? ЗА ТЕЖЕСТИ

Модератор: nkolev66

Публикувай отговор
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от SANTIMIR »

ЗДР. КАК СТЕ КОЛЕГИ , НАСЛУКА . ИСКАМ ДА ПОПИТАМ КАК ДА СИ ПОДБЕРА ТЕЖЕСТИТЕ , КЪДЕ НА КОЕ МЯСТО ДА ГИ ПОСТАВЯ ИМАМ КОЛАН - И 3 ТЕЖЕСТИ ПО 1,5 КГ. ДВЕ ПО 1КГ. КОЛКО ЩЕ МИ ТРЯБВАТ КЪВ Е КРИТЕРИЯ . КАТО СЛОЖА НЕОПРЕНА МАКАР И ТЪНЪК СЪМ КАТО ШАМАНДУРА , БЕЗ НЕГО ПО ДОБРЕ ,НО КАК ДА РАЗБЕРА КОЙ Е ОПТИМАЛНИЯ ВАРИЯНТ ЗА МЕН (ПО СКОРО КОЛКО МИ ТРЯБВАТ И КМЕСТАТА КЪДЕ ДА ГИ ПОСТАВЯ НЕ СЪМ МН ДОБЪР ПЛУВЕЦ И НА ДЪЛБОКО НЕ ХОДЯ ПО СКОРО ШЛЯПАМ И СЕ ОГЛЕЖДАМ АКО ВИДЯ НЕЩО НА 2- 3 -4 М. СЕ ГМУРКАМ НО И АПНЕЯТА МИ Е ТОЛКОВА КОЛКОТО ДА МОГА ДА СИ НАМОКРЯ ЗАДНИКА 20-30- СЕК :shock:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от chirusa_bg »

Здравей колега. Добре дошъл във форума!
Ще те помоля да не пишеш с големи букни, не се приема добре от потребителите на форума.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от baretata »

Здрасти, ако това на снимката си ти, трябват ти не по малко от 10 кг. тежести. Аз съм висок 176 см и тежа 94 кг. и нося 12,5 кг олово. Това е относително и е според структурата на тялото. Трябва да застанеш на по дълбоко място, след това като изпуснеш въздуха трябва бавно да започнеш да потъваш, ако не, сложи още килограм. При пълни с въздух дробове и добър баланс трябва да стоиш отгоре, като изпуснеш трябва бавно да започнеш да потъваш. Това трябва да се прави при вертикално положение на тялото. Дано съм бил полезен. А пък има тук и други отлични специалисти, те сигурно ще ти дадат и по добър вариант от мен. На слука и на равни.
Пашата обича смелите.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от australia »

Изображение
Аз тежа 65кг. и съм с 7кг. баласт с 5мм. неопрен "NAVA ewolution" чувствам се перфектно . Както е обяснил баретата по добре неможе никой да го каже .Само ще добавя че всичко е относително:
1. зависи колко ти е дебел неопрена (ако си с такъв)
2. зависи дали си в сладка или солена вода
3. и най важно зависи колко сланинки имаш и дали ти тежат кокалите
Дано сме ти били полезни и късмет с начинанието :smt006
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от alex_vp »

Здравей колега. Колко килограма ти трябват зависи предимно от това колко е дебел неопрена и на каква дълбочина ще гмуркаш. По принцим колко е по дебел неопрена и колкото по-на плитко гмуркаш толкова повече тежести ти трябват и обратно. Ти каза че твоя е тънък, а ми се струва, че баретата говори поне за 5мм. Най-добре е в твоя случай да облечеш костюма да легнеш по гръб във водата и някой да започне да ти слага една по една тежестите върху тялото. Когато започнеш леко да потъваш махаш едната и си готов. Защото изобщо не е добре да си отрицателно плаваем на повърхноста. А от там вече можеш лесно да си коригираш плаваемоста с + - 1-2кг. А за това къде да ги поставиш на колана - просто ги разпредели равзомерно по дължината.
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от SANTIMIR »

Благодаря човече !!!! Мн. се кефя когато някой ми отговори на въпросите ,тогава разбирам че имат смисъл .
Аватар
baretata
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2006 6:55 pm
Местоположение: varna

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от baretata »

Да наистина говоря за 5 мм, ама имам и 7 мм водолазен Марес и с него съм със същите килограми. Тая пролет реших да ги намаля на 11 кила ама не мога да потъвам добре. Обикновено ловувам между 4 и 7 метър. За толкова ми стига апнеата. Не че не стигам и 12 метра ама въздуха е малко и няма смисъл.
Пашата обича смелите.
shin01
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 8:05 pm

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от shin01 »

Здравейте "колеги" аз от скоро се занимавам с това хоби и ми трябва съвет за тежестите.Това лято ще се гмуркам без неопрен на малка дълбочина естествено 2-3 метра.Въпроса ми е дали да си взимам въобще тежести като съм без неопрен а и дълбочината е малка както казах.Благодаря! :)
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от terzo »

Ще ти трябват няколко кила зависи колко тежиш.Колкото си по тежък толкова повече олово ще ти е нужно.Но вече това е писано във форума само трябва да потърсиш и ще намериш много одговори на твойте въпроси.Успех.
life_is_ a_dive
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Нед Авг 30, 2009 9:19 pm

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от life_is_ a_dive »

има голямо значение как гмуркаш:
- с неопрен или без;
- колко е дебел неопрена;
аз съм 184 см. и тежа 130кг. имам 5мм. неопрен от 2 части.
и ползвам различна балансировка:
- без неопрен 4-6 кг. тежести;
- с горнището на неопрена 8-10 кг.
- само с долнището 6-7 кг.
- с двете части на неопрена 15 кг.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от australia »

ADVENTUREBG Миро къде има толкова ефтино олово бе батка аз се утепах да търся .да неби да продават по вторични суровини? :? И калъпа от какво ти е?
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от adventurebg »

Оловото или от депа изкопуващи метали, там е някъде около лев, или от вулканизатори, нали свалят стария баланс, някои го продават, трябва да питаш. Стари акомулатори също, а калъпите са си перфектни на един приятел, 1 и 2 кг. от алуминий. Можеш също да си направиш калъп от дърво, само като излееш оловото не го охлаждай с вода и го остави да си дръпне нормално :wink:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
alex_vp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:37 pm
Местоположение: Бургас

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от alex_vp »

Иво, и аз оловото си го купувам от гумаджийниците за по лев/кг. винаги намирам някоя дето го няма шефа в момента и пичовете нямат нищо против да изкарат някой лев ;)
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от australia »

За гумаджийте не се бях сетил ама как разбирате колко килограма ви дават та там има ли кантар :D Иначе за вторични суровини бях чувал и аз че продават но не съм питал .Мерси за инфото колеги :D
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
rimogardo
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 8:17 pm

Re: ? ЗА ТЕЖЕСТИ

Мнение от rimogardo »

Това за гумаджийниците и аз не го знаех, иначе по морското дъно има олово колкото искаш, даже и под формата на колан съм намирал :) Ако си от Варна на ТЕЦА съм чувал , че има олово в промишлени количества. Който се е гмуркал там да каже дали е вярно ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”