проблеми при гмуркане

Модератор: nkolev66

*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

проблеми при гмуркане

Мнение от *Станислав* »

здравейте колеги,по прнцип лятото много обичам да се гмуркам за миди,рапани и за попчета с хавайско копие,но сляза ли на повече от 3-4 метра почват да ме болят ушите(това е единия проблем). как мога да го премахна,а другия е как мога да си задържам по-дълго въздуха :roll: за всеки човек е различно-знам, ама аз го задържам не повече от 30 сек :oops:,а чета някои минават даже 2-те минути :D какво мога да направя по този проблем? ще съм ви много благодарен ако някои ми отговори :)
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от Булти »

чети , приятелю чети :D ...много е изписано :wink:
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от *Станислав* »

може ли поне да ми дадеш линк където мога да намеря отговорите на тези въпроси :roll:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от Булти »

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... BE#p262637

ползвай търсачката горе вдясно , тук написах " изравняване на налягането " , можеш да пробваш и с други думи :wink:....при гмуркане , от самото начало се преглъща или се надуваш като си стиснеш носа и т.н. - да ти изпукат леко ушите и тва се нарича изравняване на налягането и т.н. :D
Последно промяна от Булти на Съб Фев 27, 2010 1:38 pm, променено общо 1 път.
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от *Станислав* »

Благодаря ти :wink:
*Станислав*
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 10:18 pm
Местоположение: Варна

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от *Станислав* »

за издържането под вода намирам само едно :
Re: Химически вещества , лекарства , допинг - удължаващи апнеята, по други начини, без лекарства или допинг, не става ли? :roll:
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от adventurebg »

Ами става, но трябва тренировки(често гмуркане) и да почетеш малко. Поразрови се и ще намериш таблици за трениране.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от alex_vp »

Здраей колега,
За издръжливост ще трябва да обърнеш особено внимание на темите "Апнеа" и "Каво е апнеа" те са едни от първите в секцията подводен риболов. А за болките в ушите може да се пораждат от това, че не изравняваш правилно ако изобщо изравняваш. Булти ти е обяснил как се прави. :)
vesko7
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 10:14 pm

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от vesko7 »

Здравейте колеги!
Огледах форума , но не видях нищо написано във връзка с проблема , който имам! Гмургам се за втори сезон, но на последък ми става лошо като вляза под водата. Малко ми е трудно да го обясня, почти същото като морската болест, когато влезеш с лодка-започва да ми се повраща и леко да ми се върти главата.
Питането ми е, може ли това да е в следствие на прегряване? Въпреки,че повечето колеги също като мен използват 5мм. неопрен в тези месеци.
Някаква идея на какво може да се дължи и как да се справя с него?
Благодаря Ви предварително и Ви пожелавам добра слука!
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от spear »

Със сигурност не е от прегряване. Препоръчвам ти да прочетеш тази тема "ГАДЕНЕ ПО ВРЕМЕ НА АПНЕЯ": http://www.spearfish.org/e107_plugins/f ... .php?42429
vesko7
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 10:14 pm

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от vesko7 »

Spear, Благодаря ти за статийката! Беше ми от полза да прочета мненията на колегите по този въпрос!
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от safridcho »

Миналия сезон доста си патих, че не изравнявах добре налягането. ! 1 месец ми забраниха да се гмуркам, защото получих гъбична инфекция на ушите и адски ме болеше. Пък хем си мислех, че изравнявам добре по стандартния леко духане на носа. Та написах всичко това с мисълта някой, който тепърва навлиза във гмуркането да отделя особено внимание на ИЗРАВНЯВАНЕТО на налягането, че иначе след това процедурата е мъчителна ( навират ти тръба в ухото, впръскват вода и това около 10 мин., после лекарства едно друго поне 40 лева отиват :? )
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от Pretor »

Сафридчо, прав си за изравняването, но и добре да изравняваш, пак не си застрахован от инфекции.
Изображение
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от tolio_pm »

Да попитам и аз:Как точно става пълненето на ушите преди гмуркане?(малко лаишки въпрос,ма ако може да ми обясните стъпка по стъпка-като на "бавен") :oops:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: проблеми при гмуркане

Мнение от Pretor »

Мисля, че на доста места във форума има писано по въпроса, но накратко: Обръщаш последователно главата си първо с дясното ухо нагоре, после с лявото (може и обратно :) ). Ушите трябва да са потопени във водата, а главата около :wink: перпендикулярно на повърхността на водата. Преди това обаче, трябва да си сигурен, че нямаш хрема, защото това затруднява или прави невъзможно качественото изравняване.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”