ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

Колега pipin 162 прочетох много внимателно вашето мнение, мисля че няма никакво разминаване между вас и мен.
Може би трябва да припомня някои по важни неща от темата..............................................................................................

Всяка храна, която поемаме независимо какво съдържя тя, в последна сметка трябва да се разгради при 36.6 градуса с помоща на ензими и от нея да се извлече: въглехидрати (глюкоза-проста захар), аминокиселини минерални вещества, витамини и мастни киселини.
Останалото трябва да се изведе навън, ако има такава възможност и време за това..................................................................

За наше улеснение вместо ВЪГЛЕХИДРАТИ ще използвам ГЛЮКОЗА, тъй като тя е по извеснтна в бита.
СЪОТНОШЕНИЕТО ИМ, ИЗВЛЕЧЕНИ ОТ ХРАНАТА НЕЗАВИСИМО КАКВО СЪДЪРЖА ТЯ ТРЯБВА ДА СА: ГЛЮКОЗА 90%, АМИНОКИСЕЛИНИ 4,5%, МИНЕРАЛНИ СОЛИ 3-4%, МАСТНИ КИСЕЛИНИ 1% И ВИТАМИНИ ПОД 1%................................................................................................................................

Ясно е , че в храната, глюкозата(простата захар-обикновенно плодова), трябва да е преобладаваща..............................................................
Когато глюкозата е в излишък тя се праработва от нашето тяло и се складира като мазнини.
Мозъкът не може да функционира повече от 15 минути без глюкоза, за това когато не постъпва храна, която да осигури глюкоза, той дава команда на организма: мазнините от резерва отново да се преработят в глюкоза.
Трябва да се уточни, че: тази преработка става само на СОБСТВЕНИТЕ НИ МАЗНИНИ
Животинските и растителните мазнини, постъпващи в тялото никога няма да станат човешки.Тяхният излишък запушва кръвоносната система.
От друга страна ако хранителните отпадъци останат дълго време в стомашно-чревния тракт, всекидневно се натрупват токсични вещества.
След това започват гнилостни процеси и самоотравяне.......................................................................................................................
................Не може да се очаква изграждането на висока ЖИЗНЕНА СИЛА с бедно на глюкоза (проста захар) и богато на белтъчини гориво...................но подчертавам, че в месото въглехидрати (глюкоза) няма!
То не дава енергия, а изисква енергия за да се преработи...................................................................................................................

От казаното до тук може да се направи заключение, че за подводен риболов се изискват не много големи жертви по отношение на режима на хранене.
И все пак, трябва да се отделя повече внимание на това какво да сложим в стомаха, както и някои отклонения от придобитите навици от ежедневието ни.
Така ще си осигурим комфортен престой под водата и естествено всичките ни сетива ще работят на пълни обороти.............................................

На няколко места в форума, от различни колеги прочетох, че имат наднормено тегло и желаят да се избавят от него..........................................

Тъй като все пак, темата е хранене, мисля да се отклоня от класиката:по малко вкарваш калории- ядеш, повече изгаряш -гмуркаш и отслабването е осигурено.
За повечето хора, вкарването на по-малко калории в организма е почити като гладуване и е непосилно, а и в съвремения свят се движим все по- малко.
Има обаче и друг начин за стопяване на излишните килограми...............................................................................................................
Става въпрос за хора желаещи хем да си похапнат, хем да отслабват и дума не може да става за занимаващи се с екстремни спортове.
Тук споменавам във втора точка за картофите и ориза............ но само за 5 дни

2.СМЕСЕН РЕЖИМ: РЕДУВАНЕ – ЧИСТИ БЕЛТЪЧИНИ (5дни) –
ЧИСТИ БЕЛТЪЧИНИ и ЗЕЛЕНЧУЦИ (5 дни)..........................................................
Средна продължителност една седмица при свален един килограм.
Режимът се прави пет към пет или едно към едно в зависимост от желанието Ви.
Запазвате всички разрешени през ударния режим продукти и добавяте следните сурови или варени зеленчуци, които може да се консумират в неограничени количества по всяко време на деня и смесени по всякакъв начин. Разрешени: домати, краставици, репички, спанак, аспержи, праз, зелен фасул, зеле, гъби, целина, всякакви салати, салатно цвекло, патладжан, тиквички, чушки, дори и моркови но не на всяко ядене. Забранени: картофи, ориз, царевица, грах, бакла, леща, боб, нахут. Никакви мазнини освен сос “Винегрет” за овкусяване.

Естествено и аз като колегата Nasko Y, с интерес очаквам продължението на вашето мнение..
Човек винаги има какво да научи!
--------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Последно промяна от manuk на Пон Авг 02, 2010 10:24 pm, променено общо 1 път.
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от elinpelin1 »

:D
Прочетох, попрочетох и мисля Пипин е най близо до истината.Няма да упоменавам подробно кое е по близо до действителноста и кое не.Искам да припомня пак , че основния източник на соли в днешно време е храната, като в питейната вода има определен процент NaCl , Ca и др йони.Част от тях се усвояват от храната и са много важна част от всяка диета.
Иначе правенето на система на хранене е понякога опасно начинание.Моето виждане е следното.
1.Няма нужда от строги пропорции, въпрос на усет.
2.Белтъчини , набавяни основно от храни,слабо мастни,от млечен произход,ядки, може и риба но ограничено и рядко.Важно е белтъчините да са близо до минимума, но не и под него.
За човек ок0л0 80, 90 кила е достатъчнона ден да приеме .белтука на 2 яйца и половинка кисело истинско мляко.Ако ограничи другите мазнини може да приема и жълтъците.Когато приема ядки, орехи, бадеми, лешници и др., нетрябва да приема други белтъци или мазнини.
3.Въглихидрати.Ограничаване минимум на хляба, желателно да нее бял, плодове без ограничения като се внимава с банани, грозде , пъпеши и други повисоко енергийни.Картофи чест, царевица, може фасул, в него има и белтъчини в деня на прием несе приемат млечни продукти , риба,ядки.Леща и др. варива.
4.Мазнини, част от салатите, истински зехтин, слънчогледово олио, и масло , например на закуска в попарата от пълнозърнест хляб :wink: .Естествено всички мазнини винаги ограничено но е задължително редовно да се приемат,Пълна забрана на сякакви маргарини и майонези и др. преработени мазнини.
5.Зеленчуци , винаги и по много,създават често дискомфорт, но са важни.
6.Пиене на изворна вода , избягване на минералната, няма нужда от нея.Всичко си има в храната :wink:
7.Пълна забрана на алкохол , цигари и др.Освен , ако.Както прави един мой познат.Системата му е 1.Закуска задължителна, яде това което съм изброил по горе, като приема помалко зеленчуци поради разни чревни проблеми.2.Обяд , задължително, точно в 13,30 часа.3.Вечеря, ами вечеря почти няма :D , често е само айрян, бърканица , по желание с газирана вода и филийка препекан пълнозърнест хляб надробен в него.Вечеря кам 18,30, 19,00ч.След това малко фитнес, баня иииии, преди лягане пред телевизора с крака на масата :D , към 25 гр концентрат, хубава ракия, коняк, виски и др :wink: .
Мислим, ей така се живее 100 години :D .
Горното става и за диета за отслабване, като си трябва спорт ефекта е бавен , но може да е до края :wink:
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от elinpelin1 »

Да си продължа мисълта.
Защо белтъците са ограничени и защо се избягва месо, отговора е , предполага се, не е напълно сигорно :D ,че приема на белтъци в количествата нормални за днешния средностатист. човек водят до по бързо „състаряване„ и в напреднала възраст ще сме по увредени ако не намалим процента в храната си.
Защо трябва да приемаме редовно мазнини и защо при внимателно хранене желтъците на яйцата неса толкова „вредни„/в тях има много холестерол.Просто е и=няма излишък на мазнини и енергия , няма склерозиране на кръвоносните стени.Това обаче в доста случаи нее вярно, зависим си много и от родословието :wink: Приема на алкохол концентрат , по малкйо , почти на гладно, вечер е страшен борец срещу склерозата и нужен антидепресант, особено за суровия северен климът :wink:
Защо трябва да има зеленчуци, защото увеличават продължителноста на живота, общо казано, подържат тонуса на храносмилателната система и техния прием намаля усвояването на белтъци и мазнини от храната , което е допълнителен ефект.Освен това те сани част от „водата„Всеки сам осеща колко зеленчуци ще приема.Някои малко други с стомаси на хиени, по много :D
И най важното , редовни физически усилия, без много натоварване и продължителност, всеки си решава, аз примерно си иам фитнес зала в моята си зграда :wink: .
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от elinpelin1 »

Има хора в темата дето практикуват Йога.Мога да бъда полезен като какво съм чул и знам по въпроса.Това дава отговор донякъде и за проблема с храненето.
1.Йога се предполага че е основана като система за начин на живот и общуванес боговете, онези високите, бледолики които са пътували с кораби по морето, по времето когато много други са били канибали :D
Основана е някъде в Индия или там някъде, и то не от тези мургавите хора,дето сме виждали снимки на мургави йоги, а от едни по други, по бели , потомци на ония с корабите :wink: .Била е практикувана от група жредци, философи от управляващата каста.
Идеята при нея напрактика е да забави стареенето на тялото, осигори време и покой за общуване с боговете, т. е за размишление.
Човешката мисъл неможе пряко да ръководи тялото и Йога се опитва да надхитри съдбата,като за контрол се ползва приема на храна и вода, и другото под контрол, дишането.Освен това те са контролирали охлаждането на тялото и третото важно , опити за контрол на кръвоснабдяването в тялото.
Идеята е общо казано , минимум прием на енергия, минимум разход, забавяне на процесите в организма, намален кислород в кръвта, дълъг живот, често над 2,5 пъти по дулъг от нормалния за онова време.Тогава ниските касти от мургави хора да са живели по 35 години средно, а те са били отвъд 100 :wink:
Имало е проблем при недостиг на енергия и кислород мисълта не е била ефективна, и тогава идват способите за контрол на кръвоснабдяването.Притискане на артерии, времено и намаление на кръв към краката , ръцете, стимулиране на кръвни депа да отдадът кръв, обдишване на периоди зада може жреца да мисли, и след това пак „летаргия„Това най общо е бил смисъла на Йога.За нас само някои неща могат да се прилагат си мисля.
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
pipin162
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Дек 19, 2009 12:17 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от pipin162 »

Ами да си продължа поста...
Искам да предложа едно умерено приемане на белтъчини и въглехидрати, което съм пробвал и виждал, че работи добре при културистите и въобще върху спортуващите. Мисля че ще работи и върху неспортуващи, стига да се яде умерено. Когато културистите са в основен период и трупат килогарами и мускулна маса те си позволяват повечко въглехидрати, храна и удоволствия( от към храната), като ядат храни, които им дават голяма енергия и сила, но и се преработват лесно от стомаха, а именно e поече варен ориз, варени картофи, фасул,грах и други. От варен ориз и варени картофи не се омазнява, схващането сред хората, че от тях се дебеле и омазнява е много погрешно. Жеателно е да са се ядат винаги със зеленчуци и предимно до обяд. Аз искам да препоръчам точно такава да е въглехидратната ви храна до обяд, а белтъчната ви да е след обяд, като вечер до 8 часа, да сте приключили с вечерята, като тя да се състои от някаква лека храна и лесно исвоима белтъчна храна. Кои храни са такива, може да проверите и в интернет. Късните и обилни вечери са един от основните проблеми на много хора, особенно семейните, това са личните ми наблюдения. Такива вечери и честите софри, водят до поява на много излишни мазнини,а недотатъчното движение е другия фактор. А жените са хората, които все нищо не ядат като ги питаш и все са дебели. Е то такъв прецедент няма, да не ядеш и да дебелеш. Каквато и развалена обмяна на веществата да имаш, каквито и хормонални проблеми да имаш и да си приписваш няма как да не ядеш и да дебелееш. Но това е друга тема.
Диетата която колегата Мърдок ви е предложил също не е лоша. Диети и режими на хранене има много, но аз съм на мнение, че един спортуващ и грижещ се за за здравето на тялото и органите си човек, не трябва да пропуска да вкара в менюто си ориз. За мен това е една от най-полезните храни, която е лека за стомаха и дава много сила и енергия, без да се трупат излишни мазнини, но разбира се и с него човек трябва да е умерен като количество и даго яде, без да го смесва с растителни мазнини,трябва да варен или на фурна.Растителните маснини, макар и някои от тях да са полезни забавят метаболизма, за това е желателно да са в малки дози към храната. За едно добро хранене като съотношение в проценти между въглехидрати белтъчини, се смята 50%/50%. Но вечер както казах намаляйте въглехидратите спрямо белтъчините и ако има в повечко от въглехидрати, гледайте да консумирате от по бавните и качествени въглехидрати. Яжте повече зеленчуци както ви препоръчват другите колеги,които са писали по темата,ами това е като цяло.
За друго не се сещам на какво да наблегна. Ако се сетя ще пиша.
Последно промяна от pipin162 на Пет Дек 24, 2010 10:11 am, променено общо 1 път.
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Според мен хора на спорта, които търсят оптимални режими на хранене тренировки и почивки са тези които знаят най-добре какво, как и колко. Те творят в изкуството на поставяне на върхови постижения в спорта. Тренировките и резултатите им са огледало на режима им на живот. Те дават всичко от себе си в спортна дейност, която обикновено е съставена от еднообразни упражнения и именно това им позволява да оценяват влиянието на едно и друго. Режимът :!: :arrow: Стрикрното му спазване им позволява да усетят кое как влияе. Иначе става като уравнение с адски много неизвестни. Освен това ако не се напъваш до край всеки път и резултатите ти стават една променлива дето вече почти нищо не носи като информация.
Ние обикновените пишмян спортисти работим - демек хабим хаотични количества физическа и психическа енергия, пием - демек тровим се отвреме на време, не спим както трябва и когато трябва, ядем по нецелесъобразен начин и на края търсим да топнем чушката при всяка възможност. А някои от нас И пушим/ат. Ако имам избор никога няма да седна да обядвам овес с ябълка щото трябвало, а не щото ме кефи. Слава Богу кефи ме, ма все пак ако някой седне до мен да ми кльопа пържено кюфте и хубава салатка с гарнитура и много ясно - БИРА, просто овеса отива в кенефа.
Та значи, взаимствам от опита именно на тези колеги (вие знаете кои са ако сте чели по-обстойно - manuk, pipin162...), но не прекалявам.
За себе си съм установил, че най благоприятно влияние е оказвала храната от столовата в съчетание със здрав спанчок бачкане/спорт и адреналин. В казармата се яде и живее по часовник - ей тва е. На бунгала когато съм бил или на детски лагер също. По часовник и дозирани от лелките количества храна с дозирано от тях качество;). Толкус...
Ама тва бачка независимо от възрастта и не е като да ядеш жито с домат.
Благодарско на специалистите - обогатихте ми мирогледа с доста.
пс
Сори ако ви идва спам това.
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от elinpelin1 »

:D Зависи кой какво иска.Ако целта е да спортуваш амбициозно и , или така да си вадиш хляба е едно.Друго е ако си скромен .Некои искат да са по атлетични, повече апнея :D , други искат до последният си дъх да имат пъргъва мисъл, целите са различни, изпълнението следователно също е различно :wink: Отлично се знае какво трябва да се прави , ма пустия му живот има много изкушения :D
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

В реда на многото мисли казани до тук, все пак е добре да се направи една ретроспекция, за двадесетте водещи храни.
Образно казано, най-доброто от най доброто.
Тези храни са неоспоримо първокласни за занимаващите се с подводен риболов.
Допринасят за правилна работа на организма, сърцето и мозъка.
Но разбира се тези забележителни двадесет храни няма да ви послужат, ако вие не си ги сервирате.
Не е необходимо, това да става при всяко хранене, но естествено, колкото може по често, толкова по-добре.
Ето ги и водещите двадесет:

1.Спанак – добре е да е леко задушен. За допълнителен вкус върху всяка порция изцедете пресен лимон. Изяжте на един път една купичка. Ще ви достави витмини В и Е, както и фолат 33%, калций, магнезий 20% и калий.

2.Обезмаслено мляко – така ще си спестите излишни мазнини.
Ще ви достави витамини от групата В, калций 28%, магнезий и калий.

3.Пшеничен зародиш – добре е да се поръсва с него, всяка от познатите ни салати, по една – две супени лъжици. Незаменим източник на всички видове витамини и органични минерали достигащи до 28%.

4.Розова сьомга с костите – може да се прибавя към салатите или да се използва като сандвич. Освен витамини В до 62%, Е, магнезий и калий, тя е отличен източник на белтъчини, в които се съдържат много малко общи и наситени мазнини. Съдържа много полезните Омега – 3 есенциални мастни киселини, които регулират имунитета.

5.Зрял фасул – приготвен по всякакъв начин. Добър източник на целулоза, витамин В, фолат 29%, калций, магнезий и белтъчини с ниско съдържание на наситени мазнини.

6.Папая – също добър източник на витамини и минерали. Съдържа витамини А, С, Е, калций17%, магнезий, калий, и фолат 29%.

7.Грах – сготвен по ваш вкус, импровизирано ако имате желание. Доставя витамин В, фолат 26%, калций и магнезий 11%, калий. Друг плюс – много ниско съдържание на общи и наситени мазнини съдържа рибофлавин 7%.

8.Консервирана риба тон във вода – като сандвич с пълнозърнест хляб и дебел резен домат. Източник на витамин В 31%, Е 10%, селен, цинк , белтъчини, рибофлавин, ниацин. Съдържа Омега – 3 есенциални мастни киселини, регулиращи имунинета.

9.Броколи – приготвени със задушаване и по всякакъв друг начин.
Съдържат витамини А, С, Е, калций 14%, магнезий, калий и фолат 10%.

10.Намачкани желъди – изпичат се, размачкват се със обезмаслено мляко или сирене. Съдържат витамин А, С, фолат, мед, магнезий 15%, тиамин и всички витамини В.

11.Тофу – колкото е по твърдо, толкова е по добро. Понася много добре подправки от рода на риган, босилек и чесън. Даставя калций, магнезий 15%, фосфор 8%, фитоестрогени и растителни белтъчини.

12.Булгур – невероятно лесен за приготвяне. Просто се залива с вряла вода, черен пипер и лимонов сок да се задуши тридесет минути. След това се добавят зехтин, домати и лук. Доставя витамини Е, А, фолат, мед, селен, цинк, белтъчини, тиамин и магнезий.

13.Пълнозърнест хляб – вече го има навсякъде в големите супермаркети. Богат източник на фибри. Съдържа до 15% селен.

14.Картофи – добре измити, опечени с кората. Съдържат витамини А 25%, С 47%, Е, мед, селен и голямо количество целулоза, допринасяща за по добро храносмилане.

15.Червено цвекло – рендосано върху всякаква салата. Съдържа витамини А26%, С 28%, В, Е 10% калций, магнезий, калий, мед 7% антиракова храна.

16.Обезмаслено кисело мляко – идеална диетична храна. Може да се добавят пчелен мед и канела, за по-добра работа на сърцето. Съдържа витамин В, магнезий, калий, и голямо количество калций до 28 %.

17.Зеле – приготвено по всякакъв начин. Съдържа витамини В и С 37%, фолат, калий 9% магнезий, и калций15%.

18.Домати – нарязва се във всякакъв вид салати. Доставят витамини В и , магнезий, калий, боготи и на бета- керотин.

19.Зелен фасул – сготвен по ваш вкус. Много добър източник на белтъчини с много ниско съдържание на общи и наситени мазнини. Съдържа и витамин В, фолат 29%, калций, магнезий и калий.

20.Слънчогледови семки – желателно е да са сурови. Може да се наръсват и върху салатата, ако са обелени. Съдържат целулоза, витамин Е 15%, фолат, мед, селен 48%, цинк, белтъчини, и един голям плюс – съдържат ниацин 15%.
=========================================================
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да а платим!
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от румчо-01 »

manuk написа:В реда на многото мисли казани до тук, все пак е добре да се направи една ретроспекция, за двадесетте водещи храни.....3.Пшеничен зародиш – добре е да се поръсва с него, всяка от познатите ни салати, по една – две супени лъжици. Незаменим източник на всички видове витамини и органични минерали достигащи до 28%.
Колега manuk, ако е възможно, да обясниш малко повече, за този пшеничен зародиш. Каква работа въърши и лесно ли може сами да си го гледаме в къщи. В магазините се намира от време на време, ама ми се вижда доста скъпа работа.
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от rikitikitavi »

не съм на нивото на дискусията, но от опит- зрелия фасул не се препоръчва преди гмуркане. Получават се болки в корема и разни други некомфортни ефекти.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от safridcho »

Според мен най - правилната консинстенция, която трябва да съдържа храната е 40 % въглехидрати 30 % мазнини и 30 % белтъчини. Но това не важи за всеки човек. Както знаете всеки човек е различен и различните храни му понасят по - различен начин. Според мен трябва да си осигоряваме достатъчно витамини и калории, за да подържаме нужната форма.
Не претендирам, че всичко написано се отнася за всеки !
Поздрави
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

румчо-01 написа: Колега manuk, ако е възможно, да обясниш малко повече, за този пшеничен зародиш. Каква работа въърши и лесно ли може сами да си го гледаме в къщи. В магазините се намира от време на време, ама ми се вижда доста скъпа работа.

Колега Румчо-01,
Покълналите семена от жито, ще ви доставят витамини, минерални вещества от органичен произход, ферменти ,аминокиселини, ауксини, фито – хормони, биостимулатори .
При това стомашният тракт не се претоварва. Клъновете меко, крачка след крачка прочистват организма, заменяйки отслабналите клетки със здрави, зареждайки тях и всички нервни центрове с животворна, чиста енергия, балансирана и устойчива на действието на неблагоприятни външни фактори.
На мен лично допълнително енергия ми доствят покълналите семена от соя и жито.
Те ми доставят, няколко пъти повече белтъчини от месото и повече витамини, ензими, минерали, микроелементи от всяко растение.
Това е така, защото в тях е заложена цялата енергия за създаване на едно растение.
Целият запас от полуфабрикатни хранителни вещества в зърното приема активен, пригоден за употреба вид: белтъчините се превръщат в аминокиселини, нишестето в захари, мазнините в мастни киселини. При покълването на семената се синтезират витамини, развиват се ауксини, фито-хормони, с други думи, всички налични сили, целият комплекс от биостимулатори се мобилизира за извършване на основната поставена от Природата задача - възпроизводство на себеподобното.
Използването им е твърде просто, само към традиционната Ви салата трябва да прибавите една или две супени лъжици покълнали семена от соя или жито и да овкусите.
Лично аз разчитам много на пъкълналите семена, като на биостимулатор.
Отглеждането им е лесно, особенно ако имате подходящо приспособлениие, продава се в здравословните магазини. Цената му варира от 24 до 36 лева.
............................................................................................
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от spear »

manuk написа: На мен лично допълнително енергия ми доствят покълналите семена от соя и жито.
Просто за информация, 99% от соята в БГ е ГМО!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от australia »

spear написа:
Просто за информация, 99% от соята в БГ е ГМО!
Юли това че е ГМО не значи във всички случай нещо лошо .Просто са им подобрени качествата и издръжливоста на външни влияния като болести , вредители й атмосферни влияния .Но от друга страна подобни продукти пък застрашават естествените подобни понеже с тези си качества ако се поставят на равни условия те ще доминират и по този начин оригинала рано или късно се асимилира от агресора поради устойчивоста му!Още не сме дорасли за такива реколти .Аз лично съм против отглеждането им в България. Имам в предвид че според мен трябва да се отглеждат в ограничени територий и да не се допуска масовизация за да не асимилират екологично чистите продукти!

П.П. Това беше една мозъчна пръдня от моя страна но за мене си съм прав и така ги виждам нещата. SORRY за спама :? :? :?
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ХРАНЕНЕ НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от spear »

Иво темата за ГМО е голяма и на мен ми е ясно че без ГМО човека няма шанс да оцелее. Всичкия този народ трябва да се изхранва. Проблема е че не се знае какви са последствията след редовно консумиране на гмо храни в дълготраен план. Човек като изгледа подобно филмче, само може да предполага какво ще е: http://vbox7.com/collection:1236821
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”