ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
black-shark
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:44 pm
Местоположение: Варна

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от black-shark »

Сега, да си кажа и моето мнение /нищо, че съм нов във форума/. Много внимателно прочетох написаното от всички ви. От всеки научих нещо и се постарах да го запомня, защото пишете ценни неща, а темата е една от важните за запазване на здравето.
Аз от личен опит ще ви кажа, какво ми е помагало при високи и продължителни натоварвания, както на сушата така и в морето. Последно на 12.06.2010г бягах 20км и пак си използвах моите напитки за възстановяване, а те са:
- Във вода /кой каквато обича - минерална, дистелирана и др./ си разтварям мед с лимон. Пия си го по време на натоварването и след това, на малки глътки, но когато почувствам нужда за течности.
- След натоварването също пия и айрян /ако киселото мляко е домашно е още по-добре/.
- През останалото време, си правя мед с пчелно млечице и пчелен прашец, това е супер, но трябва да се взема редовно и да се държи в хладилник заради пчелното млечице. Има вариянт и само мед с пчелен прашец.
Имаше тема и за "химията" всичките тези неща за който ви пиша я превъзхождат, с тази разлика, че се вземат по-продължително от разните добавки.
Успех на всички през настоящия летен сезон!
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Колега Булти, приятелю не се притеснявай за уринирането в неопрена.
Когато бях дете, бях много палав и често се наранявах, имах една мнаго симпатична баба, която първо ми даваше да пийна малко вода, за да се успокоя и после ме караше да намажа раните си с урина.
Мога да те уверя, че ефекта беше поразителен.
Неприятното е че трябва по често да го переш, за да отстраняваш миризмата. За тази цел аз използвам бебешки прах за пране.
Ако те интересува повече по въпроса, за урината, мога да ти препоръчам книга в която ще намериш отговор на много въпроси, включително и по тези, по които сме спорили с теб.
Заглавието и е "Уринотерапия" от Г.П.Малахов-мога да те уверя, че е страхотен специалист по всякакви медицински въпроси, включително и лечение на рак. В България се издадени над 30 негови книги, с различни заглавия.
В момента мисля, че по темата най близко до истината е колегата black- shark, обмислям да направя едно обобщение на всичко казано до тук, включително и мислите на Петър Дънов.
Ако си открил вече сезона, желая ти успех!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Нсяко нещо си има цена, за да го постигнем трябва да я платим!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

Благодаря ти , приятелю Манук ! УСПЕХИ И НА ТЕБ , когато настъпи и твоето време да влизаш с харпуна ! Малко са хората , които владеят изкуството да водят спор , ти си един от тях :!: ...а какво е твоето мнение по въпроса : дали е полезно да носим на буя , шише глюкоза , при дълги и изнурителни излети в морето :?:
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от elinpelin1 »

:D Имам чувството че дори някой тесен специалист в областа дето ви интерисува отдели време да ви съветва, ефекта ще е никакъв, няма да може да го чуете,говорите много неща които са далеч от правия път :wink: .Предизвикахте интерес у мен да се разровя за отговори на някои въпроси , но се обезмисля да пиша.Правете квото смятате за правилно и поне при силни съмнения се съветвайте с лекар :wink: .
Успехи и наслада под водата :D
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...ти напиши , пък дали е безмислено... времето ще покаже ...виж ако тъ мързи , тва е друг въпрос :D
:drinkers:
black-shark
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:44 pm
Местоположение: Варна

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от black-shark »

Булти написа:Благодаря ти , приятелю Манук ! УСПЕХИ И НА ТЕБ , когато настъпи и твоето време да влизаш с харпуна ! Малко са хората , които владеят изкуството да водят спор , ти си един от тях :!: ...а какво е твоето мнение по въпроса : дали е полезно да носим на буя , шише глюкоза , при дълги и изнурителни излети в морето :?:
Въпросът ти е към "Манук", но предполагам, че няма да откажеш да ти споделя нещо от опит. Става въпрос за продължително натоварване на сушата, но все пак е натоварване. За едно състезание един много добър аптекар беше ни направил за отбора възтановителни напитки, на основата на глюкоза. Имаше и някакви соли и др добавки, които не ни каза. Добра работа свърши, наистина бяхме в мн добра форма, но повярвай трудно го поглъщах /неприятен вкус/ и постоянно имах чувство /в устата/, че съм жаден. Така, че не знам дали ще е удачно да си носиш глюкоза, а и има вероятност да изиграе ролята на очистително :), ако я изпиеш цялата.
Аватар
Шуменеца
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Вто Май 25, 2010 2:19 pm
Местоположение: където всички земноводни живеят :)
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Шуменеца »

Здравейте! Навремето, като тренирах плуване, в моя нещастен град бюджетите за тоя спорт бяха никакви( за разлика от вдигане на тежести, борба, хандбал, фехтовка....,спортове, в които тоя град даде велики състезатели) и преди състезание нас ни "друсаха" с няколко ампули глюкоза и няколко ампули витанин С...колко ни е помагало не съм сигурен, но гадното беше, че след състезания ни даваха купони за някой ресторант, ама не ни се ядеше нищо. :( Личният ми немалък опит от подводните спортове е следния...един шоколад на гладно преди влизане( ама шоколада да е със ЗАХАР, а не с лайняни имитации...изключая колеги страдащи от диабет и им е невъзможно да консумират захар) и никаква вода в морето( вдига киселини)...верно, като изляза пия като смок :D ...и за апнея пуша една цигара преди влизане и няколко след излизане :D :D :D ...правя го, но е шега, а не съвет :D
Колкото до горещата( гореща, колкото да се пие на ситни глътки) вода съм съгласен...на гладно след ставане многократно съм пробвал и наистина си нов след тая терапийка, ама пусто му...гадни навици от цивилизацията- муаме кафета с камари цигари, вместо да се замислим, че си сипваме пясък в диференциала :oops: :twisted:
...но същевременно не искам да се правя на гуру относно храненето и пиенето на течности преди гмуркане, защото мой авер от варненският ми отбор( първият ми- Химик Девня, на който дължа много и в който ме научиха на най важното и благодаря посмъртно на треньора Нойко Апостолов, брат му Петър, Мишо Денев, Антон,Иван Нейчев...какво да изброявам, всички от спорта знаят тия доайени, въпреки, че напуснах отбора със свада), не влиза в морето без да изпука 2 (ДВЕ) огромни, мазни баници със сирене и нито киселини имаше, нито се представяше зле ( беше и в националния отбор) :D :D :D
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Булти приятелю, благодаря за пожеланията.
Идеята ти за глюкоза на буя изглежда много примамлива, нали това е основното ни гориво.
Колегата black-chark споделя своя опит при сухоземни условия, който до някъде повтаря това, което съм писал в друга моя тема, на което за съжаление никой до сега не обърна внимание, а именно:
Първо най необходимото за нашия организъм е водата ( и според Петър Дънов ), да е абсолютно чиста!
Според мен, под” абсолютно чиста вода” Петър Дънов е имал предвид дъждовната или снежната вода, която в последствие отива в изворите, като допира до земята е минимален. Всеки знае каква е водата високо в планините и каква е в равнините.
При това положение водата, като най-универсалния разтворител във вселената (разтваря в себе си всичко, бързо или бавно , но сигурно), почити няма време да разтвори в себе си различни минерали от неорганичен произход и по този начин, почити няма какво да се утаява в нашите кръвоносни съдове и да ги запушва.
Точно подобна вода използвам и аз, не си купувам дастилирана вода от бензиностанцията, както си помислиха всички, а повтарям това, което става в природата: изпаряване (аз я преварявам), на голямата височина, където отиват водните пари, поради студа водата замръзва (замразяване в фризера), след размразяването филтриране през много гъст филтър (примерно за кафе), тъй като на дъното оства видимо един –два пръста утайки, които при други условя постъпват в организма и запушват тръбопроводната му система, бавно но сигурно.
Повечето води в България са „твърди-варовити”, съдържат калциев карбонат (в бойлера се образува котлен камък от него), който в кръвоносната система се утаява и я запушва с течение на времето.
Второ глюкозата която, ще си доставиш по някъкъв начин, е или течна или на прах, но и в двата случая не знаеш, колоко е чиста от други примеси.
За това най доброто според мен е чистият пчелен мед
Като стар пчелар те съветвам да си купуваш кристализирал мед. Виждал съм зимно време, когато всичкият мед (независимо от какви растения е събран) е кристализирал, мои колеги да продават течен мед. Считай, че този мед е прекаран или през водна баня, или през микровълнова фурна и вече не е мед, който да съдържа освен глюкозата на цветовете и много незаменими микроелементи.
Но и меда и глюкозата, като попаднат в стомаха предизвикват леко разхлабване (дискомфорт), ето защо blak-chark добавя и лимон, който попаднал в стомаха леко запича и компенсира дискомфорта.
Аз пък споменавам за ябълковия оцет, който хем е по ефтин, хем върши по-добра работа от лимона.
Ябълковия оцет освен това прочиства и кръвоносните съдове и регулира работата на сърцето, тъй като съдържа калий.
Според мен обаче, всеки сам трябва да прецени, какво е най-добро за неговия си организъм.
Лично аз с годините съм си изработил следния режим, когато съм на морето. Ставане рано сутринта, във водна чаша вода, разтварям супена лъжица пчелен мед и супена лъжица ябълков оцет. Изпивам получената смес на бавни глътки, не закусвам. Отивам до морето пеша и малко преди изграва на слънцето вече съм във водата. Риболов според случая до около 10 -11 часа, връщам се пеша и пия колкото се може повече вода. Обработвам уловената риба, обядвам и тогава лягам да поспя.
След обеда обикновенно обикалям гората и събирам гъби
Знам, че след обеда има повече риба, но за мен е неудобно да изчаквам два часа след ядене, а и през късната есен, докато се обърнеш, вече се е стъмнило.
Приятелю Булти още нещо, при дълъг изнурителен излет в морето е добре (ако имаш лодка , да легнеш в нея), или на подходяща скала и де изложиш тялото си на слънчевите лъчи поне 30 -40 минути, те също ще ти дадат необходимата ти енергия.
Не се учудвай в края на краищата, храната, която поемаме осигурява топлина на организма и подържа температурата от 36,5 градуса, слънцето също ти осигурява необходимата топлина. Всички знаем, какво се случва ако телесната температура надвиши 37 градуса, или се понижи под 35 градуса.
Сигурно ще възразиш, че стомаха няма да ти дава мира, да така е , но всичко се командва от мозъка и стомаха ще трябва да се примири.
Преди години използвах този начин на зареждане с енергия от слънцето, когато ходехме за цял ден на Ропотамо. Лично на мен ми е помагало.
Преди два дни си купих и книгата на Петър Дънов "Книга за здравето" и като я чета, виждам, че без да искам съм открил колелото.
Чета и се удивлявам, в главата за "Небесните тела и здравето", е написано, "Силите на Слънцето организират сърцето и белите дробове", това е написано през миналия век!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Всяко нещо си има цена, за да го постигнем трябва да я платим!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

Поздравления за написаното , колега Манук ! Ако мога да дам личния си опит , ще споделя , че сутрин също не закусвам ! Писъл бях и за супата от коприва , когато я има . Освен , че прочиства кръвта( качествена кръв - добра апнея ) , тя ми действа и разхлабително . Вероятно не е много полезно , но и без две кафета не минавам . Причината - същата . Смейте се , но преди да отида в тоалетната по голяма , ТРИ пъти :D , вече неопрен не обличам - личен горчив опит . По принцип се кефя повече на дълбоките гмуркания , отколкото дори на улова , заради приятното отпускане и релаксиране след това на всички органи и системи в тялото ми ....и по принцип от двойното налягане , минавайки десетия метър , ако има нещо останало в червата ми , почва да напира да излиза ...при гмуркане около шестия метър , нямам подобни проблеми ...та сутрин преди излета времето все не стига и кафето ускорява доста процеса ...че държа на глад , държа . но мине ли 15 часа или трябва нещо да ям или да излизам ...за енергията на слънцето си абсолютно прав :idea:...бих добавил и енергията на праната във въздуха - сутрин е в най-голямо количество ...и по принцип , писал съм и по друг повод : ако обикновено по време на излет , каталясам и трябва да продължа без да излизам от водната повърхност , правя две , три пределни за възможностите ми , дълбоки гмуркания и след това съм като новороден - изчезва умората , студа , глада , болката доколкото я има - я в кръста от колана , я от прекалено дълго плуване в краката , я от претриване на кожата в неопрена ...там под десетия метър се зареждам на МАКС ...струва си , да се гмурка човек , дори само за това - всяко дълбоко гмуркане си е цял комплекс йога упражнения , на 20-я метър ефекта е двоен , докато на 5,6 метра почти не се усеща ...естествено накрая се изтощаваш и трябва да излезеш ...даянил съм и до 17 часа без да ям , после глада изчезва , но пък трудно е да почнеш да се храниш , може би трябва с леки супи , но не всеки път има на разположение и като одрънкаш някоя мръвка и веднага ти става тежко :( ...тва е моят личен опит -знам , че при всекиго е различно ...обикновено след тежки гмуркания и трудно заспивам , целият съм някакъв превъзбуден ..и тогава малко алкохол ми идва добре , но малко щото после , не спра ли ...става една :axe: :D ...моите 5 стотинки принос и се извинявам предварително за недотам литературния ми език :D
:drinkers:
black-shark
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:44 pm
Местоположение: Варна

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от black-shark »

Здравейте!
Тази тема е страхотна за обсъждане. Колега "Manuk" аз съм страхотен фен на пчелните продукти, поради тази причина преди време дадох някой рецепти, които прилагам преди, по време и след натоварване, както и в ежедневието си. Опитът ми не е само сухоземен, аз съм и водолаз, но реших да се пробвам и във вашият занаят :), нещо по-различно.Това с глюкозата го дадох за пример от моето минало, когато други се грижеха за възтановяването и да кажа на "Булти", че е малко рисковано, ако е с по-чувствителен стомах :) /вярвам "Булти" да не се разсърди/. Твоята статия за водата съм я прочел /впечатлен съм/. Аз също се ровя в интернет и сега живея малко по-различно, като не се впускам в крайности и се чувствам по-добре. Само не знам дали на тези години ще усвоя съветите ви за по-дълбочинната апнея /с водолазният апарат е по-добре :D /, но съм голям инат и ще пробвам /разумно разбира се :D, свикнал съм да се пазя и да не правя необмислени постъпки/. Така, че тези дискусии са мнаго полезни, поне за мен. Надявам се да ме приемете в тях.
Успех на всички!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от australia »

ДОБРЕ ДОШЪЛ СИ КОЛЕГА :!:


ПОЗДРАВИ :smt006
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Колеги след 55 мнения, реших че трябва да направя следното уточнение:
ОРГАНИЧНИ МИНЕРАЛИ - постъпили в тялото, след консумация на храна от растителен или животински произход.
НЕОРГАНИЧНИ МИНЕРАЛИ - постъпили в тялото разтворени във водата, подобрители, оцветители, консерванти и други.
С последните нашето тяло не е пригодено да се справя, или ги натрупва в тръпопроводната ни система или ги складира в неподходящи места и така се създават проблеми- болести.
Доказано е че водата като универсален разтворител при подходящи условия, може да ги изведе от организма ни и да помогне да се справим с проблема.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

manuk написа:НЕОРГАНИЧНИ МИНЕРАЛИ - постъпили в тялото разтворени във водата, подобрители, оцветители, консерванти и други.
С последните нашето тяло не е пригодено да се справя, или ги натрупва в тръпопроводната ни система или ги складира в неподходящи места и така се създават проблеми-
...приятелю евала за всичко останало , но с това не мога да се съглася ...ще ти спомена пак за солищата , дето правихме по времето като бях ловец ...обясни ми как ще накараш диво и деликатно по отношение на храненето , животно като сърната , насила да ближе сол , ако то самото няма вътрешна и природна нужда и потребност от това , сърната се храни само с най нежните връхчета от храсти и растения ...доказано е , че при всички тревопасни животни се появява нужда от допълнителен прием на соли и те търсят алтернативен начин да си ги набавят ...обяснението ти , че приучавали така животните за да ги острелват по лесно , просто няма да го коментирам , щото няма нищо общо с истината ...пак според теб , напитката Изостар е един вид Плацебо ....или соленият айрян ...явно явлението осмоза не ти говори нищо ...дано не прозвучи като заяждане , но е вредно за организма , дълго време да се пие само дестилирана вода и да не се консумира сол , ще навредиш на някой така ...изворната вода няма нищо общо с дестилираната ...компаниите които продават сол , колко сол мислиш ще продадат , че да финансират такова огромно промиване на мозъци , ми те , ще им е по лесно да се насочат към бизнеса с цигарите :D ....не е ли опасно според теб , да се гмуркаш в дълбокото с кръв с по ниско осмотично налягане от нормалното :?: :?: :?:

П.С. повтарям : с въпросите си нямам намерение да те засегна по какъвто и да е начин :!:
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Dims »

Булти съгласен съм с теб че трябва да се хапва по малко,защото чуството за глад е биологичната "аларма" на тялото.Чуството се усеща когато в организъма се отделя киселина (забравих името) и колкото по често хапвате дори и два залака толкова тя се отделя по малко.По този начин дори не се напълнява,през два часа е най полезно да се хапва (6 пъти на ден).Аз така правя и се чуствам много добре.
Също така да се пие дестелирана вода особедно продължително не е най подходящо за орагнизама,в природата няма дестелирана вода или поне аз не се сещам сега. :D
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Приятелю Булти , уважавам мнението ти и не виждам нещо, което да ме засяга.
Все пак водим спор за да стигнем до истината.
За солта ти имаш свое мнение , аз мое.
Истината е ,че без сол не може, ти самият казваш, че деже и сърната я взима от растенията и то от най-нежните връхчета, аз ще добавя че пък хишниците я взимат от травопасните, като първо ядат вътрешностите, където има несмляна трева, а после ако още са гладни и месото ,което е пълно с кръв.
Тук обаче е въпроса каква сол и в какви количества.
Може би ще можеш да ми кажеш има ли разлика между солта в рестението и трапезната сол.
По този въпрос смятам, че съм дал достатъчно обяснения, че разлика има, и аз не искам да коментирам, кое е по лесно за животното и колко време ще му е необходимо да си достави сол от тревата и сол от хранилката.Отделен е въпроса за позлзата от солта взета от растението и солта взета от хранилката.
И още нещо, колко струва кило сол и колко струва кило месо,
Солта добавена към стотиците тонове месо, сирене, кашкавал, хляб, солети, ядки, консерви и други не ти се продава като сол а като изброените по горе продукти, като я превърнеш също в тонове , ще видиш, че е по доходно и от цигарите и алкохола.
За да я избегна, аз всичко си произвеждам сам и посолявам възможно най-малко.
Знам, че внимателно следиш моите постове, където надълго съм обяснил защо айряна е пласебо за подводния риболов,
Водата в айряна да, но киселото мляко не, тъй като са необходими два часа най малко за да бъде млякото преработено от стомаха, което неминуемо ще открадне допълнителна енергия от тялото.
От друга страна защо ти е солен айрян, като си потопен в солено море?
Самият ти казваш, че кожата пие с порите си.
Колкото за осмозата, не искам да досаждам с обяснението ,което съм дал за това как работят бъбреците. Как в тубулите кръвта се превръща в урина и обратно благодарение на осмозата и става филтрирането и.
Колега Dims,
Всички се хващате за думата дестилирана вода, пояснявам, че нямам в предвид водата , която продават в бензиностанциите за акумулатори, може би е време да заменя думата с дъждовна, снежна, високопланинска вода,
По принцип дестилацията е процес на изпаряване на течностите и последващо охлаждане.
Природата е отишла по далеч, водата първо се е изпарила ,после е замръзнала и се е изчистила от всички ненужни минерали от неорганичен произход в нея, които се наслагват и запушват кръвоносната ни система. Ние се грижим повече за пералните си (слагаме им калгон), отколкото за телата си (използване на истински ябълков оцет).
През зимата водата пада като сняг, през лятото като дъжд и захранва всички високопланински извори.Ние я наричаме изворна вода ( голяма част от водата на София е захваната високо в Рила планина - Парангалица, седемте Рилски езера и др.).
Ама не тази която продават в бутилки, защото е с неясен прпоизход. И по този въпрос съм споменавал каква вода пия аз.
Ще допълня ,че всичко написано от мен е изпробвано на практика и ми е помогнало да се избавя от тежка неизлечима болест.
Хората хвърлят луди пари за лекарства и лечение, за да се избавят от нея и след 5 -6 месеца си отиват.
В живота всеки избира от многото пътища един, аз съм избрал този да помагам на тялото си с каквото мога, естествено то ми се отблагодарява по най-добрия начин.
От 1999 година минаха вече 11 години, аз живея според правилата на тялото (не както са ме учили като консуматор), давам му необходимото му гориво и вода, давам му и един ден в седмицата да си почине и изчисти от токсините и чакам, от 1 Септември до 15 Ноември да се радвам на подводното царство.
Просто споделям с вас опита ,който съм придобил, ваше право е да го приемете или не.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Последно промяна от manuk на Пон Авг 09, 2010 8:21 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”