ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от ildobrev »

Булти написа:...щом според теб дестилираната вода отнема шлаките и отровите , нищо не и пречи да отнеме и полезните съставки в човешкото тяло
Булти, не знам дали си чел нещо от Петър Димков, но повтаряш дословно неговия съвет - "..И най-важното: да не вземе някой да пие дестилирана вода непрекъснато - така може да си докара само вреда , полза никаква, защото ще отмие минералите, витамините и други полезни вещества в организма си..." -цитирам Лечителя. Той използва дестилирана вода за пречистване и лечение, но за не повече от месец, два пъти годишно, основно март и октомври.
jeko_k9
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:17 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от jeko_k9 »

Колеги за да не спорим повече кой какво е казал и каква вода пие manuk, аз си направих труда да извадя от четвърта страница на темата, това което е написал той в действителност: :idea:
manuk написа: ......Всички се хващате за думата дестилирана вода, пояснявам, че нямам в предвид водата , която продават в бензиностанциите за акумулатори.....
.....
може би е време да заменя думата с дъждовна, снежна, високопланинска вода.....
.....По принцип дестилацията е процес на изпаряване на течностите и последващо охлаждане......
.....Природата е отишла по далеч, водата първо се е изпарила, после е замръзнала и се е изчистила от всички ненужни минерали от неорганичен произход в нея, които се наслагват и запушват кръвоносната ни система.....
.....Ние се грижим повече за пералните си (слагаме им калгон), отколкото за телата си (използване на истински ябълков оцет)
......Всеки знае каква е водата високо в планините и каква е в равнините......

.....При това положение водата, като най-универсалния разтворител във вселената (разтваря в себе си всичко, бързо или бавно , но сигурно), почити няма време да разтвори в себе си различни минерали от неорганичен произход и по този начин, почити няма какво да се утаява в нашите кръвоносни съдове и да ги запушва......
.....Точно подобна вода използвам и аз, не си купувам дастилирана вода от бензиностанцията, както си помислиха всички, а:
повтарям това, което става в природата
Изпаряване (аз я преварявам), на голямата височина, където отиват водните пари, поради студа водата замръзва (замразявам в фризера), след размразяването филтриране през много гъст филтър (примерно за кафе), тъй като на дъното оства видимо един –два пръста утайки, които при други условя постъпват в организма и запушват кръвоносната му система, бавно но сигурно......
.
Всичко останало е спор зарди спора, както казва колегата deso_bg. :)
Едва ли някой от спорещите е опитал, да превари, да замрази и размрази шише с вода, за да види с очите си колко е прав manuk.
Аз съм го правил, на дъното винаги има бяла утайка. :D
И още нещо споменато от manuk, макар и под друга форма в друга тема и от колегата australia в тази тема: :idea:
"......Бих сравнил човешкия организъм с космоса ,демек всеки човек е отделна вселена и всеки е уникален както са уникални галактиките.....приличаме си по това че строежа на тялото ни е еднакъв и по нищо друго, както галактиките си приличат по това че във всяка има звезди и планети но размерите и разположението им е различно и като нас се раждат и умират по различно време ......."
Остава да пожелая на всички колеги весели празници и богат улов през следващите сезони! :D :D :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

... спирам да споря , щото всичко пак почва отначало , а на мен ми омръзна :lol: ....последно , ще отговоря на колегата Едрев , въпреки че последните му няколко поста прозвучаха обидно , ще си затворя очите и няма да му отговоря в същия тон :wink: ...моята цел в живота не е да живея дълго , а качествено ...какво ще рече качествено ли ...ами мисля , че като се обърнеш назад , да не съжаляваш за нищо ...

:drinkers:
jeko_k9
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:17 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от jeko_k9 »

Булти написа:...водата не минава през вените и артериите, още по малко ябълковия оцет, та да чисти кръвоносната система от мазнините и холестирола , както твърди Манук...
...Десо , споря от добри чувства , за да ви предпазя... моята цел в живота не е да живея дълго , а качествено ...какво ще рече качествено ли ...ами мисля , че като се обърнеш назад , да не съжаляваш за нищо ...
Колега Булти ако не знаете в аптеките се продават хапчета от ябълков оцет, защо ли :?:
В упътването пише: Подпомага прочистването на организма, подпомага за поддържане на здрава кожа. Намалява нивото на холестерола. При възпалено гърло , ларингит, настинка.
Подобрява метаболизма и е важен фактор за изгаряне на мазнините, . Намалява отлаганията по стените на кръвоносните съдове. Подобрява кръвообращението. :idea:
Отричате написаното от manuk, но ето какво пише професор Христо Мермерски в книгата си „Лечение и забавяне на стареенето (antiaging) чрез хранене с лечебни и противоракови храни”:
Водата като лекарство и отрова :idea:
„...Човешкият организъм се състои от вода. Над 65% от човешкото тяло е вода.
В организма на възрастен човек с телесна маса 65 кг се съдържат около 40 л. вода.
От тях около 25 литра се намират вътре в клетките, а 15 литра в състава на извънклетъчните течности на организма, включително и кръвоносната система.
С остаряването количеството на водата в човешкото тяло намалява.
За сравнение в тялото на тримесечен плод има 95% вода, а в тялото на новороденото-70%.
Една от причините за стареенето на организма е намаляването на способността на колоидните вещества и особенно на белтъците, да се свързват голямо количество вода.
Най- ценното качество на водата е че тя е основната среда, в коята протичат многобройни химични реакциии и физикохимични процеси (асимилация, дисимилация, осмоза , дифузия и др.), лежащи в основата на живота.
Организмът регулира строго съдържанието на вода във всеки орган и всяка тъкан.
Постоянството на вътрешната среда на организма, в това число и определеното съдържание на вода , е едно от главните условия за нормална жизнена дейност.
Най лечебната вода- свободна(стгруктурирана) се съдържа в изобилие в плодовете и зеленчуците, а също така в прясно изцедените зеленчукови и плодови сокове.
В тази вода са разтворени захари, киселини, минерални соли и други вещества....
...Водата намираща се в здрава връзка с различни вещества(свързана), не може да бъде отделена от тях без промяна на строежа им, поради което тя се всмуква по-бавно и постепенно...
Изследванията сочат, че най-опасна е водата в Разград, Бургас, Варна, Велико Търново, Враца, Добрич, Монтана, Пазарджик, Пловдив, Русе, Силистра, Сливен, Стара Загора, Търговище, Хасково, Шумен Ямбол....почити цялата страна....
....размразената вода подмладява....чиста размразена вода можете да се приготви и при домашни условия, като се използва фризера.....”
Колега Булти не си съгласен с manuk, с Пол Брег.... и с професор Мермерски, сигурно не си съгласен. :?:
Така и не мога да разбера от какво искаш да ни предпазиш, и как всичко това ти пречи да живееш качествено. :lol:
Мисля си че точно manuk, на възрастта на която е, вече е постигнал точно това за което ти си мечтаеш.
Ако има някой да ни предпазва от нещо, това именно е manuk защото той без притеснение на други места във форума споменава, че като е бил по-млад също е мислел, че морето е до колене и след сполетялата го болест е успял да се пребори с нея и още да е в добра форма. :D :D :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

.....дълъг живот ...и качествен ....понякога са несъвместими понятия :D ...репликата ми бе насочена към колегата Едрев , по точните към думите му - да натрупам повече години , пък после да ръся акъл , наляво и надясно :lol: ....тва лято спасих живота на едно момче в морето ....та ако се стремях непременно към дълъг живот ...ми нямаше да отида да го спасявам :wink: ...пак повтарям - не вземайте всичко за чиста монета - не прекалявайте с нищо , дори с доказано полезните неща , предозирате ли ги - стават вредни , дали ще е глад , вода , алкохол , оцет или сланина със сол :lol: ....

:drinkers:
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от spear »

или както беше казал някой "реалния живот започва там където свършва комфорта" :)
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Pretor »

Златкоооооо :wink: :smt021 :D
Изображение
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от baretata »

Е щом Претора ме моли, ще мине Чистача с метлата. Митак сори ама бягаш от темата.
Пашата обича смелите.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от tolio_pm »

Бе, аз ще исчакам до утре да видим каката,пък квото ще да става :mrgreen:
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...във връзка с темата , днес говорих с Христо Янчев . Както повечето от вас знаят той е работил в Либия . Скоро стана въпрос , че е бачкал в завод за преработване на морска вода в сладка , а именно дестилиране на водата под вакум при ниска температура около 45 градуса . Получената вода след това е годна за пиене . Попитах го , дали добавят нещо във водата : - Естествено ! - отвърна ми той - Обогатяваме водата със соли , дестилираната вода , освен че е блудкава и гадна на вкус , но е и вредна за продължителна употреба !...

п.с. ...и продължавам да твърдя , че изворната вода в България , на определени места , не само , че не е вредна , но е и лековита
jeko_k9
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:17 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от jeko_k9 »

Булти написа:...във връзка с темата , днес говорих с Христо Янчев.... а именно дестилиране на водата под вакум при ниска температура около 45 градуса.... . .....Получената вода след това е годна за пиене.... . дестилираната вода , освен че е блудкава и гадна на вкус , но е и вредна за продължителна употреба !...
п.с. ...и продължавам да твърдя , че изворната вода в България , на определени места , не само , че не е вредна , но е и лековита
Колега Булти, ето че и Христо Янчев потвърждава, процедурата за пречистване на водата чрез замразяване при вакум. :D
Естествено в домашни условия вакум трудно може да се осъществи, но предварително преваряване може.
Колегата Христо Янчев казва че „...Получената вода става годна за пиене... ” и то от морска вода.
Близко е до ума че за вода от чешмата, ако се приложи такава процедура от вакум (преваряване) и замразяване това ще е още по-лесно. :idea:
Естествено е за хора живеещи в България при тази варовита вода- която пием от деца и сме свикнали с нейния вкус-така обработената вода да ни се струва гадна.
Ама как разбра че е вредна :?:
Освен това винаги може да си добавиш и щипка сол. :!: :idea: Както споменава и Христо Янчев. :idea:
Съгласен съм че: ” Изворната вода в България на определени места, не само, че не е вредна, но и лековита”, ще добавя само за определени болести и само ако се лекуваш от тях. Но не и да се пие такава лековита вода постоянно. .
Предполагам, че гледаш телевизия и виждаш каква вода тече в чешмите на две трети от живеещите в България. :oops:
Ако тези хора имат достъп до изворите за които споменаваш, просто това няма да е проблем.
Все пак в кръга на шегата, надявам се да нямаш магазин за продажба на минерална вода. :D
Защото аз пък твърдя че пиенето постоянно на минерална вода може да ви докара само камъни в бъбреците... калциране на кръвоносните съдове.... и т.н.т, разбира се със всички последствия от това. :lol: :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

Защото аз пък твърдя че пиенето постоянно на минерална вода може да ви докара само камъни в бъбреците... калциране на кръвоносните съдове.... и т.н.т, разбира се със всички последствия от това. :lol: :D


...с бай Христо говорихме и за камъните в бъбреците ...как като се пие вода от определен извор - той ми посочи кой - се разбиват и изхвърлят камъни ...говорихме и за това , че изворната вода премахва негативните енергии - достатъчно е само да си наплискаш лицето - тва пак го е чувал от старите хора - от тия дето живеят по 90 и кусур нагоре години - но не е чувал от тях да си дестилират водата :lol: ...колега Жеко , много лесно давате оценки за неща , за които може само да гадаете - 2/3 от водата била негодна , почти цялата вода в България била негодна :lol: ....пернишката вода не се брои :lol:...който не го мързи ще си набави изворна вода за пиене - вярно има такава за лекуване , но си има и за постоянно пиене - търсете я в селата с относително голям брой дълголетници ...къде съм казал , че към дестилираната вода , : която произвеждат в Либия са добавяли само сол :shock: - писах - обогатяват я със соли , а това става с добавяне към дестилираната вода на малка част необработена :idea:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...говорихме си също , че навремето лекарите препоръчвали , на малките деца , да се дава само преварена вода с цел да се убиват бактериите живеещи в нея и да боледуват по малко , но след години се оказало , че имунната система на такива деца е много слаба ...колега Жеко - преварявайки водата вие я убивате - убивате живота в нея , не си ли давате сметка , че причината за дълголетие , може да не са минералите ( или липсата им ) в нея , а определен вид бактерия ли , микроорганизъм ли - както щете го наречете , живеещ в симбиоза с човешкия организъм или просто стимулиращ имунната му система ...ако имате време , ще ви разходя из странджанските села - ще видите доста хора гонещи стотака , как пъргаво припкат по баирите , пият ракия на поразия , пушат по две кутии цигари на ден без филтър , ходят на лов , чукат ....с две думи живеят пълноценно ....те си знаят определени извори - дето едно време и дядо му е пиел оттам , знаят си че има и лоши места с лоша вода , дори спазват още езическите си обичай ( напр. - тричене ) - странно място е Странджата ....много съм бродил там и много неща съм чувал и истини и легенди , но никога не съм чувал за дестилиране на водата :lol: ...ми колега Жеко , вземете и се затворете херметически в една капсула ( както повечето се опитват в големия град ) ...и така ще се изолирате от всичко вредно в тоя свят :lol:

:drinkers:
jeko_k9
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Вто Яну 18, 2011 9:17 pm

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от jeko_k9 »

Колега Булти благодаря за съветите. :D
Все пак ако имате време прочетете за ролята на водата в, човешкия организъм, може и да си промените мирогледа.
Структуриране на водата :idea:
Обикновенните водопроводна и минерални води, за съжаление са с голямо количество примеси, съществено различаващи се от структурираната вода, съдържаща се в организма и в биомолекулите.
Използвайки вода от водопровода или минерална вода, човек систематично разрушава своите вътрешни структури.
При възстановяването им, при процесите на саморегулация, организмът губи голямо количество биоенергия.
Тя отива за постоянното преработване на такава води придавайки и еднородна структура, съответстваща на течната среда в организма.
Поради това, за да облекчи работата на организма по преструктурирането на водата и да акумулира определен запас от биоенергия която да ползва за други цели, необходими за жизнеността на организма е необходимо да се употребява очистена питейна вода, молекулярната структура на която е близка до структурата на леда.
Структурираната вода отдавна се е употребявала в народната медицина, където е използвана като универсално средство за лечение на много заболявания.
Вижте само до какво води употребата на структурирана вода:
- понижаване на количеството на холестерина в кръвта
- нормализиране на артериалното налягане
- подобряване на обмяната на веществата
- изхвърляне на пясък и малки камъни от бъбреците и жлъчния мехур
- подобрение на съня
- подобряване реакцията на организма при приемане на лекарства
- възстановяване на нормалната киселинност

Редовното плакнене на устната кухина помага за:
- отделяне на зъбния камък
- излекуване на парадонтозата
- изчистване на зъбния емайл от меките налепи.
Какво е това структурирана вода? Структуризация на водата.
Казано накратко структурирането на водата може да се опише по следния начин:
Общо известната формула Н2О означава това, че молекулата на водата се състои от един атом кислород и два атома водород.
Да разгледаме по какъв начин се образува тая молекула/
1. Атомът на водорода е - положително заредено ядро и въртящи се около него заредени електрони.
2. Атомът на кислорода е - положително заредено ядро, около което на три орбити се въртят 8 електрона. Последната орбита е "недостроена" - готова да приеме 2 електрона от други елементи.
3. Тези електрони кислорода привлича от двата атома водород(по един от всеки). По такъв начин се установява връзка между атома на кислорода и двата атома на водорода.
4. В резултат на това се получава молекулата Н2О, която се състои от един атом кислород и два атома водород(по един от всеки). По такъв начин се осъществява връзка между кислородния атом и водородните. Атомите на водорода отдават електроните си на атома кислород. При това от атомите на водорода остават само ядрата, носещи положителен заряд("+"), а в кислорода, след приемането на електрони се установява излишък на два отрицателни заряда (два "-").
В получената молекула - четирите центъра образуват нови връзки, тоест четири "островчета", които могат да установят нови връзки с други елементи - два положителни и два отрицателни. Точно тези "островчета" установяват нови връзки с други молекули - водородни връзки. Разбира се, връзките ще бъдат установени с островчета с противоположен заряд.
Досега изложеното говори, че от простата молекула на водата могат да се образуват сложни полимерни молекули(асоциативи, клъстери).
Водата, състояща се от такива клъстери се нарича структурирана вода.
Целебното действие на свежо структурираната природна вода се изразява в това, че тя заменя клетъчната вода с частично разрушена структура с нова, което позволява да се увеличи ефективното време за работа на абсолютно всички клетки на човека.
Това довежда до благоприятно комплексно въздействие на целия организъм като цяло, и позволява на самия организъм да гаси вътрешните огньове на патологията.

Както подчертахме по-горе, водата има определена течно-кристална структура, обуславяща химическите и физически и свойства.
На дадена структура може да бъде може да бъде наложена както положителна така и отрицателна информация. Отрицателната информация най-често може да излиза от неживата природа (геопатогенните зони), от химически замърсявания или от човека(негативни емоции, злоба, гняв, агресия).
На всеки 15 дена нашият организъм изцяло обновява соята кръв. Водата, основната съставна част на нашия организъм, също се обновява. Тоест от време навреме самите ние се обновяваме на 70%.
Очевидно е, че "строителния материал" за такова кардинално обновление, организмът взема от течността която приемаме с храната. :idea: :D
Очевидно е също така, че колкото по-качествени са течностите, толкова е по-добре. Можете да си представите какъв шок изживява организма когато му предложим вместо "строителен материал" нещо съвсем друго, което е готов да приеме за "преработка" - някакви "коли", "газирани напитки". Газираната вода е "мъртва" вода, при това умъртвена толкова, че да се оживи нейната структура с природни или изкуствени средства вече е невъзможно. Много е голяма вероятността и организма да не е в състояние да я преработи, и ако я поеме загубва колосално количество енергия.
Учени са направили фотографии с помощта на високочестотно напрежение на водопроводната и структурираната вода. На фотографиите се забелязва, че около структурираната вода се появява корона-заряд предизвикващ светене. Очевидно е, че структурираната вода притежава силна енергийност. Изследванията показали, че атомите на водорода са разположени един спрямо друг и спрямо атома на кислорода на ъгъл 104,7 градуса. Благодарение на тая асиметричност, молекулата на водата действа като миниатюрен магнит, положително зареден откъм страната на водорода, а отрицателно откъм страната на кислорода(диполен характер).
Подобно на "клъстерите" на твърдия диск на компютъра се програмират и клъстерите(макромолекулите) на водорода.
Структурата на макромолекулата е ключът в поведението на водата. Тук се извършва зареждането на енергия и информация. Така че водата се превръща в носител на информация.
Само от това, дали е жива или мъртва водата която пием, може да стане причина дали да сме здрави или болни.
Вредните вещества, съдържащи се във водата на свой ред програмират макромолекулите, предавайки им собствената честота. Ако такава вода се филтрира, химическите вещества ще бъдат отстранени, но информацията на отровните вещества ще продължава да остават в програмата на макромолекулите и да вреди на човека.
Има научна разработка за структуризиране на водата
1. Да замразите и размразите водата.
2. Да съберете пара от кипяща вода.

Материалът е взет от руския сайт: http://www.wateroflive.ru/swater.php :D :D
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ОБЕЗВОДНЯВАНЕ ПРИ ПРОДЪЛЖИТЕЛЕН ПОДВОДЕН РИБОЛОВ

Мнение от Булти »

...колега Жеко , благодаря ви за разясненията , въпреки , че тези неща ги знам и донякъде съм съгласен с тях , но може и да има хора , които не са ги чували ...

Има научна разработка за структуризиране на водата
1. Да замразите и размразите водата.
2. Да съберете пара от кипяща вода


...колега Жеко , всеизвестен факт е че България , се слави в света , като страна с най голям брой на дълголетниците в света . Говорим за хора родени и живели в страната ни преди падането ни под комунистическо робство . Тези люде не са дочакали индустриализацията или са били вече на възраст , много от тях са носели калпаци :lol: и са живели по селата :!: ....всеки ден са се трудили и са били в неразривна връзка с природата ...повярвайте ми , хал хабер са си нямали от структурирана вода :lol: ...
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”