НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Модератор: nkolev66

life_is_ a_dive
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:19 pm

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от life_is_ a_dive »

привет на всички колеги,
мисля да споделя и моите впечатления по тази тема. аз лично след като поплувам ден два на апнея ми се случва да изпадам в апнея докато спя за мой късмет се пробуждам веднага и разбирам, че изпадам в апнея. Преди да се захвана с подводния риболов не ми се беше случвало да изпадам в апнея докато спя.
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от Jack Daniels »

явно и на сън далдисваш :D
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от vatus56 »

От нощна апнея страдат доста хора които нямат нищо общо с гмуркането.
Лекарите специалисти са много наясно с този проблем, консултирай се.
Никоя риба не е по - важна от живота !
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от grizmin »

Доста е писано в спиър фиш за разтегнати тъпанчета и главоболие.Даже се споменаваше за частична загуба на слуха, и Стомашни Киселини.Както и за начините за преодоляване ная последствията и избягване на негативите следствие на налягането и всичко останало.Аз лично си прецаках бъбреците (със сериозна инфекция на цялата система)преди 10 години в следствие на малоумно поставяне от моя страна на баластния колан(системно) с леко "подхвърляне" на кръста.Спукани капиляри в носа(кръвотечения от носа) и ..........друго май не се сещам.Крампи и прочие са в ежедневните случки но неповлияни от апнеата а по скоро от натоварването.Мой приятел му се е случвало да драйфа обилно след гмуркане и по време на прибиране от терена. Но това го отдавам на поглъщане на морска вода....и гадно море+преумора.Не смятам да живея вечно и да се притеснявам за последствия след години....каквото дойде.
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от adventurebg »

За главоболието не знам(не е всеки път) възможно е да са снусите, а стомашните киселини, зереден съм с едни хапчета(големи колкото 50 ст.) които се смилат със зъби и после гълташ( без вода ) :D приятни на вкус и почти веднага гасят пожара. Ще проверя за името, че не го помня, в колата имам. :drinkers:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от adventurebg »

Хаповете се казават TALCID :drinkers:
Последно промяна от adventurebg на Пет Апр 16, 2010 8:19 am, променено общо 1 път.
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
grizmin
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 380
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 11:07 am
Местоположение: Варна

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от grizmin »

:smt023 сега май имат и нова разфасовка,върви им рекламата по ТВ.
Какво му трябва на човек-1000 долара на месец,коричка черен хляб за черния хайвер,
и малко дизел за яхтата. Всичко останало е компромис.
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от vatus56 »

Талцид, фамотидин, ранитидин...от содичката по-ефикасно за мен няма. :?
Никоя риба не е по - важна от живота !
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от terzo »

Ванка и аз съм на това мнение,че содичката е перфектна.Помагала ми е не веднъш.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от australia »

За помагане помага ама нее много полезна,затова са измислени тези лекарства .и сигурно тези който са ги създали знаят пповече от нас по въпроса :!: :wink:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от alex_vp »

Колеги, за киселините ще ви препоръчам хапчета "Улкопрол". Преди около 3 години редовно имах киселини и един колега ми го препоръча. Пих го двадесетина дни по посочения в указанията в листовката начин и от тогава насам съм имал киселини не повече от 5 пъти.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от adventurebg »

:D Не се опитвам да налагам мнение, но аз съм с Алекс! На мен ми действат перфектно!
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Бат' Гойко
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 9:01 pm

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от Бат' Гойко »

Ето нещо, което ми се видя полезно по въпроса с киселините въпреки, че аз нямам такъв проблем. Съветите са общи и по принцип, но всеки може да си извади полезната част за своя конкретен случай:

КАК ДА СПРЕМ ПАРЕНЕТО В ХРАНОПРОВОДА
• Безконтролното пиене на сода бикарбонат по време на пристъпите от киселини води към тяхното усилване
Към киселините, които се образуват в стомаха и дразнят хранопровода, много хора се отнасят лекомислено, защото пристъпите в повечето случаи преминават много бързо, когато болният поеме една супена лъжица сода бикарбонат или чашка алкохол. Но това е непростима грешка. Безконтролното приемане на сода против киселините може да се отрази зле на червата и на тяхната лигавица. Временното облекчение е като мина със забавено действие.

КАКВО ПРИЧИНЯВА СОДАТА НА СТОМАШНО-ЧРЕВНИЯ ТРАКТ?
Содата бикарбонат неутрализира киселината на стомашния сок, но за много кратко време. След това обаче настъпва обратният ефект: образуваният при попадането на содата в стомаха въглероден газ започва да дразни стомашните жлези, които започват принудително да произвеждат повече киселина. Само за един или два часа след приемането на содата киселината в стомаха става повече, отколкото е била преди това. Представяте ли си какво става в стомаха ви?

ВНИМАНИЕ!
• Освен това киселината, която често дори и не сигнализира за увеличеното производство, от полезна става много вредна за стомаха. Прогресиращата киселина може да причини ерозия на лигавицата и да отвори язва в стомаха. Така състоянието на болния започва да се влошава.
Така че киселините в стомаха трябва да се лекуват, а не просто да се спират болковите усещания и паренето. Преди всичко се търси и лекува заболяването, което е довело до появата на киселините.
По какъв начин може да се проведе лечението, може да каже само гастроентерологът, той е този, които предписва лекарствата за лечение - обикновено средства, които неутрализират киселините.

КОГА И У КОГО СЕ ПОЯВЯВАТ НАЙ-ЧЕСТО КИСЕЛИНИТЕ?
• Пристъпите на киселини в стомаха могат да възникнат и у абсолютно здрави хора след употребата на храни с остри подправки, както и след приемането на голямо количество алкохол.
• Последните изследвания доказаха, че киселини могат да се появят и при приемането на по-големи количества сол по време на хранене.
• Хората, които непрекъснато солят храната си, страдат 70 процента повече от тези, които предпочитат безсолната или леко посолената храна.
• Никотинът също може да внесе своята лепта за появата на това заболяване.
• Активното пушене в течение на една година увеличава вероятността от възникването на киселини 20 пъти повече, отколкото при тези, които не пушат.

КАК ДА СЕ ПРЕДПАЗИМ ОТ ПРОБЛЕМИ В СТОМАШНО-ЧРЕВНИЯ ТРАКТ?
Киселините в стомаха се лекуват много трудно. Никак не е лесно да се неутрализира въздействието на стомашния сок върху лигавицата на хранопровода. Изходът трябва да се търси другаде - да не се допуска образуването на киселини. Още при първата им поява трябва да се вземат мерки.

МЕРКИТЕ
• Да се ограничи употребата на бира, лимонада, млечни коктейли, газирани вина и други напитки, които могат да образуват газове в стомаха.
• Алкохолът действа травмиращо върху стомашната лигавица. Освен това стимулира повишената секреция на стомашния сок.
• Да се пият по-малко кафе и черен чай. Кофеинът, който те съдържат, може да разслаби сфинктера и той да пропусне стомашна киселина в хранопровода.
• Да се изключат от менюто всички продукти, които съдържат много животински мазнини, пресен хляб, тестени изделия, бисквити, суфле.
• Да се намали значително употребата на всички видове сладкиши. Захарта може да раздразни епитела на хранопровода и на стомаха, а също така да стимулира отделянето на стомашната киселина.
• Да се спре веднага консумирането на шоколад. Той бавно, но сигурно намалява силата на сфинктера между стомаха и хранопровода.
• Да се ограничи употребата на цитрусови плодове, домати, лук и чесън, краставици, зеле, ряпа, консервирани и мариновани зеленчуци.
• Да се включат в менюто варени меса, по-често да се употребяват мляко и млечни продукти.
• Храната да се приема бавно и да се гълта на малки залъци.
• Да се спи на легло с наклон, който повдига главата на 15-20 см от тялото.

ФАКТ
Само преди година учените доказаха че хората, които много често имат киселини в стомаха, рискуват 7 пъти повече от другите да се разболеят от рак на стомаха или на хранопровода. Особено ако киселините се появяват нощно време.

Изпитано през вековете:
ОПИТАЙТЕ С НАРОДНАТА МЕДИЦИНА
1. Да се сложи в устата около 1 грам сол и да се гълта появилата се слюнка. Солта предизвиква отделянето на кисели ферменти, които неутрализират действието на жлъчката и отстраняват киселините и паренето.
2. Да се почисти средата на един средно голям картоф, да се нареже на малки квадратчета и бавно да се сдъвкват едно след друго. Облекчението ще настъпи още по-бързо, ако се изпие половин чаша сок от суров картоф.
3. Да се изпие една чаша чай от мента, лайка и пелин.
4. Да се дъвчат няколко цели зърна от овес. Дъвченето да е бавно и колкото се може по-дълго.
Могат да се използват със същата цел и слънчогледови семена или зърна и стебло на царевица, когато са в млечно-восъчна зрялост.
5. Заливат се с вряла вода 300 — 400 г сладки бадемови ядки, поставят се върху сито, за да се отцедят, обелват се и се подсушават. Така подготвените ядки се дъвчат по една-две няколко пъти дневно (след закуска, след обед и след вечеря).
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от adventurebg »

Гриша много полезна и подробна информация :)
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: НЕГАТИВИ В СЛЕДСTВИЕ ОТ РЕДОВНО НАТОВАРВАНЕ ( АПНЕЯ )

Мнение от Булти »

баща ми е стар язваджия и на времето си е патил много...хапове , мапове - мъкааа , кът го фанат кризите и в къщи ставаше кофти :? ...откакто проядохме рапани положението коренно се промени ...и сега всеки път като разбере , че съм бил на морето не ме пита изобщо дали съм искарал риба а дали му нося рапани :D ...неще обаче ни мариновани ни панирани , ни задушени .....само леко попарени и без грам подправка - аз все го бъзикам , че хаби материяла а той леко се подсмихва и ми иска още :D :D :D ...явно му действат перфектно на лигавицата на стомаха...тъй че пробвайте най-модерното народно лекарство - рапана - предполагам ще е ефикасно и при киселини , но го пробвайте не като мезе :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”