Изкуствени примамки

Модератор: nkolev66

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Изкуствени примамки

Мнение от Булти »

Посвещавам тая тема на Фишерман ....остават му броени дни до влизане в Морското и няма опасност от намаляне на рибните популации :D ...
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Изкуствени примамки

Мнение от justinian »

Митак, ама те сега май са на свободен режим. Не като по наше време-първи отпуск на клетвата,втори-след шест месеца... )))) Така,че не го бъзикай младежа )))
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Тайната на Христо Янчев

Мнение от Булти »

Ще ви опиша , примамката която научих от ВЕЛИКИЯ ( не познавам друг като него ) Христо Янчев . Тя се използва при лов на лефер . Намирате нещо като витло от детски самолет . Смятам , че и перката от счупена вентилаторна печка , би свършила работа . Боядисвате я в сребрист цвят . Нанизвате я на ос . В двата на края на оста се връзва въжето на буя . Задължително без вирбел . Самата перка се монтира на около 1,5 - 2 метра зад тялото ви . При гмуркане перката се завърта от съпротивлението във водата и насуква въжето на буя . При стигане на дъното , въжето почва да се разсуква и развърта перката обратно . При въртенето си перката проблясва под водата и събира лефера . Няма вилици , лъжици и черпаци . :D . Кажете ми сега , не е ли гениален , тоя българин :?:

:drinkers:
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Изкуствени примамки

Мнение от gogo26 »

Изпробвано ли е?
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Изкуствени примамки

Мнение от Булти »

... :D :D :D :D :D
Аватар
spear
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 632
Регистриран на: Вто Дек 23, 2008 8:13 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Изкуствени примамки

Мнение от spear »

Определено е гениален и ще има ефект, но в бистро море и при наличие на много лефер около теб :D
По другите морета ги наричат флашери и се използват много, ето видео: http://www.youtube.com/watch?v=F1PEsXReK1o
aSuS22
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Юни 26, 2010 10:26 am

Re: Изкуствени примамки

Мнение от aSuS22 »

А защо не със CD диск?Задната част блести?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
entusiast
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 9:29 am
Местоположение: София

Re: Изкуствени примамки

Мнение от entusiast »

aSuS22 написа:А защо не със CD диск?Задната част блести?
предполагам защото не можеш да го накараш да се върти за да проблясква
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Изкуствени примамки

Мнение от gunman »

Преди доста години (тогава още нямаше интернет) експериментирах с едни самоделни флешъри, направени от блесни за щука, на които бях махнал куките, че иначе става страшно . :D ... Използвах ги за лов на платерини по време на миграцията.
Беше си тръпка, защото определено успех имаше.
Знам, че вече някой се подсмихва под мустак, тъй като платерините определено се плашат от подобни бляскащи неща във водата, но целта в случая не беше да се привлекат към флешъра, а по-скоро да бъдат принудени да се отклонят от "пътеката" си, за да минат по-близо към мястото на засадата.
И така... Известно е , че винаги най-големите екземпляри са най-предпазливи и се държат малко по-далече от местата удобни за засада. Да кажем, на разстояние малко по-голямо от обсега на "пушката" ни.
Тактиката беше много проста. Ако видимостта да кажем беше около 5 метра, а "пътеката" минаваше някъде на около 4м (тамън колкото да не можеш да ги удариш), то закотвях такъма на поплавък някъде на около 7-8м от мястото на засадата. Рибите определено минаваха по-наблизо но малко завишаваха скоростта и при по-старателно прицелване и по-яко пуцане, работата ставаше. :D
Такъма ми го "взе" една рибарска лодка с витлото си край тетраподите в Царево и втори не съм си играл да правя, но пък по-късно от един наш много известен подводен ловец научих, че подобен на този номер се прилага доста отдавна и то успешно. Номерът се казва "фирта" и е доста популярен сред харпунджиите от Поморие. :wink:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Изкуствени примамки

Мнение от ildobrev »

Има един интересен руски филм - "Замануха". Подводен риболов с примамка около Севастопол. Само че, не знам как да го кача на сайта. :?
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: Изкуствени примамки

Мнение от deathwalker »

Повечето от нас са го гледали това филмче.предполагам.
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
Аватар
Valyo68
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 240
Регистриран на: Вто Авг 04, 2009 11:00 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Изкуствени примамки

Мнение от Valyo68 »

http://chernorizec.ath.cx/Privat/Podvod ... lov-video/

Мир подводной охоты - Подводная охота с заманухой или несколько дней в Севастополе - третото отгоре надоло, за който не го е гледал!!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Изкуствени примамки

Мнение от australia »

Привет Валка, наборе къде се затри толко време .
Ааа знам за тези филми май един рокер ми ги прати :lol: много добре направени и поучителни :!:

Хайде с здраве :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Изкуствени примамки

Мнение от Pretor »

Гледал съм го това филмче, но останах много озадачен и разочарован :) . Като прочетох заглавието очаквах да се появи и заманухата. Викам се те сега ми падна :axe: . Чаках, чаках обаче заманухина не дойде :wink: . Биеха си колегите кефали пък оная тъй и не я видях. Заманухина и работа :D .
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”