Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Модератор: nkolev66

Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

:lol: :lol: :lol:

...аре като сте я подкарали в тоя дух и аз да кажа нещо : цитирам :

2. ПРИ КРИЗА- СИЛНИ БОЛКИ: Лягате по корем! На мястото на болката се залепва сдъвкано парче хляб. Върху него се забождат 8-9 клечки кибрит, палят се и се захлупват с чаша докато изгаснат! Държи се около 10 минути след това отлепвате рязко чашата! Не пари! Просто прави вакуум и отщипва нерва!

...колега , от дядо ми и баба ми , имам оставени цял сервиз вендузи , вършат перфектна работа :!: ....пичове , погледнете , вижте пак оная тема за йога упражненията - там е истината или поне част от нея .... с магическа пръчка нищо не става , кусаш туй , апнеш онуй ...и си готов ...желатин , птиче лайно или козя пикня :lol: ...магията се крие в движението , в болката от него ...в умората , в болките от нея и т.н. ...аве тука гмуркачи ли се събрахте или баби оплаквачки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от румчо-01 »

Булти написа:...приятелю , когато дадено лекарство се пусне за продажба , преди това се провеждат тестове върху голям брой хора , именно за странични ефекти ...тука в случая никой не може да ти гаранция за така наречените Бабини илачи , което пък не ти пречи да станеш доброволец и после да споделиш :lol: ...аз лично при подобни болки ползвам Фастум гел...
Колега, Фастум гела е палеативно загряване, което е доста измамно.
Пробвал съм го много пъти и в последствие преохлаждането ти е сигурно, но може на теб и да помага, всеки е различен. :lol:
Когато има такава молба от колегата geleznia: "Остави лекарите те са безпомощни за това заболяване .Ако някой е пробвал алтернативно лечение гладолечение масажи и др. нека сподели.
Не виждам какво лошо има да се сподели това което е опитвано от нашите баби.
Верно е че вендузите вършат много хубава работа, ама няма от къде да се купят... и за това процедурата може да се прави с чаша.
За Йога упражненията си абсолютно прав, ама нали знаеш пусти мързел.
Според мен всички незаразни болести идват именно от липсата на движение.
И не забравяй колега Булти, че наистина форума е за гмуркачи, но и ние сме хора и се разболяваме и остаряваме.
Годините си вървят и няма да сме вечно млади, ще дойде време, вместо някой да ти смъква кожата за да те лекува, да отвориш някоя от тези теми и да си благодарен за написаното и споделеното от останалите колеги и нашите баби рабира се :D
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от antivik »

Булти написа::lol: :lol: :lol:


...магията се крие в движението , в болката от него ...в умората , в болките от нея и т.н. ...аве тука гмуркачи ли се събрахте или баби оплаквачки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:evil: Вземи и ми попрегледай темите от "Моя излет", ще видиш, че на всякъде или на отиване или на връщане/по някога и двете/ маам пеша. Я да те качим на 1-2 бастуня, през 1-2 години да те привикват в ТЕЛК и да констатират, че освен едната е започнала да ти заминава и другата става, да се клатиш при ходене, като пияна патица/за болките да не говорим/ да те видя каква песен ще запееш. И прави сметка, аз съм земен рибарин, не мога да си представя какво е на подводничарите, де целите са във водата. Така че темата с цяровете си е полезна и споделянето не е плач.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от gunman »

Колега, не се засягай! Той Митака не е от зле настроените хора по принцип.Има си човека собствено мнение, за което не бива да му се сърдиш.
Не знам как е при теб, но помисли по въпроса да започнеш терапии в басейн с минерална вода. Там ставите се натоварват в пъти по-малко, а движението е в пъти по-пълноценно. (Мое собствено мнение).
Пък и поне аз не съм чувал минералната вода да е навредила на някого.
Факт е, че хората занимаващи се с подводен риболов активно, се радват на "здрави старини". Замисли се по този въпрос. А че всеки от нас си е чешит по презумпция... не обръщай внимание. Такива сме си!
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от antivik »

По моя край условията не позволяват подводен риболов, така че не си натоварвам ставите с това. Диагнозата от докторята ми е такваз, че направо требе да лягам под ножа за смяна/разни некрози косартрози и н`ам още какви рози на тазобедренни/. Де ми предлагаш да дам средствата в минерални процедури - ми предпочитам да ги вложа в риболовни излети и разходки по реки и язовири. Може и на патерици да куцам ама крастата си ще си я чешам до кат мога. За това ме и подразни горното изказване за плачещите баби и движението защото:
"pacho109
Заглавие: Re: Един ден на Охлювец
МнениеПубликувано на: Вто Май 10, 2011 6:57 pm
Аватар
pacho109
риболовец
риболовец
Offline

Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 7:52 pm
Мнения: 1568
Галерия: 29 снимки
Местоположение: Кърджали


Между другото видях колегата на изхода на Кърджали от колата на братовчеда,като отивах на Даскалово.Накачулен като командос с раница ,въдици и чадър и използващ бастун..Просто нямаше място иначе щяхме да го закараме.Такава всеотдайност към риболова не се среща всеки ден :!: :prayer: :prayer:

_________________
ДО ГРОБ ЗАКЛЕТ РИБАР И ВЪРЛ ЧОРБАР
Чърчил: "Нима искате избори, които се решават от най-ненужните гласове, дадени за най-ненужните кандидати?""
това е мнетние за моя проява.
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 1&start=15
те ви и самата тема. Та относно движението и оплакванията не мога да се съглася.
Последно промяна от antivik на Пет Мар 02, 2012 9:17 am, променено общо 1 път.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Pretor »

Според мен, ако искаш наистина дълго да се радваш на любимото си хоби, помисли за здравето си и пренасочи средствата натам. Когато (искрено ти го пожелавам) получиш подобрение ще можеш още много години да клатиш пръчката ;). Не разсъждавай като "Господин за един ден". Здраве даром няма.
Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

румчо-01 написа:
Булти написа:...приятелю ...аз лично при подобни болки ползвам Фастум гел...
Колега, Фастум гела е палеативно загряване, което е доста измамно.
Пробвал съм го много пъти и в последствие преохлаждането ти е сигурно, но може на теб и да помага, всеки е различен. :lol: :D
...колега Румчо , изпадам в недоумение :rolleyes: :
1. Фастумгел -а не загрява , нито пари , вероятно се бъркате с Финалгон , но това са две различни лекарства и действат различно , като това което посочих аз , е по модерно и съвършенно :!: ...пак повтарям - достатъчни са едно , две намазвания и болките отшумяват , па има хора тук дето ми вярват , тия дет не верват - техен проблем :D

2. за какво преохлаждане става въпрос тук :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: , да не би да се мажете с него , преди да облечете неопрена :shock: :shock: :shock:

:lol:
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

antivik написа:
Булти написа::lol: :lol: :lol:


...магията се крие в движението , в болката от него ...в умората , в болките от нея и т.н. ...аве тука гмуркачи ли се събрахте или баби оплаквачки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:evil: Вземи и ми попрегледай темите от "Моя излет", ще видиш, че на всякъде или на отиване или на връщане/по някога и двете/ маам пеша. Я да те качим на 1-2 бастуня, през 1-2 години да те привикват в ТЕЛК и да констатират, че освен едната е започнала да ти заминава и другата става, да се клатиш при ходене, като пияна патица/за болките да не говорим/ да те видя каква песен ще запееш. И прави сметка, аз съм земен рибарин, не мога да си представя какво е на подводничарите, де целите са във водата. Така че темата с цяровете си е полезна и споделянето не е плач.
...колега за вашето състояние , вина аз нямам :evil:
...потърсете причините в себе си :twisted:

:D


...колега тук си говорим за подводен риболов и посещаемостта е много по ниска , отколкото в раздел РАЗНИ , например ...отворете си там една тема със заглавие АЛТЕРНАТИВНА НАРОДНА МЕДИЦИНА и си споделяйте болежките на воля , сигурен съм , че там ще получите от другите колеги , много повече рецепти...щото тук кво се получва : тръгнахме от ставите , завихме към дисковата херния ...после накъде - ишиас , лумбаго , пърхут или гъбички във влагалището :lol: ...инак Владо го каза - плуване :!: , няма начин да не ви помогне плуването , независимо в каква вода ...аз лично мога да ви помогна , ако някога дойдете в Бургас , да ви закарам да плувате на лугата и да се каляте - при нас е безплатно , най добрата кал е Бургаската , лично Хитлер си е доставял бургаска кал с вагони :!:
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от geleznia »

Булти написа::lol: :lol: :lol:

...аре като сте я подкарали в тоя дух и аз да кажа нещо : цитирам :

2. ПРИ КРИЗА- СИЛНИ БОЛКИ: Лягате по корем! На мястото на болката се залепва сдъвкано парче хляб. Върху него се забождат 8-9 клечки кибрит, палят се и се захлупват с чаша докато изгаснат! Държи се около 10 минути след това отлепвате рязко чашата! Не пари! Просто прави вакуум и отщипва нерва!

...колега , от дядо ми и баба ми , имам оставени цял сервиз вендузи , вършат перфектна работа :!: ....пичове , погледнете , вижте пак оная тема за йога упражненията - там е истината или поне част от нея .... с магическа пръчка нищо не става , кусаш туй , апнеш онуй ...и си готов ...желатин , птиче лайно или козя пикня :lol: ...магията се крие в движението , в болката от него ...в умората , в болките от нея и т.н. ...аве тука гмуркачи ли се събрахте или баби оплаквачки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
колега като си много хитър кажи някой лек от хуманната медицина,че не се сещам още какво не съм опитал и тогава говори.То лесно да критикуваш,но дай все пак някакво мнение по въпроса :axe: :evil: :twisted:
На риба като на война.
geleznia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 1:21 pm
Местоположение: НА НАЙ-ЗАБУТАНИТЕ МЕСТА.

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от geleznia »

Булти написа:
antivik написа:
Булти написа::lol: :lol: :lol:


...магията се крие в движението , в болката от него ...в умората , в болките от нея и т.н. ...аве тука гмуркачи ли се събрахте или баби оплаквачки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:evil: Вземи и ми попрегледай темите от "Моя излет", ще видиш, че на всякъде или на отиване или на връщане/по някога и двете/ маам пеша. Я да те качим на 1-2 бастуня, през 1-2 години да те привикват в ТЕЛК и да констатират, че освен едната е започнала да ти заминава и другата става, да се клатиш при ходене, като пияна патица/за болките да не говорим/ да те видя каква песен ще запееш. И прави сметка, аз съм земен рибарин, не мога да си представя какво е на подводничарите, де целите са във водата. Така че темата с цяровете си е полезна и споделянето не е плач.
И къде да плувам колега в Марица ли?Най-много краста да хвана,че то в нея е цялата менделеева таблица-нямаш си на идея какво става с краката ми като изляза от тинята буквално изгарят.Сигурно ,защото е много чиста.Друг е въпросът с морето колкото и да е мръсно.

...колега за вашето състояние , вина аз нямам :evil:
...потърсете причините в себе си :twisted:

:D


...колега тук си говорим за подводен риболов и посещаемостта е много по ниска , отколкото в раздел РАЗНИ , например ...отворете си там една тема със заглавие АЛТЕРНАТИВНА НАРОДНА МЕДИЦИНА и си споделяйте болежките на воля , сигурен съм , че там ще получите от другите колеги , много повече рецепти...щото тук кво се получва : тръгнахме от ставите , завихме към дисковата херния ...после накъде - ишиас , лумбаго , пърхут или гъбички във влагалището :lol: ...инак Владо го каза - плуване :!: , няма начин да не ви помогне плуването , независимо в каква вода ...аз лично мога да ви помогна , ако някога дойдете в Бургас , да ви закарам да плувате на лугата и да се каляте - при нас е безплатно , най добрата кал е Бургаската , лично Хитлер си е доставял бургаска кал с вагони :!:
На риба като на война.
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от gunman »

antivik написа: Де ми предлагаш да дам средствата в минерални процедури - ми предпочитам да ги вложа в риболовни излети и разходки по реки и язовири. Може и на патерици да куцам ама крастата си ще си я чешам до кат мога.



Между другото видях колегата на изхода на Кърджали от колата на братовчеда,като отивах на Даскалово.Накачулен като командос с раница ,въдици и чадър и използващ бастун..Просто нямаше място иначе щяхме да го закараме.Такава всеотдайност към риболова не се среща всеки ден :!: :prayer: :prayer:

Та относно движението и оплакванията не мога да се съглася.
Колега, твоето тяло си е твое тяло, постъпвай с него както си искаш! Не пожелавам на никого да достига до твоето дередже, но тактиката, да си даваш парите за такъми и излети, вместо да си коригираш здравето.... не я разбирам аз работата по този начин.
Виж, ако се гордееш с това, че изглеждаш като мъченик в очите на колегите си с бастуните и раницата на гърба... пак не го разбирам... :?
Но ако кажеш, че не ти стигат средства за операция на ставите и организираш една сметка, в която да ти съберем необходимата сума, за да можеш в бъдеще да упражняваш любимото си хоби...Виж... Това вече ще го разбера (и не само аз) и ще се включа (и пак не само аз). :wink:

П.П. Надявам се да си ме разбрал правилно!
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

...добре казано , Владо !!!...пак ще ви помоля колеги : НЕ ПРЕВРЪЩАЙТЕ ТОЗИ ГОТИН ПОДФОРУМ В БОЛНИЦА , моля ви !!! ...всеки от нас си има дертове и ядове ...
garokal-74
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Яну 10, 2011 6:39 am

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от garokal-74 »

Булти написа:...добре казано , Владо !!!...пак ще ви помоля колеги : НЕ ПРЕВРЪЩАЙТЕ ТОЗИ ГОТИН ПОДФОРУМ В БОЛНИЦА , моля ви !!! ...всеки от нас си има дертове и ядове ...

Не виждам причина да се тревожите колега, в този форум има 236 теми, или за всекиго по нещо, каквото го интересува.
От всичките 236 теми, 6 пряко, разглеждат човешкото здраве, което прави 2,4%.
Тъй като обичам статистиката, без да са впускам в подробности преброих още 10 теми, които въобще не са свързани с подводен риболов, за които въобще не реагирате.
Всичко останало е свързано с нашето хоби.
Защо мислите, че неподготвен и болен човек, може да се гмурка и лови риби.
Зад всеки харпун стои човек, така че няма нищо лошо да се споделят и здравни въпроси, за да може този човек да се чувства комфортно и да не изпада в критични ситуации.
Малко е неуместно да считате , че форума се превръща в болница, защото и вие имате теми със здравно съдържание и активно участвате в останалите 6, което говори за вашия интерес.
Нищо лошо разбира се, само факти! :D
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от ildobrev »

Има стотици здравни сайтове и форуми, където пишат и лекари. Едва ли точно тук е мястото за търсене на компетентен съвет. Освен ако не става въпрос за проблеми, свързани пряко с гмуркането - синузити, проблеми с ушите и др. подобни.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от КИРО »

gunman написа: Не знам как е при теб, но помисли по въпроса да започнеш терапии в басейн с минерална вода. Там ставите се натоварват в пъти по-малко, а движението е в пъти по-пълноценно. (Мое собствено мнение).
Пък и поне аз не съм чувал минералната вода да е навредила на някого.Факт е, че хората занимаващи се с подводен риболов активно, се радват на "здрави старини". Замисли се по този въпрос. А че всеки от нас си е чешит по презумпция... не обръщай внимание. Такива сме си!
Точно това много наврежда на коксатрозата.Пробвано.
Успокоява за няколко часа,ама след това болките са в пъти повече.

Заглавието на темата почва - БОЛКИ В СТАВИТЕ,
защо подскачате не ми е ясно.
Някой каза по-назад,и вие ще одъртеете - не мислете че винаги ще сте топ със здравето.
А и някои болести идват точно в най-неподходящия момент.
Мен коксартрозата ме събори за 5 месеца.

Към болните от тази болест колеги:
Не се мъчете,ами лягайте под ножа.
Така само си губите времето.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”