Боне

Модератор: nkolev66

SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Боне

Мнение от SANTIMIR »

здр. искам да ви попитам всите гмуркачи , понеже имам проблем с ущите (спукано тъпанче ) сухото боне ще ме спаси ли от това да ми се пулни главата с вода като лейка а , и болката след това е ужасна пък и може да има усложнения
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Боне

Мнение от gogo26 »

Ето това ще ти помогне:
http://www.divingshopbg.com/maski/pro-ear-2000.html
Не разчитай на никакви бонета.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Боне

Мнение от Булти »

...един любопитен факт : тази маска е измислена и проектирана от Христо Янчев преди да речеме 30 години , спукал е тъпанче на едно състезание в Ирландия и за да може да продължи да гмурка , си е измислил тоя пениз , после е пратил разработката на негов приятел , състезател ако не се лъжа в Италия , оттам са му пратили съответно някои подаръци и дотук ...социализъма ...патента явно го е гушнал някой техен човек ...ще потърся снимки ...аве уникален човек е бай Христо :shock:
Последно промяна от Булти на Пон Юни 21, 2010 11:04 am, променено общо 1 път.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Боне

Мнение от Булти »

ето я :

Изображение


Изображение

...тъй , че пич , можеш и сам да си измайсториш :!: , туй дет са слага на ухото , бай Христо го е направил от детска гумена топка за игра ...навремето ...
black-shark
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:44 pm
Местоположение: Варна

Re: Боне

Мнение от black-shark »

SANTIMIR написа:здр. искам да ви попитам всите гмуркачи , понеже имам проблем с ущите (спукано тъпанче ) сухото боне ще ме спаси ли от това да ми се пулни главата с вода като лейка а , и болката след това е ужасна пък и може да има усложнения
Можем да се гордеем с такива българи като бай Христо! Но ето за пореден път овациите са за други!
Да ти споделя и нещо което също е решение. Преди години мой колега си е спукал тъпанче /просто аз в последствие работих с него/. Беше, а и си остава защото бивши няма, един от най-добрите ни водолази. Мисля, че във военна болница са му сложили някаква ципичка и след нейното калциране продължи дълги години, а и в момента да си водолази /дори беше в рапнджийския занаят/. Каквото и решение да вземеш, успех!
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Боне

Мнение от spear »

Също можеш да използваш и Doc’s Proplugs(чети тук)
Много скуба дйвъри и харпунисти с проблем в ушите ги използват. Моите ги купих от ebay от един германец

Изображение
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: Боне

Мнение от deathwalker »

Брат ме е със спукано тъпанче и след като му присадиха ципа,няма проблем със гмуркането и изравняването на налягането.
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Боне

Мнение от Булти »

spear написа:Също можеш да използваш и Doc’s Proplugs
...Юлиане , приятелю , тия джаджи отде взимат въздух ве :shock: :?: :?: :?: ...тия маркучета де са свързани :?:
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Боне

Мнение от spear »

Булти не са свързани, те са за да не загубиш тапите.
В тапите има малко отворче и върху тъпанчето налягането е по-малко. Разбира се при липсващо тъпанче е най-добре да не се гмурка.
rumensr
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Боне

Мнение от rumensr »

spear написа:Също можеш да използваш и Doc’s Proplugs(чети тук)
Много скуба дйвъри и харпунисти с проблем в ушите ги използват. Моите ги купих от ebay от един германец

Изображение
Колега "spear" ще дадеш ли повече подробности относно закупуването и доставката на тези тапи.
Ако не е тайна да кажеш цена с доставка.Може и на лични.Благодаря предварително.Със здраве и наздраве. :drinkers:
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Боне

Мнение от spear »

Сигурно си забелязал че съм дал линк, но ето ти го пак: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0473010223
Там пише цена 18 евро и доставка до България 6 евро.
rumensr
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Боне

Мнение от rumensr »

Благодаря колега.Много внимателно бях разгледал този саит даже писах за подроности и потвърждение на самия продавач,но вече втори месец нямам отговор от него.Затова попитах теб да ми кажеш подробности как и колко време ги чака тези тапи.Поздрави.
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Боне

Мнение от spear »

Може би не знае английски. Аз нищо не съм го питал, като ги намерих веднага ги купих и след 5 дена бяха тук.
rumensr
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 7:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Боне

Мнение от rumensr »

И аз така си помислих,че не знае английски както аз немски.Сега поръчах от един английски саит и чакам да дойдат.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”