Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Модератор: nkolev66

Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмурк

Мнение от Jack Daniels »

Отговарям на Shag в прав текст и спирам : наистина нямам опит, все пак манук ме светна някъде преди 2-3 години май, в един друг форум ,и оттогава съм правил само 3 пъти оцет, първо една, после два пъти по две 10 литрови туби. А сега по твоя въпрос - като заложиш материала, всеки ден по 1-2 пъти разбъркваш. Когато му дойде времето, цедиш ябълките, сипваш гъбата в чорбата, оставаш тубата отворена, добре е с тензухче на гърлото да не влизат боклуци и СПИРАШ да разбъркваш, щото чакаш да "втаса" и да се утаи , ако искаш периодично прецеждаш от утайката, ако не искаш - не. Ако е ясно - действай, ако не е - повече от това не мога да ти помогна......... освен ако искаш гъба за разсад да ти пратя :D

А иначе, Златко, напълно те подкрепям, Манук е цяло явление и би трябвало да му спретнете една тема, примерно : " Манук каза" , и в нея да поместите всичките му "откровения" :D
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
udoudo
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 6:55 pm
Местоположение: София

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмурк

Мнение от udoudo »

Колеги, имам една огромна молба - някой да ми изпрати като ЛС линка към тази тема, че се утрепвам да я търся, защото съм наложил известно количество ябълки за оцетче и ми е нужно чат-пат да се консултирам. А не мога да си я самоизпратя. Много ви благодаря!
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмурк

Мнение от Jack Daniels »

Отиваш на ПЪРВА страница,и гледаш ПЕТИ постинг
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
udoudo
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 6:55 pm
Местоположение: София

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмурк

Мнение от udoudo »

Jack Daniels написа:Отиваш на ПЪРВА страница,и гледаш ПЕТИ постинг
Това и аз съм се сетил, но заглавието на темата ми е проблем. Да беше "Как се прави яб. оц" - грижи няма! Обаче тя е "Решаване на проблеми...". А в търсачката "ябълков оцет" излиза в завидно количество постинги. Както и да е. Благодаря на всички, които са поискали, но не знаят как се изпраща ЛС.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Мнение от manuk »

Здравейте, колеги!
Реших, че при новопоявилият се COVID-19, ще е подходящо да споделя, опита натрупан в тази насока и да разширя темата с някои факти, като изводите оставям за Вас.
Синът ми е микробиолог и ме е ориентирал, какво да чета и да прилагам към конституцията на моето тяло.
Като начало, добре би било, да се изгледа това видео, което нагледно показва размерите на вируси, бактериофаги, страфилококи, червени кръвни телца, и т.н.
Размерите във видеото са дадени в мярка известна като милимикрон (означаван с µm), това е една милиардна част част от метъра (1µm = 10-9 m ).
Според вирусолозите, вирусите заразяват през лигавиците: на носоглътката и очите.
Според Науката, най-простото и разбираемо описание на вируса е микроскопичен патоген, състоящ се от защитна обвивка предимно от белтъци (протеини) и вътрешна вегетативна форма. За разлика от клетките на живата природа, вируса няма ядро.
Защитната обвивка на вируса е доста устойчива, докато вътрешната вегетативна форма е много уязвима.
Следователно, трябва да се използват методи, които да разрушат (което е трудно) или въздействат на външната обвивка- белтъка (протеина) на вируса (което е по-лесно)
Това въздействие се нарича денатурация.
Денатурацията е процес на промяна на молекулната структура на белтъка (протеина), под влияние на висока температура, налягане, киселини и силен алкохол.
На базата на всичко това, нашият организъм има защитна реакция да повиши температурата си. Естествено ние се стремим да понижим тази температура за да не се увредят нашите клетки.
Преди всичко висока температура, налягане, киселини, основи, силен алкохол трябва да се използват като превантивна мярка при здрав организъм.
Всекидневната парна баня (плавно увеличаване на температурата до границата на болката) върши прекрасна работа.
При гмуркане на всеки метър налягането на водата се увеличава с 0,1 атмосфера, следователно на 10 метра налягането е 1 атмосфера. При подводен риболов 10 метра е нещо нормално. В рамките на подводен риболов от 3-4 часа, въздействието е напълно достатъчно. Разбира се нямаме тази възможност целогодишно да се гмуркаме, но може да се използва барокамера.
Хипербарните камери, които се използват в медицината, не само ускоряват процеса на заздравяване на организма, но също така могат да подобрят кръвообращението, да се справят с инфекциите и да лекуват различни неврологични заболявания.
Ябълков оцет, Лимон и т.н са естествени органични киселини.
За въздействие върху вирусите, може да се използва хлебна сода (основа).
Всички, които се смяха на призива на Тръмп просто не го разбраха.
Когато ви слагат инжекция се използва силен спирт.
Ето една рецепта за дезинфектант:
2/3 ч.ч. изопропилов алкохол или спирт с висок градус
1/3 ч.ч. гел от Алое вера
5-10 капки етерично масло
Да това е за дезинфекция на ръцете и не става за дезинфекция на устата!
Има рецепти при които, болести (рак), се лекуват със спиртно - маслена смес.
Все пак с малко хитрост, ако човек разполага с качествен домашен алкохол (първак или мастика, която е 47 градуса), може в малка лъжичка да смеси равни части първак и зехтин (олио) с които да направи гаргара, след което спокойно може да преглътне тази смес.
Това сигурно ще увреди рецепторите на вируса и ще го спре!
Достатъчно е да се прави два-три пъти на ден.
На всички желая успех! :D
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмурк

Мнение от manuk »

Честита Нова година!
В предишният си пост споменах от какво се влияе външната обвивка на вирусите и как тя може да се денатурира.
Ето какво казва науката по този въпрос и още за протеините (белтъците) науката казва още
Цитат написа: Денатурацията е процес на промяна на молекулната структура на нуклеиновите киселини и белтъците, под влияние на висока температура, налягане, киселини и основи........
........Белтъците са молекули много чувствителни към факторите на заобикалящата ги среда. На тяхната функция и структура могат да повлияят множество фактори като например промяна в pH на средата, температурата, налягането, концентрацията на определени вещества (тежки метали, детергенти и други), йонизиращи лъчения. Когато даден протеин бъде подложен на подобна промяна следва денатурация. Това е процес на разкъсване на връзките поддържащи четвъртичната, третичната и вторичната структура. По-податливи на денатурация са глобуларните белтъци, защото техните свойства за много зависими от вторичната и особено третичната им структура. При продължително въздействие на вредния фактор и неговото естество процеса е необратим.......
Денатурацията може да има практическо приложение, като част от имунната защита. Така например при вирусно заболяване в организма се разпространяват множество вирусни частици, в болшинството от случаите изградени и от протеини. Неспецифичната имунната реакция на организма се изразява с покачване на постоянната температура на организма. По този начин белтъците изграждащи вирусните частици денатурират вследствие на което вирусите се разпадат. Затова не е полезно температура от 37 до 38 да се сваля чрез медикаменти веднага.
Това са Фактите! Бъдете здрави! :D
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Мнение от Диканаров »

Манук, честита и успешна да ти е и на тебе 2021! Пак си тук с навременна и изчерпателна информация! Благодаря!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
boqn_belchev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Ное 18, 2009 4:50 pm

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Мнение от boqn_belchev »

Честита Нова година и от мен Манук! Много малко хора могат така разбираемо да се изразяват. Във всеки един пост личи натрупаното знание. Пожелавам ти най-вече здраве на теб и всички около теб! Благодаря, за споделените неща!
garokal-74
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 6:39 am

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Мнение от garokal-74 »

Поздрави и от мен Манук!
Преди малко гледах реклама по телевизията за някакъв препарат против вируси "Хюмер стоп вирус". със доста висока цена от порядъка на 15-20 лв за 15 ml.
Реших да проверя листовката му, какво съдържа, как спира вирусите!
Ето и съдържанието листовката на този спрей за нос:
Състав:
Полиоли (осигуряват микро-покритие), буферни системи (кисело pH), бензалкониев хлорид (консервант), аромат на мента, вода.
Направи ми впечетление втората съставка на препарата осигуряваща кисело pH, което потвърждава предишните постове на Манук, че киселата среда, влияе върху вирусите.
Веднага възниква въпроса, нима, ябълковият оцет или сок от лимон, които препоръчва Манук осигуряват по-лошо pH? При това, те не се нуждят от никакъв консерванти, много са евтини и винаги са под ръка!
Спомням си, че някъде в един от постовете му, той препоръчваше използване на Бадемово мляко закупено от аптеките.
Той препоръчваше няколко капки бадемово мляко в носа, преди да се използва ябълковият оцет, което ще осигури микро-покритие и омекотяване.
Приеми и моята благодарност за информацията :D !
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Мнение от manuk »

Здравейте приятели!
Благодаря на всички, които оценяват информацията!
Тази тема се води от много години!
Много сме говорили за ролята на домашните средства, като органичните киселини (ябълков оцет, лимон) и основи (сода за хляб) върху грипа.
Всички, които се гмуркат късно есента и рано на пролетта, рано или късно имат проблеми с носоглътката.
При настъпването на Ковит-19, някои от водещите учени, по един или друг начин потвърждават използването на домашни средства при борба с корона вирусите.
Всички ние, вече много добре познаваме Проф. Кантарджиев, ето какво споделя той в едно интервю :D
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Мнение от manuk »

Днес ми попадна една интересна статия:
Откриха как коронавирусът прониква в човешките клетки
Най- интересното в нея цитирам:

…..На 19 февруари екип от университета в Тексас, САЩ, публикува статия в списание Science, в която описа малкия молекулярен ключ в SARS-CoV-2, който позволява на вируса да проникне в клетката. Този ключ е наречен протеин шип (S-protein). Сега Жоу и екипът му разгадаха останалата част от пъзела – структурата на протеиновия рецептор ACE2. Той е една от покривките на клетките от дихателната система. Протеиновият шип взаимодейства с него и отваря врата за вируса към клетката….

В поста ми от 16 февруари Ви предоставих едно интервю на проф. Кантарджиев цитирам част от него:
....Понякога прости неща са най-ефикасни в профилактика срещу Ковид. Тези методи са особено ефикасни срещу втория щам на коронавируса. Причината е, че действат директно на гърлото. При новия щам микробното число е по-голямо. Това означава, че бактериите в гърлото са много повече, а шипчета на вируса, които се закрепят към клетките, са по-устойчиви. „Има най-различни разновидности на лукчетата – с билки, етерични масла, с цитруси“, препоръчва ни Кантарджиев…..
Според микробиолог- магистъра вкъщи, тези шипчета, образуват короната на вируса.
Както се описва в статията, вирусът със шипчетата отваря врата в клетката, с други думи шипчето действува, като ключ.
Сигурно си спомняте, че този ключ е изграден от белтък (протеин).
Според микробиолозите, ако този шип бъде увреден по описаните в предишни постове начини (потвърдени от праф.Кантарджиев), клетката алармира имунната система, че е атакувана с увреден ключ.
При това положение вирусът неможе да се проникне в нея.
Тогава имунната система влиза в своята роля с помощта на така наречените бактериофаги, вируса се неутрализира и се изграждат антитела.
Така, че ако човек, като се прибере вкъщи и всяка вечер прави необходимите процедури, може да се справи доста успешно с проблемите, които се създават на носоглътката, като се предотвратява навлизане на патогена навътре в организма.
Изводите оставям на вас :D
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Решаване на проблеми с ушите, носа и гърлото преди гмуркане

Мнение от manuk »

На 25 Октомври 2021 год. се прибрах в Пловдив от морето. Всеки ден си правех необходимите процедури с ябълков оцет за да не се разболея от Ковид-19.
Около 15 Ноември изведнъж ми се зачерви и поду основата на носа (ноздрите)
Оказа се упорито заболяване и всичките ми опити да се излекувам се оказаха безуспешни. Принудих се да посетя дерматолог, той ми предписа студена баня с бледорозов разтвор на Калиев Перманганат и последващо намазване с Клотримазол. За една седмица всичко си отиде на мястото.
Като спрях лечението, след една седмица заболяването се върна с голяма сила.
И така щом спра лечението заболяването се връщаше.
Тогава се сетих за един метод на йогите наречен ДжалаНети преди много време този метод беше филмиран и прпепоръчан от колрегата Spear.
Започнах да го прилагам ежедневно по, по-опростен начин.
В чаена чаша с хладка вода от бойлера, слагам супена лъжица морска сол. Потапям носа в чашата и смъркам навътре, така, че течността да достига до синусите.
Тези дни заболяването изчезна. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”