За кого са сълзите на сирените

Модератор: nkolev66

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

За кого са сълзите на сирените

Мнение от Булти »

....ще вали , средата на лятото е , а навън е студ , от Коледа насам незапомнени валежи от сняг и дъжд...на шега прекопах една малка част от двора на вилата през късната пролет , малка щото лятото гмуркам , там е суша а няма кой да полива , хвърлих на шега пак и една шепа семена от тиквички , подарени от комшия ...сега през ден ги ядем та чак ме фаща яд , що не прекопах цялото място , щях да преборя леко кризата ....Титаник...премиерата на филма върви по българските киносалони , целия народ гледа и е залян от сълзи...страната ни е залята от невиждани проливни дъждове , потоп ....войските на Вермахта напредвали неумолимо , под грохота на танковете , в безкрайната степ на Съветите... германците се славят , като прецизен народ и много добре били планирали нападението и всичко вървяло по план , докато не се натъкнали на непроходима кал ...техниката затънала , танковете затънали , същите които за 24 часа прегазили Франция...дошла зимата , калта замръзнала и тежките машини , скърцащи с писъка на сто бесни дявола , поели отново смъртоносния си поход...студът станал непоносим , предстояли последните решителни сражения , виждали се силуетите на Москва и Ленинград , но в решаващите утрини , огромните стоманени чудовища стояли безмълвни , просто не можели да запалят , незапомнена зима вилнеела , шетала с косата и прибирала душите на леко облечените немски войници ...Хитлер , бил закъснял фатално ....ефекта на пеперудата , понякога един миг е достатъчен да промени световната история ....
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от Булти »

...според йогите всяка казана дума е действително хвърлен камък и предизвиква вибрации в околната среда и я променя , колкото и малка да е промяната ...вибрациите на са акустически , както биха си помислили материалистите а чисто психически и най вероятно променят енергийната структура на частиците изграждащи атомите - демек квантите , както на живата природа , така и на мъртвата материя , която всъщност пак е жива , дори един камък е жив , тъй като неговите кванти постонно са в движение и той трепти ...казано на прост език - в един и същи миг , камъкът има няколко различни форми и няколко различни положения в пространството и най вече ВЪВ ВРЕМЕТО , кое от тях ще видим , зависи от това в коя точно "фаза" се намираме самите ние и как ще променим фазите на камъка с енергията , която му въздействаме , в момента когато изричме думата ...
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от Булти »

...преди да изречем думата , ние мисловно възпроизвеждаме нейната същност ... именно не нейната граматика и фонетика , а асоциациите от които е породена и поражда са в нейната енергийна същност , говорим различни езици , но смисълът на думите , макар и различни е един и същ , не самите думи , а нашите мисли , когато ги изговаряме променят околната среда...връщам се пак към Камъка ... да речем аз съм ядосан , затворен с себе си , всичките ми гемии са потънали , моите тягостни мисли променят неспирния танц на лудите кванти , пулсиращи в нищо неподозиращия камък , след време аз се отдалечавам от него и моето място се заема от човек с неутрално настроение - нито щастлив , нито ядосан - достатъчен е само трепета на крилата на пеперуда да наклони везната в едната или другата насока ...човекът се седи до камъка , неговата психическа енергия подобно на радар се излъчва от него , насочва се към камъка и се отразява променена , променена от камъка ли ? - НЕ - променена от мен самия , връща се в човека и му въздейства негативно и неусетно го завладяват черни мисли и той се усеща , че е нещастен ...
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от Булти »

...така си обяснявам аз нещата ...йогите са казали , че нашите мисли променят средата , а тя обратно - въздейства на тях , дават и пример : ако до дома ти живее алкохолик , ти постоянно с течение на времето усещаш , че непрекъснато ти се пие , какви ли мисли пък биха ти идвали , ако някъде наблизо живее убиец или секс маняк ...Дънов казва същото ...лошото на най-лошото е , че тези мисли се усилват и резонират ...особено сега ...отчаянието и безисходицата пулсират и властват в нашите души , съпроводени със страха и омразата , не само при нас , по цялата Земя , чак планетата си промени остта на въртене , добре , че не владеем Вселената - две , три галактики щяха да избухнат....ефекта на пеперудата ...понякога една добра мисъл е в състояние да обърне везните , защото най-лошото на лошото е , че понякога може да стане и най-хубавото на хубавото , тъй като светлите настроения също се усилват и стават колективни ....гмуркайки се сред сълзите на сирените , ние се пречистваме...нека донесем тук с усмивка Посланията на водата и заредим с положителна енергия нашите сухоземни братя , щото тяхната енергия после се връща и въздейства и на нас...вярвам във вас , недопускайте лошото да надделее , въпреки трудните времена ... дано не се заключи и тая тема - това зависи от нас

:D

П.С. ...нека темата бъде продължение на Нещата от живота...как ми липсва малко поезия ...
Аватар
vatus56
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 1:33 pm
Местоположение: Бургас

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от vatus56 »

Аве Булти, не мога да сваря да ти изчета шедьоврите по форумите дето си ги насътворил бре!
Аз за съжаление нямам време за гмуркане нито в морето, нито в нета, ама както разбрах ти имаш много време за лафче, така, че тия дни ме очаквай да намина при теб. :D
Никоя риба не е по - важна от живота !
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от Булти »

Добре дошъл си ! :D
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от terzo »

Да взема с Ванко и аз да дойда та да се повеселим. :drinkers:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от Булти »

...и ти си добре дошъл :D ...носете и консумативи за развеселяване :D
Каракаша
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 7:37 am

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от Каракаша »

Сипи си сто грама антибиотик,нацепи му една хубава шопска, после още еин пьк те сирените нека си ревьт Булти,та покраи тях и морените. Ако е останал някои пакет с илария на дьното на фризера фьрли го в тигана,дрьж после тез студени бири и виж какьв ефект на пеперудата ще се получи , та чак не мои се спря .Аз сьм просто момче но доколкота вдянах, си разтроен от дьждовете, дават ги да спират от средата на седмицата и триисетака минчо и нагоре, температурите. :wink:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Ехо от невидимия свят

Мнение от Булти »

...преди години , офисът ми се помещаваше в жилищен вход на главната улица в Бургас . Хазяи ми бяха няколко семейства . Сред тях рязко се открояваше една възрастна , но будна , начетена и интелигентна женица . Тя бе вдовица повече от 40 год. , но този факт по никакъв начин не помрачаваше оптимистичния и мироглед към Нещата от живота . Имаше двама сина . Женицата , по скоро бабата , бе от набор 1925 г. някъде. Спомням си , че въпреки възраста и общуването с нея беше удоволствие . Симпатиите бяха взаимни и тя много държеше на нас . След време , по неведомите пътища на съдбата , вятъра ни отвя на друго място и загубихме връзка с нея ..... Съвсем наскоро , след десетина години , от тогава да речем , зяпайки мадамите , минаващи по центъра и убивайки времето в чакането на клиенти пред настоящия си офис , аз случайно засякох погледа си с нещо познато и кво да видя - единия и син . Той бе запален и страстен рибар и с него имахме приказка . Другия и син , беше известен професор в столицата и идваше рядко . От лаф на лаф , стана въпрос за майка му и със съжаление разбрах , че е жива , но се мъчи на легло ...След три дни , същия пич идва с една торба снимки , да избираме и да правим снимки за некролог за майка му . Стори ми се странно съвпадението , но не му обърнах особено внимание .... Имам два скенера - единия нов , другия стар - още от старото фото . Двата постоянно са включени към компютъра . Слагам аз снимката на бабата в новия - все пак по модерен е , включвам го от компютъра ...и се случва необяснимото .....
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Ехо от невидимия свят

Мнение от Булти »

....вместо , новия скенер се включва стария :shock: , този дето е "виждал" женицата преди години . Помислих си , че съм се объркал и набирам отново на компа името на новата машина . Пак се включва старата . Така около цели 10 опита . Говорим за компютър , говорим , че това никога друг път не се е случвало , говорим , че жена ми също го набра и резултата беше същия . Принудих се и преместих снимката в стария скенер . Свърших си работата и човекът си замина доволен . Замислихме се дълбоко след неговото заминаване ...След още три дни , идват двамата братя заедно :shock: с още много снимки . Направиха голяма поръчка . През цялото време си говорехме за риби и морето . Накрая професора , видимо много доволен ми остави корав бакшиш , като изрази желание да му пратя чирузи от дракон в София по брат му . В друго време щях да му откажа за парите и пак да му пратя риба . Но сега се замислих , отказах , но при второто му настояване се съгласих . ...Аре на Мириус ....

П.С. ...докато сме живи , ние с мислите си променяме света около нас , нашите оставени послания продължават да му въздействат и след като го напуснем ...

:drinkers:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: За кого са сълзите на сирените

Мнение от Булти »

...не е подводен , но е интересен :

http://zamunda.net/details.php?id=213627&hit=1

все си мисля - ако не бяха разпнали Исус , ако само го бяха бичували , нямаше да има християнство , нямаше да се разцепи Римската империя , нямаше да нахлуят варварите в Европа ...нямаше да има повече от хиляда години - Тъмно средновековие ....вижте сега за 10 години колко много се променя света , а ако бяхме 1000 напред ...Слънчевата система щеше да ни е заден двор :D
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”