рапани

Модератор: nkolev66

SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

рапани

Мнение от SANTIMIR »

ЗДр. искам да попитам дали тук има някой , който знае места за рапани около варна .Нямам бутилки и ме интересуват плитки места буни и така на татък . Или да си купя от някъде маломерни .
gipsa77
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Юни 30, 2007 3:55 pm
Местоположение: Варна

Re: рапани

Мнение от gipsa77 »

Отиваш на морето търсиш къде има камъни и ги почваш-Траката,Галата,Фичоза,Паша дере,изобщо навсякъде където има камъни и миди рапаните са там.
don.kose
новобранец
новобранец
Мнения: 65
Регистриран на: Пон Май 24, 2010 7:15 am

Re: рапани

Мнение от don.kose »

на паша дере ни миди има,ни рапани.по скоро на романтика
safridcho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Яну 22, 2009 11:35 am
Местоположение: варна

Re: рапани

Мнение от safridcho »

Навсякъде, където има миди има и рапани . По полека с мидите, но без милост по рапаните :lol: :lol: :lol:
Кръв повръщам, пари Ни Връщъм !!!
Vladimir jely
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 8:38 pm

Re: рапани

Мнение от Vladimir jely »

На Траката, долу при рибарите. Само че не откъм стоянките на лодките, а от другата страна на буната. Миналата година рапани като юмрук имаше, ама така и не събрах, че ме е яд. Не е дълбоко , а като улучиш и хубаво време...
Аватар
bobboi
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 10:47 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: рапани

Мнение от bobboi »

За рапани на варненския плаж от южната страна на 2-ра буна има скала на около 50м навътре. Плитко е до глезен и е толкова пълно с рапани че ги береш като сливи. За жалост в момента са малки и среднички, но за една вечер за мезе стават.
Друго място за миди в изобилие и рапани също е на яхтеното пристанище на св.Константин и Елена. Там поне е пълно. Има и рибки за удоволствие и новобранци става :)
gu6kavel
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Май 30, 2011 5:53 pm
Местоположение: Плевен

Re: рапани

Мнение от gu6kavel »

Миналата година бях на море на Варна.Отидох ме на плаж на Аспарухово и хванахме една плик от била почти пълен.Имаше и то много около шамандурата.Имам предвид не точно под шамандурата :lol: , а на такава дълбочина.Тая година ходих един път май там на плаж,но не намерихме нито един :(
Аватар
bobboi
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 25, 2011 10:47 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: рапани

Мнение от bobboi »

а аз пък ти казвам че сега в този момент от южната част на 2-ра буна на варненския плаж има скала на която е толкова пълно с рапани че ги береш, само трябва да внимаваш че някой са с големи черупки, а вътре са малки все още. Берете само онези които са си пълни отвътре :)
Аватар
kuota
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 10:34 pm
Местоположение: Burgas

Re: рапани

Мнение от kuota »

колега рапанджия, ако не си влизал с ботилки не дей влиза сам ! препоръчителное но рапана има там кадето има и миди :) успех
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”