трофеен Лаврак (Морски вълк)

Модератор: nkolev66

Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от australia »

4x100срусалка+1бира написа:Australia това на снимката ти ли си? :shock:
Тая риба ако ти си я вадил с харпуна, ко ще и 5 човека да сте били...
Де да бях аз :D :D :D
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Булти »

...луд умора няма ...вън вали та се къса , а аз отивам за замръзнали лавраци...ще фана.... хрема :D
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Pretor »

Вярно нямаш, ама наслука! Пък ако наринеш повечко лавраци се обади :wink: .
Изображение
na4ko21
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Сеп 09, 2007 2:56 pm
Местоположение: dobri4
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от na4ko21 »

Имам информация че това не е единствения и наи голям улов на този вид по краибржието на рибарското селище на шабла има хванати още поне 2 единия 6 а другия 10тина кила а дали е вярно ще каже колегата начина на улавяне е същия дори в сущия ден.Лодката на която си се снимал стои точно до нашата :) поздрави
6te go mislq
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Как се лови такъв лаврак в нормални условия. Дай Боже добра слука на добрите ловци, но какви са техническите условия за успешен улов на такава голяма риба? В една от темите имаше история за намерена мъртва риба със забита в нея стрела. Как да избегнем подобен изход? Че може и много по-зле да завърши борбата с рибата...
Последно промяна от 4x100срусалка+1бира на Сря Сеп 01, 2010 12:31 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mi4mana_drs
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Яну 31, 2010 6:06 pm
Местоположение: добрич

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от mi4mana_drs »

еми да качват колегите снимки веднага :)
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Pretor »

4x100срусалка+1бира написа:Как се лови такъв лаврак в нормални условия. Дай Боже добра слука на добрите ловци, но какви са техническите условия за успешен улов на такава голяма риба? В една от темите имаше история за намерена мъртва риба със забита в нея стрела. Как да избегнем подобен изход? Че може и много по-зле да завърши борбата с рибата...
Първо трябва да имаш страхотния шанс да я срещнеш. Било поради уменията на риболовеца, било просто поради късмет. Много е важно къде ще попадне стрелата след изстрела ти (теглото, дължината, дебелината, енергията и т.н. на стрелата също са от значение, но това е друга тема). Ползването на макара с шнур след линията на стрелата при такава риба е наложително, а отсъствието и може да доведе от изгубване на стрелата, през загуба на целия харпун, че чак до опасни за ловеца инциденти. На следващо място бързината и ефективността на обработването на рибата след отстрела и. Затова ножът е задължителна част от екипировката (за по-дребни риби може да се използва кукана или други подръчни средства, но при такъв екземпляр е нужен нож).
Това са само част от нещата, които могат да се предвидят предварително. Отстрел с отстрел не си приличат и изненадите при всяка риба могат да бъдат различни. Затова кураж братя, късмет и тренировки и пак тренировки. :D
Изображение
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

:D
Може би трябва да се тури отделна тема за тези въпроси. Има хора по Гърция ходят, по Турция, че някои и по-далеч. Там риба има и слънцето по-често огрява кучия гъз, а опитът на много от нас идва от форумите. Много тайни има ловът на едри риби. Май не е само макарата...
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Pretor »

Разбира се, че не е само макарата :) . Човек колкото и да чете чужди мнения по форумите без практика и натрупване на собствен опит не може да стане добър харпунджия. Във форумите има много полезни и верни неща, но има и такива, които не са за всеки, най-малко поради разликите в различните организми. Приемането на сляпо и на доверие на чужд опит, без да бъде проверено в "бойна обстановка" също не е правилен подход и може да доведе до усложнения и злополуки. Ловът на всяка риба си има специфики. Рецепти няма, както писах по-горе има практика, тренировки, опити и постепенно отсяване на зърното от плявата. И това важи ако не искаш да си "форумен харпунджия", а успешен подводен риболовец на първо място изпитващ удоволствие и удовлетворение от общуването с морето и чак след това удоволствие от улова.
Изображение
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Мъдро!
А аз какъв съм според вас?
30 дена отпуск от които 10-15 максимум на морето. Това като се има пред вид негодуванието на жената и 1 - 2та махмурлука се получават 7 влизания с цел лов на риибааа. Та айде да е (7/365)х100... Начи аз съм 1.92% баш харпунджия и останалите там до сто% съм форумен. :wink:

ПС
Ако трябваше да съм 365 дена на лов за риба сигурно пък нямаше да ми е кеф да влизам изобщо.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Pretor »

Има много колеги, които по една или друга причина не могат да направят толкова излети годишно, колкото им се иска. Това не значи, че не са отлични харпунджии. Съвета ми беше освен трупането на чужд опит от форумите да намериш време и желание да провериш сам и намериш най-правилния за теб подход и начин на действие в различни ситуации и при лов на различни риби. За съжаление при 7/365 това може трудно да се осъществи. Което пък не значи, че трябва да се отказваш. Който го е хванала тази болест го държи докато мърда :D . Аз съм на този хал вече повече от 30 години и благодарение на опита на колегите във форумите преоткривам толкова много неща, че просто няма как да не съм им безкрайно благодарен.
ПП темата беше за лаврака на човека, а тя каква стана... :)
Изображение
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Булти »

Pretor написа:Вярно нямаш, ама наслука! Пък ако наринеш повечко лавраци се обади :wink: .
...отдавна не бях правил КАПО :D :D :D ...докато стигна от колата до мястото за гмуркане , бях гол и ме наваля дъжда , в резултат се появиха старите болки в гърба :? ...беше невероятно мътно ...но бях изкефен поради следните няколки причини : плажът бе пуст и романтиката отново го бе превзела ...от скалите на брега искочиха двойка Морски видри и беше наслаждение да наблюдавам любовната им игра - писукаха и се увиваха с тела плувайки на 1 метър от мен :shock: :shock: :shock: , чак се запитах : - Аве аз дали се събудих наистина ! Не сънувам ли , че наистина съм дошъл да гмуркам ! :rolleyes: ...наслаждение изпитвах и всеки път кагато вдигнех погледа си над водната повърхност - под самата повърхност плуваха безброй малки рибки а отгоре безброй капки правеха безброй кръгчета ...и в крайна сметка си направих и една добра тренировка ...есента е любимият ми сезон

:drinkers:
Последно промяна от Булти на Чет Сеп 02, 2010 8:53 am, променено общо 1 път.
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от rimohit »

Това с морските видри сигурно е било уникално. Не знаех , че ги има тези животни в Черно море!
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от justinian »

Бахти... Как ли ще стои една видра на кукана?... :D :D
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: трофеен Лаврак (Морски вълк)

Мнение от Булти »

rimohit написа:Това с морските видри сигурно е било уникално. Не знаех , че ги има тези животни в Черно море!
...на Централния плаж в Бургас, щях да падна , като ги видях :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: ...лошото време предразполага за най-невероятни срещи , ако фотоапарата ми бе херметичен , верятно щях да го нося и да ги снимам :( ...Тони харпуна ми бе на една ръка разстояние и се замислих дали да не отстрелям едната с познавателно значение ...по принцип не съм милосърден :D , но като ги гледах колко щастливи бяха - ми дожаля ...дълги бяха около 60 - 70 см а главите им наподобяваха питбулските , но с доста по дълги мустаци :D

П.С. сори за спама :?
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”