеска разбрах, че не си измисля човека, а ми е говорил за туни :D
Никоя риба не е по - важна от живота !
kleca
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 9:28 am

Re: Рибите в Черно море, обект на подводен риболов

Мнение от kleca »

Калкан вечер или сутрин за харпун
Здравеите ходих за калкан преди и сега отново започнах да ходя сутрин но започнах работа и мога да ходя саМО ВЕЧЕР и ако знаете и да споделите с мен вечер излиза ли калкана към колко часа или сутрен кам колко за да направя сметка ще мога ли да ходя че ми е мания а нямам време :)

Благодаря ви предварително за отговорите.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”