ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Модератор: nkolev66

Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от vatus56 »

Благодаря ви колега Манук за споделеното!
Пожелавам ви здраве и дълголетно гмуркаческо съприкосновение с морето!
Имам приятел с който гмуркаме от дълги години и който също преживя кошмарни месеци и години с тази коварна болест, но това ще го споделя в темата "Нещата от живота", за да не разводняваме вашата.
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Булти »

Поздравления колега Манук !!! По изгрев слънце и според йогите и според Дънов има най-много прана във въздуха...няма да забравя никога една велика мисъл на Дънов , която звучи що годе така : " сутрин , първият лъч на слънцето е първият звук от първата цигулка от великата симфония на събуждането на природата ...."
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от spear »

Колега Манук поздравления и от мен!
Малко хора намират сили и вяра за борба след такъв проблем. Хора като теб са пример.

Би ли уточнил кои пранаяма упражнения точно правиш? Аз стигнах до заключение за себе си че:
Всички дихателни упражнения от Йога ни помагат да постигнем контрол над емоциите и чуствата. Всъщност целта на всяко едно упражнение е осъзнавайки нашето дишане(вглеждайки се в него) да постигнем концентрация(без усилие) и от там пълен релакс. В случай че релакса липсва нямаме добра апнея колкото и да сме тренирали таблици, бягане или каквото и да е.
Бат' Гойко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 9:01 pm

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Бат' Гойко »

Тази тема ми се видя най-близо като съдържание (не като заглавие :) ), за да пусна нещо, което според мен се вписва в засегнатата проблематика от колегата Манук. Не е ново, но е интересно:
http://watermessage.hit.bg/
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Диканаров »

Колега Манук, ще бъде голяма чест за мен ако имам възможност да Ви стиста ръката!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Булти »

Бат' Гойко написа:Тази тема ми се видя най-близо като съдържание (не като заглавие :) ), за да пусна нещо, което според мен се вписва в засегнатата проблематика от колегата Манук. Не е ново, но е интересно:
http://watermessage.hit.bg/
- бат Гойко , много е вярно това - забелязъл съм , че когато е топла водата и съм с неопрена тип " къси гащи " , демек по-голяма част от тялото ми е в контакт с водата - издържам повече без въздух и се умарям по-малко ...както се променя структурната решетка на водата по подобен начин се променя и структурната решетка на кръвта ...по качествената кръв абсорбира повече кислород от въздуха в белия дроб и съответно тренирания гмуркач или йога издишва въздух с много по малки нива на кислород в него , но работи с много по високо КПД ...най-добрия пример за това са леководолазите - различните хора при една и съща работа и време - изразходват различно количество въздух т.е. в бутилките на някой остава въздух , докато на други са празни :D след излизане на повърхноста на групата ...тоя пример съм го описал подробно в темата ми Апнея :!: ...едната половина от истината я каза Спиър...другата половина е че йога дишането променя начина на преработване на вдишания въздух...истината за апнеята според мен се крие в три неща -
1.капацитет на белия дроб
2. качества на кръвта
3 . медитация или отпускане което е съпроводено с концентрация

п.с. под структурна решетка имах предвид кристална структура :rolleyes: :D
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от deso_bg »

Малко офтопик, ама не можах да се сдържа :D
Бат' Гойко написа:Тази тема ми се видя най-близо като съдържание (не като заглавие :) ), за да пусна нещо, което според мен се вписва в засегнатата проблематика от колегата Манук. Не е ново, но е интересно:
http://watermessage.hit.bg/
Изтеглете си и филма още по-интересен е :idea: Казва се "Великая тайна воды" или "Вода"-почти 3 часов руски документален филм. Определено има какво да се види,a и доста материал за размисъл. Аз поне не можах да мръдна от монитора, докато не изгледах и двете части . По всички торент тракерите го има.Ако не се ориентирате :arrow: казвайте да пускам линк !

Ето един откъс :

[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9D089Bpv_SE&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9D089Bpv_SE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]
Бат' Гойко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 9:01 pm

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Бат' Гойко »

Именно филмът е много ценен, но едва сега забелязах, че в сайта, който дадох, линковете с видеото и субтитрите не работят вече. Преди повече от година точно от там го дръпнах с Бг. субтитри. Прекодирах го в DVD и тръгна по приятели, докато не хвана гората някъде по трасето... За мен и филмът, и тезата в него са уникални!
Nasko Y
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 8:38 am

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Nasko Y »

Наистина е много ценен и трябва да се гледа целия задължително. :D
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

Колега Spear по отношение на подмладяването най-голям ефект има задържане на дишането след издишване- Бахя кумбака.Процесът на производство започва след пауза от 12 секунди, а стволови клетки започват да се синтезират 60 секунди след спиране на дишането.Подмладяването става видимо след 2 години,като в този период се включва подготовката за Пранаяма.
Аз използвам Сукхасана(поза на удоволствието),но може да се използват също и Падмасана(лотос) или Архападмасана(полулотос).Може би знаете,че преди да се достигне до тях трябва два месеца да се изпълняват комплекс от 14 упражнения.
Ще обясня доколкото мога самото упражнение:при Сукхасана ,поставям дланите на коленете,затварям очите,вътрешно се съсредоточавам,гърбът ми е изправен,позата е
устойчива и неподвижна.Ритъмът и честотата на дишане са естествени на принципа
"Дишам както ми се диша"Естествено през носа,като се броят издишванията през 15 минути.Полезно е по време на броенето да се разтягат гласните наум по време на идишването.Ще спомена още Деша Пранаяма,Сахадж Пранаяма и видовете дишане (долно, средно горно и ритмично)Знаете,че в йога същаствуват повече от сто упражнения за Пранаяма.Мисля,че и това е напълно достатъчно,целогодишно да сте във форма.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

Колега Бат"Гойко добре е че се интересувате от свойствата на водата и че помагате с филма.Аз препоръчвам освен филма на любознателните колеги две книги на български език.Първата е:"Тайните послания на водата" от Масару Емото,японец който използва за илюстрация фантастични снимки направени под микроскоп.
Втората книга е на доктор Ф.Батманжелидж,с заглавие "Тялото жадува за вода",на гърба на корицата е написано :"Вие не сте болен ,Вие сте жаден".
Колкото до заглавието на темата,мога да Ви уверя че то е много точно.Какво имам в предвид:без точната храна (горивото за тялото),без точния въздух(окислителя за изгаряне на горивото),без точната вода(дестилирана-без примеси за охлаждане и транспортирине на енергията до всяка клетка и извеждане на токсините),без усилени движения за правилно изразходване на получената енергия.Без всичко това просто човек не може да е във форма целогодишно.Целта на темата е още от първия ден,на малкото скъпоценни дни,които имаме на разположение с възможно най-малки усилия да се постигне сравнително добър резултат.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от spear »

Благодаря ти за отговора Манук!
Понястоящем целта ми не е подмладяване, но е добре дошло покрай другото :D
Погледни тази тема от най-добрия български йога форум, ще ти е много интересна, както и на всички тука: http://yoga.eurasia.bg/component/option ... ic,1204.0/
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от spear »

Име: Aharon Solomons
Рожденна дата: 27 септември 1939 г
В момента работи като фридайвинг инструктор и гмурка всеки ден, участва във всички фридайвинг дисциплини.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

Колега Spear,предполагам,че е цяло щастие да общувате с такъв човек! Явно може да научите много неща от него.Дерзайте!
Последно промяна от manuk на Чет Фев 18, 2010 5:45 pm, променено общо 1 път.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

Колега Spear,снимките които предлагате с голяма сила илюстрират темата.Този човек доказва че възраста не е порок.Доказва че болестите и остаряването могат да бъдат туширани и човек да се радва дълго време на любимите си занимания.
Естествено с пълна сила важи и девиза:
"Всяко нещо в този свят си има цена,за да го постигнем трябва да я платим!".
С други думи казано трябва да се грижим за тялото си и да му дадем възможност то да изпълнява безпроблемно функциите си.Нашето тяло има заложена възможността да се самопречиства и саморегулира.
Естествено с малки ограничения и здравословен начин на живот(храна, вода,чист въздух,движение).
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”