Заклещване под водата

Модератор: nkolev66

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Заклещване под водата

Мнение от Булти »

...вчера в Бургас се появи Христо Янчев и веднага направихме лаф-моабет на морски теми ...споделих му как щях да "залепна" :D на дъното в дъбокото на Бургаския залив...оказа се , че тинята там , не е от вчера ...след като ме изслуша бай Христо ми се усмихна : " - Още като почна да ми разкажваш , къде си се гмуркал , веднага ми стана ясно как ще завърши всичко ! Ти луд ли си , да гмуркаш там бре ! " и започна своя разказ , как е опитал да вади котва там през далечната 1970 и някоя ...
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Заклещване под водата

Мнение от Булти »

...звено от котвената верига се скъсало , изтървали котвата но сварили да пуснат буй , да я маркират...извикали бай Христо да я намери и върже въже за нея да си я изтеглят . Христо Янчев не си взел леководолазното оборудване , тъй като дълбочината не била голяма - около 10-15 метра , но после това за малко щяло да се окаже фатално за живота му ...намерил котвата лесно по маркера и видял , че веригата се губи в една черна дупка , бръкнал с една ръка да напипа някое звено , да върже за него въжето което държал в другата , но ужас - ръката му останала вътре , дърпа пак - не ще , пуснал въжето и си помогнал с другата - и тя останала вътре , заклещил си и двете ръце в тинята - досущ като случая , дето го описа Момо ...не изпаднал в паника , опрял гърдите в тинята - те са с по -голяма площ и си издърпал бавно и внимателно ръцете , извършвайки въртеливи движения с останалата част от тялото , както когато аз се заклещих в тетраподите - явно тва става инстинктивно ...изплувал на границата на възможностите си , казал си : " - Бал съм ти котвата ! " .....и си тръгнал
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”