ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от ildobrev »

Не е необходимо да ви обяснявам, че от всяка друга вода която съдържа разтворени в нея вещества, ракията ще помътнее. :D
[/quote]

Моята не помътнява. Ама може и да не съм дочаквал този момент. :) :drinkers:
deso_bg
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 320
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 4:45 pm
Местоположение: София

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от deso_bg »

Аз имам чувството, че Булти спори заради самият спор. Защитава някаква неясна теза, позовавайки се на собственият си опит, и накрая достига до изводи, така или иначе споменати от Манук. :roll: :mrgreen:

Та да не съм тотално офтопик, ще попитам-каква е целта да се пие тази минерализирана с зеолити вода, и с оглед на целта-с какво е по-добра от дестилираната такава?

А, за изворната вода в България и в частност в Родопите - на много места, водоносните пластове и хоризонти са толкова смесени и така замърсени, че всичкия зеолит на Земята ще му трябват 10 години да я пречисти :lol:
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Jack Daniels »

ildobrev написа:
Моята не помътнява. Ама може и да не съм дочаквал този момент. :) :drinkers:
Сигурно ракията ти е дефектна :lol:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

Колега Булти, не виждам, как в Бургас ще намерите изворна вода,

- ха ,ха , ха - ето кой спори наизуст заради самия спор и спори неподготвен :lol: , Жеко , приятелю , ти за Минералните Бани на Бургас , не си ли чувал - известни са от римско време :lol: ...на 150 метра от вилата ми на Севри баир ( на 15 км. от Бургас ) има извор с чешма ( някой ден ще сложа снимка ) ...и за да бъда и аз по темата - от него пие един 90 годишен бургаски тежководолаз - от 30 години пие от него и казва , че от водата там се чувства по добре :!: ... в периметър от 2 км наоколо в гората има още 3 извора - но за да ги знае човек , не е нужно човек само да рови в нета , но и да се разхожда от време на време в природата , а и да общува със старите хора :!:
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Jack Daniels »

...да не говорим за изворите в Съдиево и Каблешково :wink:
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

Точно там е разковничето на въпроса:
Необходимите минерали за тялото да се получават от храната, а водата постъпваща като разтворител в тялото да има по-голяма разтворителна способност(да съдаржа най-малко разтворени минерали - ненаситен разтвор).
По този начин водата ще може да разтваря повече ненужни вещества от тялото и да извежда шлаките от тялото навън. :idea:....


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...колега Жеко , има си органи , които отделят и разграждат отровите и шлаките ...водата не минава на проточен принцип през тялото , та да ги отмива ...водата не минава през вените и артериите , още по малко ябълковия оцет , та да чисти кръвоносната система от мазнините и холестирола , както твърди Манук :lol: :lol: :lol:

...Десо , споря от добри чувства , за да ви предпазя...но всеки решава сам за себе си ...
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

Jack Daniels написа:...да не говорим за изворите в Съдиево и Каблешково :wink:
...вярно , пропуснах , там често стават опашки ...горките хорица :lol: :lol: :lol:

:drinkers:
jeko_k9
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:17 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от jeko_k9 »

Булти написа:...колега Жеко , има си органи , които отделят и разграждат отровите и шлаките ...водата не минава на проточен принцип през тялото , та да ги отмива ...водата не минава през вените и артериите , още по малко ябълковия оцет , та да чисти кръвоносната система от мазнините и холестирола , както твърди Манук...
.....Десо , споря от добри чувства , за да ви предпазя...но всеки решава сам за себе си ...
Колега Булти, много бързо забрави, че нашето тяло е изградено от 70% вода, както твърди Манук. :)
Да водата не минава през тялото на проточен принцип, но точно постъпилата в организма вода а от там в кръвта, определя гъстота и качеството на кръвта и съответната работа на органите, които разграждат и отделят отровите.
И точно ябълковия оцет, постъпил в кръвта чисти калциевите и други отлагания по стените на кръвоносните съдове и цялата кръвоносна система до най-малките капиляри.
Точно тази вода в кръвта, в зависимост от качеството си определя дали вашата кръвоносна система вече се е калцирала и ви създава проблеми.
Термина: калцирала кръвоносна система(стеснена и втърдена), може да ви обясни всеки лекар, както и последствията от това. :D
Дай пробите с ракията, да видим какво се получи, помътня ли, бистра ли е, или вече не остана :D :lol:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...И точно ябълковия оцет, постъпил в кръвта чисти калциевите и други отлагания по стените на кръвоносните съдове и цялата кръвоносна система до най-малките капиляри...

...колега , това не е доказано :!: ...човешкото тяло не е перална машина, та да чистиш калция с препарат :lol: :lol: :lol: ...не е машина...както и машинен инженер е различно от лекар :!: ...между другото ябълките ги ям сурови , не ги хабя за оцет , сурови са по полезни :!: ...и 10 литра на ден , да пиеш оцет , той в кръвта няма да влезе като киселина :lol: , най много да си докараш язва :lol: и...щом според теб дестилираната вода отнема шлаките и отровите , нищо не и пречи да отнеме и полезните съставки в човешкото тяло :lol:....приятели , преди да започнете каквито и да е , експерименти с вашето тяло , консултирайте се със специалист или най -малкото с личния си лекар , но ...сега машинния инженер Манук ще се намеси и ще каже , че те са шарлатани , които гледат да ви набутат само да купувате безполезните и скъпи лекарства :lol: :lol: :lol:

П.С.

във кръвта върви добре , само алкохоля
шлаки , мазнини навред - чисти той наред
па който си е будаля
да пий .... оцет
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

..темите за ядене и пиене се преплитат (сичко отива на едно място :D ) и за това продължавам тук с два цитата от тази година :

Почина лечителката Вера Кочовска
Здравето й се е влошило преди два месеца и тя е била приета по спешност в болница. В последните седмици състоянието й е било тежко
Новини

Снощи в дома си в Плевен на 65-годишна възраст е починала известната лечителка Вера Кочовска.

Здравето й се е влошило преди два месеца и тя е била приета по спешност в болница. В последните седмици състоянието й е било тежко.

Вера Кочовска е наричана ясновидка, защото хората вярват, че може да предсказва бъдещето и има лечителски способности.


- лека и пръст - тя има цяла книга за гладуването

На 114 години почина най-старият мъж в света
Уолтър Брьонинг е бил втория известен на изследователите най-стар жив човек в света и най-стария мъж

Пенсионираният железопътен работник починал в четвъртък в болница в град Грейт Фолс, съобщи местният вестник "Грей фолс трибюн" (greatfallstribune.com).

Брьонинг след пет месеца щеше да навърши 115 години. По данни на Групата за изследване на геронтологията със седалище в Лос Анджелис той е бил втория известен на изследователите най-стар жив човек в света и най-стария мъж.

Брьонинг е роден през 1896 г. в Мелроуз, щата Минесота, а през 1918 г. се преместил в Грейт Фолс.

През последните няколко десетилетия е живял в старчески дом. Той е бил в болница за около две седмици.

Заболяването му не се посочва. Брьонинг обаче е запазил умствените си способности до самия край. В часовете преди кончината си той се срещнал с адвокат, за да уреди делата си.




- човекът си е бил прост железничар , вероятно е пътувал и с парен локомотив и е маал с лопатата , въглища в пещта ...ако е гладувал е било принудително ...
...една от бабите ми почина на 90 или там някъде ...ядеше не само мазно , а направо мас мажеше на хляба , цял живот е бачкала като тъкачка и е дишала химии...

...когато фактите говорят и боговете мълчат ...
..съжалявам , че разбих някои илюзии ...

:drinkers:
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от australia »

Може ли и аз да се изходя по въпроса образно казано .Бих сравнил човешкия организъм с космоса ,демек всеки човек е отделна вселена и всеки е уникален както са уникални галактиките.
приличаме си по това че строежа на тялото ни е еднакъв и по нищо друго ,както галактиките си приличат по това че във всяка има звезди и планети но размерите и разположението им е различно и като нас се раждат и умират по различно време .Аз лично като сам в водата взимам със себе си по едно две шишета минерална вода но почти винаги си остават пълни чак като изляза пия понеже като ме обземе ловната страст забравям за всички нужди освен за една сещате се за коя ( плицикането около глезените :lol: ). Не се чувствам обезводнен дори обратното някой път пускам местното парно по пет шест пъти и имам чувството че поемам през кожата както правят жабите,мисля че Диканаров беше споменал същото.Яжте и пийте кои каквото му харесва и знайте че мисълта е по силна от тялото :!:

Успех на всички през новата година .
Бистра вода и крупни риби :!:
Не се взимайте толкова на сериозно че от много мисли глава боли :rolleyes:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Edrev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 6:49 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Edrev »

Булти написа: Снощи в дома си в Плевен на 65-годишна възраст е починала известната лечителка Вера Кочовска.

- лека и пръст - тя има цяла книга за гладуването
:drinkers:
Преди месец изпратих един приятел, с който сме набори - 1965 г. Инфаркт. Не съм го чул да се оплаква, всеки свободен миг беше по водоемите на риба, с прекрасен бронзов тен, мерки: 175 см., 95 кг. Не вадеше цигарата от устата си, пиеше всеки ден по половинка концентрат, плюскаше като за последно само пържено месо и риба, не беше пил лекарства през живота си, вечно ухилен и добронамерен, пич и половина!
Я да чуем сега коментара на д-р Булти?
И изобщо, що не му изплющите един бан и на Манук, че само ви разваля приятелската атмосфера? :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...колега Едрев , нямам нищо против Манук ...не съм съгласен с някои негови неща , но има и доста полезни други неща написани от него.... просто спорим - нали така се ражда истината ...относно вашия приятел - моите съболезнования , но някъде да съм писал , че пушенето е полезно :lol: или да съм агитирал накъде да се пуши :shock: ...не му е издържало сърцето - наднормено тегло и никотин с катран - кофти комбинация ...аз съм с нормално тегло , въпреки че ям и пия без да се лишавам от нищо , но и съм като шило в торба , на едно място трудно се застоявам ....само зимата малко повече пред компа :lol: ...и пред водоемите не се застоявам ...дълго над водата :lol:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...колега , проф. Едрев , ако я карам само на оцет , как си мислите , че ще имам сила да бутам , тва чудо паркирано до дългото фтомобил :lol:

Изображение

:drinkers:
Edrev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 6:49 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Edrev »

Аз мога да ти дам много и всякакви примери, и то само с хора, които познавам! Пак мой приятел, но 58-ми набор, преди няколко години си отиде от цироза, преди да навърши 50 г.
От къркане. И си ядеше всичко.
В същото време бабата на жена ми е родена 1919 г., не е близвала алкохол през живота си, от 1958 г. яде само растителна храна, пие само преварена вода, която аз или шурея й караме с колата от един извор до Пасарел и си е още доста пъргава.
Къде е истината? И изобщо, защо си решил, че ти си някакъв пример? На колко години си, че раздаваш акъл? Манук е доста по-възрастен, доста над 60, преборил е смъртоносен рак и не спира да се гмурка, чука редовно, много по-убедително ми звучат такива доводи, отколкото твойте - аз съм Булти и така ви казвам, че се прави! Малко не е ли самонадеяно? Изчакай да прескочиш 50-те, доживей 60 с този начин на живот и хранене, пък давай примери със себе си. Не се чувствай длъжен да опонираш на всичко извън твоите истини. Не те познавам и нищо лично. Весели празници!
Последно промяна от Edrev на Пет Дек 30, 2011 5:43 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”