Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Модератор: nkolev66

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

...приятелю , когато дадено лекарство се пусне за продажба , преди това се провеждат тестове върху голям брой хора , именно за странични ефекти ...тука в случая никой не може да ти гаранция за така наречените Бабини илачи , което пък не ти пречи да станеш доброволец и после да споделиш :lol: ...аз лично при подобни болки ползвам Фастум гел , обикновено , едно две намазвания външно са ми достатъчни ...навремето съм се преохлаждал яко с разните му руски и чешки неопрени и имах доста проблеми , сега с това лекарство от гадната фармацефтика :lol: нямам грижи :!:...дано съм бил полезен ..

:drinkers:
kraned
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 6:14 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от kraned »

Благодаря Булти, беше изчерпателен!
Аз съм на броени крачки от смяна на става, така че всяка "сламка" прибавя по някоя още, и още надежда...
А за неопрените "зарубежная технология", може само да си спомняш с носталгия за безвъзвратно отминалата младост, когато не се говореше за болежки...
Мога да споделя още един бабин илач- проверен и ефикасен:
1 част (напр. с.л.) нишадър (амониев хрорид- ammonii chloratum)
2 части оцет
2 части силна ракия
Бърка е и се слага брашно докато се сгъсти да не лепне по ръцете.
Прави се питка и се налага вечер мястото. Върху питката хартия и нещо вълнено.
Edrev
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Ное 26, 2011 6:49 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Edrev »

kraned написа:....Мога да споделя още един бабин илач- проверен и ефикасен:...
Бабин, дедин - все това! Ако се замислиш, всички илачи лекуват симптомите, а не причините за болестите. Дълга тема... Включвам се само да ти кажа, че вчера играх тенис с един приятел, който преди 4 години беше една крачка пред теб към смяната на тазобедрена става. Даже оглеждахме и избирахме марка и модел. Не само, че успя да си спастри неговата става, ами вчера ме размаза на корта! Лечението му не беше лесно, но копелето излезе жилаво дупе и успя! Обаче така си промени начина на живот, че повечето хора около него им се наложи пак да се запознават с него. Не искам да влизам в подробности, защото идеолозите тук ще пуснат пяна като скорошния прибой по морето... :D Първо се отказа от солта, месото и алкохола... :D
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от румчо-01 »

kraned написа:... Относно желатина и белия тамян- има ли странични, отрицателни въздействия ако се пие и сутрин, в по-продължителен период без почивка? Например 3 месеца- колкото повече, по-добре...
Прегледай самата тема и първите няколко поста в темата, там се обсъжда този въпрос, в единайстия пост :D
В главната тема изрично се споменава приемането на белия тамян и желатина да става, вечер, може би е свързано е с усвояването от организма и след едномесечна употреба да се дава едномесечна почивка.
По принцип за всичко максимата "колкото повече, по добре" - не е много на добре, защото на тялото трябва да се дава възможност само да се бори с болестите, иначе започва да чака всичко наготово.
Когато нещо в нашето тяло не се товари и използва както трябва то атрофира и не работи нормално, а сигнала е появата на болка :? .
А как човек може да се пребори с всякакви проблеми ми дава най-главното от последния пост.
Edrev написа:....... Лечението му не беше лесно.... и успя!.... Обаче така си промени начина на живот, че повечето хора около него им се наложи пак да се запознават с него. Не искам да влизам в подробности ........Първо се отказа от солта, месото и алкохола... :D
Някъде във форума бях прочел, написано от наш колега, че:"Всеки един от нас е една малка вселена, със собствени правила и закони. Верно строителния материал е общ, но това което важи за някои от нас не е задължително да важи за всички останали, за това всеки сам за себе си трябва да опита!" :D
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от geleznia »

Ако някой колега сподели някакъв лек за дискова херния придружена вече и с прищипан нерв и пареза на десния крак ще съм му много благодарен.
На риба като на война.
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от румчо-01 »

geleznia написа:Ако някой колега сподели някакъв лек за дискова херния придружена вече и с прищипан нерв и пареза на десния крак ще съм му много благодарен.
Според мен отидете при личния си лекар да ви даде направление за Горна Баня.
Там са най-добре подготвените лекари за решаване на такива проблеми. :D
Живея с човек, който е минал по този път, само че в много тежка форма - стигал е до инвалидна количка.
Все пак прочетете втория пост, даден от лекар Тук.
И още един съвет: щом спре да ви боли, не спирайте да се движите, трябват ви най-малко 5-8 километра на ден и прочетет отново поста на колегата Edrev по горе за негов приятел: "......Не само, че успя да си спастри неговата става, ами вчера ме размаза на корта! Лечението му не беше лесно..... Обаче така си промени начина на живот, че повечето хора около него им се наложи пак да се запознават с него. ... Първо се отказа от солта, месото и алкохола... " :D
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от geleznia »

Остави лекарите те са безпомощни за това заболяване .Ако някой е пробвал алтернативно лечение гладолечение масажи идр. нека сподели.Некомпетентни неуки в тази сфера да не спамят в темата.
На риба като на война.
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от румчо-01 »

Както ви казах колега в нашето семейство имахме сериозен проблем с дискова херния, в продължение на години сме събирали и опитвали различни лекове, казани от различни хора. Ето някои от тях:
1.Смесват се по една супена лъжица чист пчелен мед и счукана морска сол, налага се болното място с парчета вълнен плат. Прави се три вечери поред.
През деня се приема от следната смес:100 грама коняк, 300 грама пчелен мед и 20 сантиметров настърган корен от Хрян, всичко се разбива с пасатор.
Взима се по една чаена лъжичка три пъти на ден преди ядене.
2.Настъргва се един картоф, поръсва се с малко морска сол да престои 10-15 минути. Изстисква се течността, която се изхвърля, а останалото се налага върху болното място, покрива се с найлон и се превързва. Прави се вечер преди лягане.
3.Парче памучен плат се потопява в оцет, изстисква се, поръсва се със ситно счукан бял тамян и се прави сгряващ компрес на болното място. Изпълняват се 30 процедури през вечер.
4.Смесват се 200 грама лавандулов спирт, сол, газ и 1 шепа нарязани диви краставички. Всичко се разбива с миксер. С тази смес се налага болното място. Внимателно-да не се стигне до изгаряния.
5.Конски кестена -50 броя се обелват и смилат на машинка за месо. Смесват се с една пшепа морска сол и престояват една нощ. Надругия ден към тази смес се добавят два счукани аспирина. След 24 часов престой сместа се изсипва в бутилка и се залива с един литър спирт за горене. Запушва се и се държи при 15-20 градуса 20 дена. Преди употреба бутилката се разклаща добре и се маже болното място.
6.Средата на топъл хляб се поръсва с 30-40 капки терпентин (взима се от аптеката) и се налага върху болното място. Престоява се така в легнало положение 2-3 часа. След свалянето, на компреса трябва да се лежи поне още половин час.
7.Вълнено или памучно парче плат се напоява със силна ракия и се поръсва с едно пакетче псмлян черен пипер. Налага се върху болното място, отгоре се слагат найлон парче вълнан плат и се превързва. Компресът престоява през ноща. При нужда се повтаря.
8.Прополис 50 грама се разтваря в 100 грама сгорещен зехтин. В бурканче от детска храна се отлива само течността, а утайката се изхвърля. Като поизстине, сместа се сгъстява, има тъмножълт цвят и е като мехлем. Прави се компрес на болното място с дебел слой от сместта. Престоява 24 часа. Може да се използва и при болки в ставите.
9.В 200 грама оцет се поставя яйце с черупката, да престои 24 часа. Черупката се разтопява. Маха се ципата, добавя се 100 терпентин от аптеката. Разбива се добре при което сместта побелява. Болното място се маже обилно и се вързва с меко вълнено шалче. Прави се всяка вечер до оздравяване.
10. Собствена урина, леко затоплена, се нанася върху вълнен парцал, върху него се слага найлонче и превръзка. Така се спи. На сутринта се маха, а мястото леко се забърсва със спирт, разреден с вода. Правете го не по-малко от месец, даже и повече. Много помага!!!!
Използвали сме и Шуслерови сол, тъй като обясненията са дълги вижте повече тук:Виж тук!
Обърнете внимание на сол № 1 и сол №5.
И две упражнения, които използваме в нашето семейство:
1. Лягате по гръб. Слагате си краката върху стол, маса или спалня, така че да образуват ъгъл от 90% с тялото. "Г" образно! И започвате да повдигате корема- кръста на долу-на горе...бавно и внимателно поне 5 минути! Така се наместват прешлените на кръста! Това се прави всеки ден по два пъти, когато се чуствате добре и нямате болки!
2. ПРИ КРИЗА- СИЛНИ БОЛКИ: Лягате по корем! На мястото на болката се залепва сдъвкано парче хляб. Върху него се забождат 8-9 клечки кибрит, палят се и се захлупват с чаша докато изгаснат! Държи се около 10 минути след това отлепвате рязко чашата! Не пари! Просто прави вакуум и отщипва нерва!
Надявам се, че все нещо ще използвате за да си подобрите състоянието. :D
kraned
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 6:14 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от kraned »

Edrev, погледни си личните съобщения и ми отговори. Моля те!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от antivik »

Страшно полезна тема! Понеже и аз съм като някои авери тук, уж за смяна на ставите/според докторите :evil: /, започвам процедурата с желатина и тамяна. Имам само едно малко питане:
Има ли значение какъв е желатина, растителен или животински, що по магазините намерих само растителен. След 1 месец ще видя какви ще са резултатите :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
kraned
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 6:14 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от kraned »

antivik, намери склад/магазин за сладкарски консумативи. 14.6 лв/кг с ДДС
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от antivik »

kraned написа:antivik, намери склад/магазин за сладкарски консумативи. 14.6 лв/кг с ДДС
Въпроса ми е какъв вид, от какъв произход да е желатина - растителен , животински иначе по магазините го има, не е проблем намирането.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от румчо-01 »

antivik написа: Въпроса ми е какъв вид, от какъв произход да е желатина - растителен , животински иначе по магазините го има, не е проблем намирането.
Определено желатина трябва да е от животински произход. :D
Малко се зачудих и за пръв път чувам, че има и желатин от растителен произход. :shock:
Мисля си така защото, когато жените приготвят желирани плодове добавят желатин.
Единствено донякъде дюлята се желира от собствения си сок.
По принцип най много желатин има в крайниците на животните. Не случайно от тях става пача.
Даже някъде в темата се споменава, че ако не можете да намерите желатин, да си правите пача от джолани, които ще отделят достатъчно желатин.
Мисля, че точно в ставите(хрущялите на джоланите) се съдържа желатин, който ви е необходим, за това ви казвам да търсите желатин от животински произход. :D
Аватар
Jack Daniels
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 813
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 4:05 pm
Местоположение: Бургас,морето, красивите жени :)

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Jack Daniels »

Да, желатина е само от животински произход, иначе за желиране може да се използва агар-агар или пектин, които са с растителен произход....но тука явно не става въпрос за желиране :)
Както и да се въртиш, гъза ти винаги ще е отзад
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от antivik »

румчо-01 написа:
antivik написа: Въпроса ми е какъв вид, от какъв произход да е желатина - растителен , животински иначе по магазините го има, не е проблем намирането.
Определено желатина трябва да е от животински произход. :D
Малко се зачудих и за пръв път чувам, че има и желатин от растителен произход. :shock:
Мисля си така защото, когато жените приготвят желирани плодове добавят желатин.
Единствено донякъде дюлята се желира от собствения си сок.
По принцип най много желатин има в крайниците на животните. Не случайно от тях става пача.
Даже някъде в темата се споменава, че ако не можете да намерите желатин, да си правите пача от джолани, които ще отделят достатъчно желатин.
Мисля, че точно в ставите(хрущялите на джоланите) се съдържа желатин, който ви е необходим, за това ви казвам да търсите желатин от животински произход. :D
Туй за джоланите и краците го знам. То всяка зима си папам свински краци, но нещо напоследък са се загубили. Ще пробвам с какъвто намеря, а иначе добре че лесно намерих тамян, това БЯЛ бая ме беше стреснало. Оказа се, че го има в църквите. Дано да има ефект.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”