Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Модератор: nkolev66

Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от manuk »

Ставите са подвижни връзки между костите. Човешкото тяло има 143 стави.
За движението на ставите се грижат 500 мускула, които при своето свиване или напрягане правят възможно сгьването на колена, лакти, тазобедрени стави, пръсти и други.
За стабилността и управлението на движението на ставите се грижат околоставните връзки.
Здравата става издържа много големи натоварвания. Така например, ако човек тежи 60 килограма натоварването върху тазобедрената става е 280 – 300 килограма.
Ставните повърхности са покрити с гладък хрущялен слой. Ставата е защитена от ставна капсула. Вътрешната повърхност на ставата произвежда синовиялна (вътрешно ставна течност), която гарантира лекото плъзгане без триене на хрущялните повърхности и костите образуващи ставата.
Синовиялната течност играе ролята на амортисьор, който перфектно смазва ставата и дава възможност тя да поема натоварване от няколко тона на квадратен сантиметър.

При напредване на възрастта, наднормено тегло, активна спортна дейност и свързаните с нея травматизъм, стрес, депресия, ставите биват прекалено много и неправилно натоварени.
Когато тази активна спортна дейност, като подводния риболов е и в студени води, с голяма продължителност, нормално е да се появи проблем в ставите и от там да получите болка (предупреждение от организма, че нещо не е наред).
Горе посочените фактори допринасят до намаляване или спиране производството на синовиялна течност, от там "сухо триене" на ставата и болка.


Миналата година реших през месец Май за една седмица да опитам малко подводен риболов и да посрещтна част от пролетната миграция на рибите.
Както знаете след зимата, каквото и да се прави човек не може да е в перфектна подготовка. Горе долу седмицата мина, върнах се в къщи и започнаха проблемите.
След още една седмица се оказа, че не мога да си облека ризата без чужда помощ, получих много силни болки в десния лакът (известен е като „тенисен лакът”).
С две думи много мнения прегледах, много лекарства опитах, нищо не помага. Каквото и да правех, болката намалява леко и след няколко дни се връща.
Естествено изпитах и страничните ефекти от лекарствата в които има Глюкозамин (стомашни киселини).
От многото мнения, които прочетох разбрах, че лечението ще е трудно и продължително и есенния ми риболов може да се провали.
В крайна сметка реших да изменя на приципа си ( на лекар само за лечение на око или зъб) и отидох при ортопед-травмотолог.
Накратко, лечение с две инжекции, през една седмица на стойност 50 лева всяка една (35 лева за лекарство и 15 лева за поставяне, независимо ,че бях с направление).
Верно получих облекчение – можех да си сгъвм лакътя, но болката остана макар и по слаба.
Минаха няколко дни и случайно срещам на улицата колега, също пенсионер от работата, където работех. Подава ми ръка човека, аз се мъча да му подам ръка и естествено болката се изписа на лицето ми.
Накратко обясних, че трудно си вдигам ръката. Незабавният отговор беше: „Няма проблем, минал съм по този път, дай лист и химикал проблема ще се реши по бързо отколкото очакваш, лекарството е просто и ефикасно”
Колеги и приятели, всичкото това писане беше да Ви предоставя написаното от моя спасител (БЛАГОДАРЯ ТИ ГОШО !).
Ето какво написа той:

"От магазина си купуваш 15 пакетчета ЖЕЛАТИН, от църквата си купуваш една опаковка БЯЛ ТАМЯН – това е дозата ти за един месец.
Накисваш полвин пакетче желатин в една чаена чаша студена вода (преварена) да се разтвори, изпива се вечер преди лягане с 2 – 3 зърна от тамяна (гълтат се, както се постъпва с таблетките)".


Всичко това се прави в продължение на един месец, след което се дава един месец почивка и така нататък.
Мога само да споделя, че не само есенния ми риболов не беше провален, ами където и да имах болки в ставите, всичко отшумя.
Естествено от време на време си правя месечна профилактика с това чудодейно лекарство.
В последствие открих още, лекарства от народната медицина, хомеопатията, фитотерапията както и методи за прочистване на организма и ставите, но сякаш това с желатина и тамяна си остава класика.

..................................................................................................................
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Последно промяна от manuk на Съб Ное 13, 2010 6:20 am, променено общо 5 пъти.
BogdanSim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 11:18 pm
Местоположение: София

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от BogdanSim »

Полезна и достъпна рецепта . :smt023 :prayer:
Ако искате да разсмеете Бог - разкажете му плановете си.
Аватар
Andrey82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 10:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Andrey82 »

И аз ще го пробвам това, благодаря на колегата
На Текето ми е най-добре :)
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

...понякога имам болки в гърба ...останаха отпреди 15 години , заради един руски неопрен :evil: и се появяват периодично ...тъй , че и аз ще пробвам рецептата ....но не с преварена вода :D :D :D
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от justinian »

Булти написа:...но не с преварена вода :D :D :D
Ей, заядливко! :D
А на колегата Манук, отново едно голямо БЛАГОДАРЯ! И не се сърди на Булти. Той винаги търси истината. :D
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Dims »

Е тая рецепта чаках :) ,много ти благодаря Манук както за тази рецепта и съвет така и за другите.
Аз имам мнго проблеми с кръста най-вече,но и сдруги стави от фитнеса и бокса,ще ти кажа скоро дали на мен ще ми повлияе. :D
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от australia »

Здравей Манук.
Половин пакетче желатин ,в какво количество вода? :?:
И цялото ли количество трябва да се изпие?
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от manuk »

australia написа:Здравей Манук.
Половин пакетче желатин ,в какво количество вода? :?:
И цялото ли количество трябва да се изпие?
Колега australia, наистина съм пропуснал да отбележа, че полвин пакетче желатин се разтваря в чаена чаша с вода.
Трябва да се изпие цялото разтворено количество от полвин пакетче желатин, има известно неудобство, че желатина се разтваря бавно и за това е добре да се накисне във водата 2 - 3 часа по рано.
Фактически едно пакетче желатин се използва за две вечери. Вече е променено и в главната тема.

................................................................................................................
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от australia »

Мерси :smt023 :smt023
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от manuk »

justinian написа:
Булти написа:...но не с преварена вода :D :D :D
Ей, заядливко! :D
А на колегата Манук, отново едно голямо БЛАГОДАРЯ! И не се сърди на Булти. Той винаги търси истината. :D
Колега justinian, на Булти вобще не мога да се сърдя, напротив много го уважавам за това, че има будна мисъл.
За това започнах да му пиша, приятелю Булти.
С него не се познаваме, но от уважение, ако се видим винаги бих му стиснал ръката, винаги съм харесвал хора като него, които търсят истината.
Сега, след като прескочих трапа през 1999 година, аз се стремя по всякакъв начин да помагам на хората, както бих помогнал и на Булти да не се изпотява толкова много, както той казва: " изпотявам се и губя много сол".
Близко е до ума ,че има причина за това.
Имам идея как мога да му помогна, намерил съм и добри източници: първият е Петър Дънов, вторият е статия от Google.
Честно казано не зная как Булти ще реагира, от друга страна не искам да спорим безмислено. Мислех да му пиша на лични, но се отказах защото не е само Булти, а повечето хора като него не знаят каква е причината да се потят толкова много, а решение има. Иска се малко разбиране и повече воля.
Може би ще се наложи да отворя нова тема, все още не съм решил.

..........................................................................................
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от Булти »

Благодаря ти Манук ! Аз си се потя нормално де ! Просто повече се движа :D
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от карид »

Виждам, доста колеги се канят да пробват рецептата.
manuk написа:Всичко това се прави в продължение на един месец, след което се дава един месец почивка и така нататък.
Това обаче, май остана незабелязано и некоментирано. Май ще трябва и да не се напъват много в следващия месец след лечението :!:
румчо-01
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 5:41 pm

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от румчо-01 »

Колега Манук в темата споменаваш че:
"В последствие открих още, лекарства от народната медицина, хомеопатията, фитотерапията както и методи за прочистване на организма и ставите, но сякаш това с желатина и тамяна си остава класика."
Имаш ли възможност да ни споделиш и другите лекарства , защото както сам казваш:
"Всеки организъм е различен и това, което помага на един на друг може и да не помага".
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от КИРО »

Ехххх Манук,това да беше го писал преди 4 г,можеше
да ми спести проблемите.
Поклон пред такива теми.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Болки в ставите при подводен риболов в студени води

Мнение от manuk »

КИРО написа:Ехххх Манук,това да беше го писал преди 4 г,можеше
да ми спести проблемите.

Колега КИРО, не зная какви са вашите проблеми, но мога да ви уверя, че човешкото тяло е една саморегулираща се биологична машина.
Никога не е късно да се опитате да си помогнете, естествено с цената на малки лишения и промяна на начина на живот.
Много е важно за тялото, каква храна ядете, и каква вода пиете. В други мои теми съм споменавал за това доста подробно.
Ще се опитам, освен казаното до тук за лечението на ставните проблеми , да добавя и някои неща, които не сьм споменавал до този момент.
Проблемите в нашия организъм идват от солите и шлаките, които се натрупват в кръвоносните съдове.
Всичко това се отразява и на нормалното подхранване и смазване на ставите.
Има начин с прости средства, да се направи едно прочистване от соли и шлаки, което доста сполучливо може да се използва.
Ето какво трябва да направите.
Взимат се 5 грама дафинов лист и се слагат в 300 грама вода, варите 5 минути, след което се слага в термос .
Разтворът като изстине се излива и се изпива с прекъсвания на малки глътки в продължение на 10 - 12 часа.
ВНИМАНИЕ, не използвайте цялото количество наведнъж - може да предизвика кръвотечение!
Процедурата се прави 3 дни. След 8 - 10 дни може да се направи отново.
Не се притеснявайте, ако започне да се отделя розова на цвят урина, възможно е да отделяте урина на всеки половин час.
Цялата работа идва от това, че солите започват да се разтварят толкова интензивно, че дразнят пикочния мехур,

След една- две седмици може да се убедите в това, че разтварянето на солите става доста енергично.
Ако не са се сгъвали ставите ви или сте имали болки в ставите, те стават доста подвижни и болките отшумяват.

---------------------------------------------------------------------------------
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Последно промяна от manuk на Нед Ное 14, 2010 10:38 pm, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”