Съвети за начинаещи гмуркачи

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Диканаров »

Митко, вярвам ти на 100%. :!: Да няма втори подобен случай! :idea:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Булти »

...дай боже и благодаря ...с риск да стана досаден , пак ще се върна към мехурчетата :lol: ...както и преди се опитвах да убедя някои колеги - в живота няма общо валидни случаи , верно съществуват някакви условни правила , но те са по скоро за улеснение на установяване на изключенията :lol: ...та кво имам предвид : ...мехурчетата плашели ...но представете си сега Черно море ... знаете ли колко много лодки в него , с водолази , през сезона ровят по дъното с наргилета за рапани и откога ...ми те пичовете ровят по дъното , отравят разни червеи и други гадинки и пускат мехурчета ...и 100 процента , голяма част от рибоците са забелязали това ... с таляна същата рабта :lol: ...минали са един път покрай мехурите , втори , трети път и накрая са разбрали , че няма страшно :lol:
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Pretor »

Митак, то и с нас е така. Забелязал ли си, че колкото повече неуспешни изстрели имаш понякога, толкова повече възможности за стрелба ти се откриват ;). Мине веднъж рибата, види, че няма кой да я уцели, после втори, трети път и така... :D :mrgreen:
Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Булти »

:lol: :lol: :lol:

:drinkers:
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от ildobrev »

Pretor написа:Митак, то и с нас е така. Забелязал ли си, че колкото повече неуспешни изстрели имаш понякога, толкова повече възможности за стрелба ти се откриват ;). Мине веднъж рибата, види, че няма кой да я уцели, после втори, трети път и така... :D :mrgreen:
Често даже, същата риба, която не си улучил, се стряска в началото, стрелва се на два-три метра встрани и веднага се връща да провери кой е този будала. Идва на една ръка разстояние, хили ти се насреща, а ти можеш само да пускаш мехурчета, опитвайки се да псуваш във водата. :)

В края на миналия сезон имах интересна случка. Края на ноември или началото на декември. Риба почти нямаше, рядко виждах по някоя измръзнала платерина. Гмурках просто за да съм във водата. По едно време сред големите камъни, забелязах една малка градинка, покрита с малки камъчета и десетина малки платеринки си ръфаха нещо. Издърпах се бавно до тях. Въобще не се стреснаха. Почнах да си играя, като се мъчех да ги хващам с ръка. Бягаха на страни и след няколко секунди се връщаха обратно. Поиграх си така две-три гмуркания и реших да залегна малко по далеч от тях, сред големите камъни, да чакам някоя баба да се появи да ги нагледа. Хем да не ми е скучно като ги наблюдавам, ако нищо не се появи. Нямах големи надежди, но бабата се появи и я взех. Но рибките изчезнаха. После още около два часа обикалях наоколо и от време на време минавах през полянката, но нищо не се появи.

Май не трябваше да стрелям. :(
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Булти »

:D ...трябваше , трябваше :D :D :D ...мерси за разказчето ... :prayer: :supz: :heart:

:drinkers:
Аватар
express.servise
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Мар 11, 2011 2:43 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от express.servise »

Някой хищник можеше да нагледа бабата и малките и защо е цялата тази навалица.
specta7or
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Май 12, 2012 2:39 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от specta7or »

Здравейте! Начинаещ съм и искам да попитам кой от двата харпуна е за предпочитане:
Beuchat Espadon или

Beuchat Espadon Sport
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от adventurebg »

По принцип не харесвам тези харпуни, но ако твърдо си решил за тях то вземи си спорт модела!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от alex_vp »

И на мен хич не ми допадат. Особено това, че са с тръба 25мм. Погледни в този ценови клас Seac sub STING и Salvimar Intruder - ако е с 28мм тръба, но Юли да каже.
minch
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 10:02 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от minch »

Аз съм от начинаещите и искам да попитам колегите, които ползват надуваеми каяци при гмуркане, как точно се качват и слизат от водата. Моля за извинение, ако въпроса ми ви се стори тъп.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Pretor »

Тук http://www.facebook.com/video/video.php ... 5132399874 от 08,57 мин. е показано как става качването в каяк. Като се абстрахираш от това, че каяка от филма е "твърд", техниката е същата. Обърни особено внимание на показания на няколко пъти във филма жълт надуваем каяк с импровизирани стойки за въдица ;) :).
Изображение
minch
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 10:02 pm

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от minch »

Друго си е някой да ти покаже чалъма. Задължен съм ти Pretorе :D . Това лято ще се пробвам, пък да видим какво ще стане. А този жълтия твой ли е?
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от Pretor »

Мой, мой, обаче от 2-3 години не остава ред за него :). Пусти харпунджилък, ръждясаха ми въдиците :).
Изображение
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: Съвети за начинаещи гмуркачи

Мнение от vatus56 »

...ръждясали...майната им на въдиците...гледай кокалите и ставите да не започнат да скърцат, че не са от неръждавейка...
Никоя риба не е по - важна от живота !
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”