ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от elinpelin1 »

barutchiata © написа: Лапи, нищо не разбрах от поста ти!
:D Идеята беше за това, дестилирана вода, може за кратко, ден.За по дълго не е подходяща според мен.Например профисионалните „убийци„ ползвани от хАмериканското правителство пият в пустинята течност която съвсем не е дестилирана вода :wink: .При „маратонски„ условия трябват точно неорганични минерали заедно с водата, инак се умира семпло :D .Трябва лека храна и при преходи трябват моно и, или олигозахариди, при по дълго минималните нужди от всичко останало,белтъци, мазнини , витамини и др.Винаги обаче трябва да се чувства лек глад, това стимолира организма, поставя го под „стрес„ и така е готов да оцелее.
Дестилирана вода , казвате, ако някой ви инжектира самодестилирана вода в мускулите да речем, никак няма да вие приятно :D
За холестерола, при синтез на холестерол се отделя вода,незнам обаче дали се увеличава синтеза повече от нормалното при дехидратация.
Най точни отговори ще получите от медици теоритици, лекари, преподаватели или изследователи в област, физиология, патофизиология.
Успехи и забавления, внимавайте с тълкуването на науката , може и беля да си докарате :wink:
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

....чувал съм , че при някои тежки маратони дори се пие урина ...колега Манук , на базата на твърденията на един американец , дори и с френски произход , а е известно , че американците са най-големите манипулатори в света , ти отричаш цялата ни история и култура - от древноста до сега...на времето заради солта са се водили войни , щото са били глупави , според теб ... ако имаш път до Поморие , иди посети единствения ( най-вероятно в света ) Музей на солта - ще ти бъде интересно ....спомни си българският израз от миналото : " посрещнаха го с хляб и сол " :wink: ...недей така приятелю :D , мани ги тия хамериканци - според тях от Макдоналдс и Кокакола по убаво нема , ама пият Кола , а не дестилирана вода и 90 процента от тях са дебели обездвижени прасета , имам брадчед там повече от 20 г. и знам за кво става въпрос...начи българина е прост да яде хляб и сол , но за киселото мляко дет го е измислил не е прост :wink: ...ако имаше в Долината на смърта поне един Ганьо Балкански , щеше да премине маршрута не с два литра дестилирана вода , а само с половинка дестилирана , но гроздова :drinkers:

П.С. ...колкото до науката и аз чета учебниците на сина , но диплома за фармацефт нема ми дадат :D
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Колега Булти скоро даваха по телевизията предаване, в което се споменава за солта, даже на някои хора в ловните стопанства нахалството им е толкова голямо, че карат чужденците в сумрака да стрелят по макети и после им подхвълят предварително обстрелян дивеч и по този начин печелят не малко пари.
Към това дали тялото усвоява неорганични минерали, сигурно имаш познат лекар, просто го попитай и той ще ти обясни.
Ако искаш мога и аз да ти обясня, тъй като както споменах в къщи има микробиолог, за съжаление той е много ангажиран и няма възможност да ти отдели време.
И така Химията като наука има два важни дяла: Неорганична химия и Органична химия.
В Неорганичната химия отделните елементи се свързват помежду си както ги пишем, например NaCl - Натриев хлорид или готварска сол.
В Органичната химия отделните елементи се свързват по друг начин за изписването на този начин се използва удължен шестоъгълник с три единични и три двойни стени и елементите се разполагат по върховете на шестоъгълника.
Получения по този начин продукт вече има други свойства а иначе се изговаря по същия начин,както в неорганичната химия именно там е разликата- В СВОЙСТВАТА.
Именно на Органичната химия дължим създаването на Латекса, Неопрена, всички пластмаси и други.
Само още един щрих, към казаното в предишния ми пост.Знаеш че в копривата и спанака има желязо, но с тонове коприва и спанак да обработиш, няма да можеш да направиш и един малък пирон.
Надявам се да си ме разбрал правилно-Можем да усвояваме само нещо което е било живо, и за това споменавам, че не можем да ядем земя в която иначе има всико, което ни е необходимо но то е неорганично, просто то е мъртво.
Нашето тяло като не може да го обработи, или го изхвърля навън, или го натрупва в себе си и допринася за появата на проблеми.
Колкото до Американците си напълно прав, но специално Пол Брег и неговите книги а и някои други през 1999 година ми спасиха живота.Разбира се и промяна в мисленето, какво и как да се яде и пие, по кое време и колко.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем трябва да я платим!
Последно промяна от manuk на Пон Авг 09, 2010 5:00 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

Искаш да ми кажеш , че солта се е наложила в цялата история на човечеството , единствено заради качествата си на консервант :?: :!: :?: и после в ерата на хладилниците - просто по традиция :!: :?:
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от elinpelin1 »

Ей, няма смисъл да спорите, просто ако се наложи да пробвате някои неща помислете добре , попитайте лекар за да е ясно какво правите.
Мога само да кажа че пълна яснота по въпроса за дехидратацият, освояване на минерали, хранене няма да получите от лекар, дори и микробиолог, просто не е негова работа.Имах един преподавател по патофизиология, той беше човека, но не е между живите :( .
п.п Няма разлика между органична и неорганична химия, хим. формоли на веществата могат да се изписват по различен начин но най пълна представа идва с помоща на раздели от физиката :wink: .От къде ще се освояват разтворените соли е без значение, пиенето на урина не се препоръчва от МЗС. :D
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Колега Булти, приятелю действително при тежки маратони и други екстремни условия, както и при тежки заболявания се препоръчва пиенето на урина.
Ето защо:
Основната структурна и функционална еденица на бъбреците са нефроните. Броят им варира в рамките на няколко милиона за всеки бъбрек. От своя страна нефронът се състои от Малпигиево телце и система бъбречни каналчета (тубули). Там се образува урината в резултат на: филтрация, обратна резорбция (реабсорция) и секреция, при което многократно кръвта се превръща в урина и обратно урината в кръв.
С други думи казано урината е многократно филтрирана в бъбреците кръв . Известно е, че 99% от първичната урина се реабсорбира в кръвта и само 1% се излъчва като крайна урина.
Както знаем в кръвта освен всичко друго има и антитела, които ни пазят от болести, следователно ги има и в урината.Извода е ясен!
При пиенето на урина (колкото и неприятно да изглежда това), се увеличава броя на антителата в организма.Освен това се насища с Органичен Натрий.
И още за това: лекарите при заболяване и преди операция, правят изследване на кръв и урина, като началния резултат от кръвта, сравняват с крайния резултат от урината и по това съдят как работи даден организъм (правят диагностика).
Колкото за солта, ще ти предложа няколко извадки от книгата на Пол Брег „ВОДАТА ШОКИРАЩАТА ИСТИНА”.

От страница 115 „Солта е бавен, но сигурен убиец.Обикновенната трапезна сол (неорганичен натриев хлорид) е ненужна и вредна за човешкото тяло. Тя действа като неорганичните минерали, които се срещат в почити всички питейни води, освен в дестилираната вода. Трапезната сол може да причини натрупвания в артериите, вените и капилярите. Може да напълни с вода телесните клетки, правейки тялото отпуснато, без кожен и мускулен тонус. Консумиращите сол по правило имат високо кръвно налягане”.

От сраница 116 „Органичният Натрий е мощен естествен разтворител и неутрализатор на токсичните отпадъчни продукти. Той изпълнява много важни функции в жизнените процеси при хората и животните. За предаването на електрическия индукционен ток, който се образува в нервните спирали от желязото в кръвта, е необходима натриева течност (както се вижда от конструкцията на елректрическите батерии). За това нормалният кръвен серум съдържа сравнително голямо количество Органичен Натрий, който благоприятства и поддържа образуването и провеждането на телесното електричество.
Освен това, Органичният Натрий играе важна роля в образуване на слюнката, панкреасния сок и жлъчката. Органичният Натрий се бори с мазнините.Той помага да се подържа холестеролът (восъкоподобен убиец) на здравословното за организма ниво от 150 до 180 мг/дл.
Органичният натрий е важен за прочистването на организма от въглеродните отпадъчни продукти.Нека да напомним още веднъж, че натрият е от полза за тялото, само когато се получава в органична форма – от плодовете и зеленчуците!”.

От страница 117 „Както отбелязахме преди, Неорганичната сол е несмилаема, а когато се приема в големи количества, тя не може да се изхвърли от тялото. Затова се натрупва в тъканите и се развива неутолима жажда за вода, предизвикани от опитите на тялото да изхвърли солта. По такъв начин тъканите и жизненоважните органи се пълнят с вода. Когато това състояние достигне до сърцето се получава конгресивна сърдечна недостатъчност. Сърцето не може да функционира при подобна комбинация: стрес от втвърдени артерии и слабост поради напълване с вода.
Конгресивната сърдечна недостатъчност убива милиони хора!”.

И може би най-интересното, което пише този човек за своята държава:
”Използването на обикновенена трапезна сол е един от най изопачените, широко разпространени навици, вредни за здравето! Консумацията на сол в САЩ сега е невероятно висока и употребата и постоянно се увеличава! Компаниите за производство на сол изцяло промиват мозъците на хората, дори им казват, че се нуждаят от йодирана сол за да предотвратят образуването на гуша. Натриевият хлорид, или обикновена трапезна сол, е неорганично вещество, което от много години представлява обект на голямо объркване в умовете на хората- особено по отношение на необходимостта и като добавка към храната ни.
Солта се използва в храната на човека от хиляди години- но не защото човешкото тяло се нуждае от нея!
СОЛТА Е БИЛА ПЪРВИЯТ ХРАНИТЕЛЕН КОНСЕРВАНТ, ОТКРИТ ОТ ЧОВЕКА!
Тя все още широко се използва за запазване на почити всички храни, особенно на месо и сирена. Намира се в бебешките храни, в консервираните зеленчуци, консервираната риба, готовите тестени храни, хляба и хлебните изделия. Всъщност е много трудно в супермаркета да се намерят храни, които да не са замърсени с сол!
Дори в съвременната епоха на замразяване и други механични чудеса, човекът все още жадува за примитивно използване на солта, употребявана за удължаване на живота на храната – а в резултат настъпва съкращаване на неговия собствен!”.
Ето Булти и отговора на Пол Брег на твоят въпрос за солта и Американците!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем трябва да я платим!
elinpelin1
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 6:00 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от elinpelin1 »

<Колкото за солта, ще ти предложа няколко извадки от книгата на Пол Брег „ВОДАТА ШОКИРАЩАТА ИСТИНА”.>

Manuk, тази книга , като съдя по това дето казваш , може да навлече проблеми на някого ако я вземе прекалено насериозно, това е само мое мнение, имам общи познания в областа и книгата може и да е зловредна.Не се обиждай, но дане заблуждаваме хората.
За солта си прав, абсолютен бавен и подъл убиец е.Като да отбележа че и без нея пак се умира :wink:
Капитан АТАНАС АНГЕЛОВ , платил с живота си , служейки на Република България.
Убийците се смеят,
Весело живеят,
ала невежи те,нещат да проумеят,
деца им, внуци в Бездната ще се запилеят
„μή μου τούς κύκλους τάραττε„
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от spear »

Според мен от моя опит всичко е полезно когато не се прекалява с него. И солта. Съгласен съм с Манук, но ако се прекалява. Как да изям едно сварено яйце без лекичко да го посоля, ами то не е вкусно без сол :D
Бях ви казал за възрастния турчин който гмурка на 30-40м и си носи винаги айрян на буя. Турците го пият айряна леко посолен. Има резон в цялата тая работа.
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от deathwalker »

spear написа:Според мен от моя опит всичко е полезно когато не се прекалява с него. И солта. Съгласен съм с Манук, но ако се прекалява. Как да изям едно сварено яйце без лекичко да го посоля, ами то не е вкусно без сол :D
Бях ви казал за възрастния турчин който гмурка на 30-40м и си носи винаги айрян на буя. Турците го пият айряна леко посолен. Има резон в цялата тая работа.
Батка аре да не отваряме приказка за айряна,че........ :D :D :D
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от spear »

deathwalker написа: Батка аре да не отваряме приказка за айряна,че........ :D :D :D
хаха :lol:, то наистина айрян без узо си е хабило, но и при него е добре да е в умерени количества, след гмуркане :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

..приятелю Манук , в тоя ред на мисли , ако твоят човек действително е прав в книгата си , излиза , че най-добре е тогава да пием кръв - органични съставки в чист вид , излиза тогава , че в историите за вампирите има голяма доза истина ...представи си едно такова същество , пиещо продължително време кръв - артериите ще му са чисти издръжливоста безкрайна и продължителноста на живота - 200, 300 години нормално ...защото това което старее в нас е кръвта , а покрай нея и останалите органи ....в средата на миналия век , един френски учен дълго време си блъскал главата над проблемите за продължителноста на човешкия живот , поставял части човешка тъкан в хранителна среда и се оказало , че при редовно сменяне на средата с прясна , тъканта не само , че се развива , но и на практика не старее , всъщност експеримента се извършвал от няколко поколения учени , нашият бил последния от тях ...един ден той , преди да влезе в лабораторията си , на вратата заварил старо полуумряло измършавяло куче което го гледало тъжно ...идея осенила доктора и той го вкарал вътре , там му сменил кръвта с нова ( не знам отде я взел ) и след като кучето се събудило било просто друго - кипяло от енергия и се било подмладило , живяло си кучето щастливо около месец и пак каталясало , ученият пак му сменил кръвта и пак искарало един месец и така няколко пъти докато не умряло наистина :D...явно кучето е било прекалено старо и органите му не са били в състояние да подържат кръвта свежа , а ако беше младо - дали щеше да остарее изобщо ако му сменят кръвта всеки месец :?: ...при супер тежки натоварвания - дестилирана вода , при още по тежки - урина ...при нечовешки - кръв ...костенурки БЕГАЙТЕ , вече на буя шише - кръв , пък да видим кой шъ далдиса по -дълбоко :D

П.С. учените са установили , че нашите тъкани и клетки по принцип са безсмъртни , ако нормално достигат до тях хр. вещества и се отвеждат отпадните - изводите оставям на вас...кой колко дълго ще живее май зависи от "транспортната " му система и късметът - при вампира тя би трябвало да е перфектна :wink: , но ако си такъв - безркайно требе да убиваш :( и ще бъдеш безсмъртен , или ... но не може хем душата в рая , хем х..я в п...а
:D
:drinkers:
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от румчо-01 »

Не намирам мнението ти за уместно!

rumci
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

румчо-01 написа:Колеги,като чета мненията ви по темета на колегата manuk,се сещам за следното:...NO COMENT!
...колега никой , не счита някого за прост , водим дискусия , исказваме мнения или според теб , нямаме право да поставяме нещо под съмнение :?: ...пък кът си решил да разказваш стари вицове , лошо няма :D
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от румчо-01 »

Колега rumci, уважавам мнението ви като модератор, но не виждам нищо неуместно в това, да покажа на един ученик че е не бива да спори с учителя си, когато няма необходимата за това подготовка.
Не съм искал да обиждам когото и да е. Освен това считам, че е добре да почерпиш познания от опитен човек, който се връща от пътя по който ти си тръгнал и иска да ти помогне.
Отделен е въпроса дали ще приемеш нещата, такива каквито се поднасят или не!
Право на всеки е да води дискусия и да има и свое мнение, но се съгласете, че за това трябва и определено количество познания, а не само да се казва :"Аз мисля,че е така!"
Освен това смятам,че аршина ви не е еднакъв за всички ето защо: " ... но не може хем душата в рая , хем х..я в п...а " цитата е от мнение което, кой знае защо Вие като модератор все още търпите.
Мисля, че така дискусия не може да се води!
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от manuk »

Колега spear,приятелю прав сте че щипка сол върши чудесна работа върху яйцето и действително няма да навреди кой знае колко.
Зле съм с Английския, но знам че душа на Английски звучи като сол на Български.
А какво е ястие без душа!
Ние обаче говорим за тоновете сол с които са препълнени всички продукти в супермаркетите и магазините
Вече има и модерна сол наречена „ Натриев глутамат”, която освен че е по вредна от готварската сол, ами води и до пристрастяване към продукта в който е вложена.
За съжеление „Натриевия глутамат” се влага в продукти предназначени за деца, и то тихомълком.
Ясно е защо!
Наблюдавал съм близък за мен човек в ресторант, който, като му поднесоха яденето без да го опита веднага го посоли и
след няколко минути го посоли пак много, без дори да погледне (а солницата ръсеше обилно), увлечен от разговора със събеседника си.
За мое учудване си изяде яденето даже без да се намръщи.
Очевидно този човек е свикнал да прекалява със солта! В същото време постоянно се оплаква от високо кръвно налягане.
Разбираш че става въпрос именно за прекаляване.
Колкото до айряна смятам, че той е по скоро нещо като пласебо отколкото да върши работа.
Това е мое мнение и не ангажирам с него никого, ще поясня защо.
По скоро ВОДАТА, която се съдържа в айряна върши работа, но КИСЕЛОТО МЛЯКО, което е прекрасна диетична храна, при нормални ситуации, в екстремни условия е неподходящо, защото СЪДЪРЖА БЕЛТЪЧИНИ и МАЗНИНИ, които за да се преработят от организма ни, са му необходими поне два часа, а това ще похаби и ще открадне, така необходимата ви, ваша жизнена енергия.
Все едно да се нядеш и веднага да влезеш да се гмуркаш!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем трябва да я платим!
Последно промяна от manuk на Пон Авг 09, 2010 5:03 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”