Лов на едри риби

Модератор: nkolev66

Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: Лов на едри риби

Мнение от Dims »

Владо дай поне една снимка да проплакнеме очичките. :smt022
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лов на едри риби

Мнение от rumci »

ildobrev написа:
Dims написа:Kато гледам на терцо улова май не е от което и да е море,ако не се лъжа сомове май няма там. :shock:
Май си прав. Ама му пускат снимката. :?
Ако не се лъжа, снимката на сома е от арендован водоем. Все пак Терзо не е лошо да хвърли малко светлина, за да няма недоразумения.
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от roko-koko »

Ставало е дума за този сом ,от арендован язовир помолен за почистване от собственика.Гот.
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: Лов на едри риби

Мнение от Dims »

Еми тук има много "чистачи" :D които да помагат,нали затова сме тук :wink: ( да си помагаме).
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от gogo26 »

Гънмен, харпуните добре ги показваш,а пусни и снимки на рибетата,та нацяло да хванем вяра.Не се притеснявай тука няма хора със слаби нерви :wink:
Ето майсторите не говорят, а директно показват :prayer:
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Гънмен даде и малко инфо за самата техника, но съм сигурен, че има още за начините на риболов на едри риби (с харпун разбира се). Не е нужно да е от личен опит. Бих писал и сам по темата, но да вадя от 100 кладенеца вода (да превеждам), дето и 2 риби не съм хванал и да търпя критиките на заклети харпунджии от форума би било доста подтискащо усещане. Дайте да съберем малко познания по въпроса за техниките на лова на по-тежки рибоци. Зная много добре, че голяма част от вас имат такива познания, а някои имат и опит.
Снимките може и да са в лек разрез с правилата на форума, но всеки иска да види - то е ясно :D . По-важното, е че всеки би се насладил да прочете за истинска история, метод или дори за познания придобити по косвен път.
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Лов на едри риби

Мнение от terzo »

За този сом вече е ставало дума преди и всичко съм го писал в сезон 2010.Но ще спомена пак за някой който не са го прочели там,та сома е от арендаторски водоем и собственика ни помоли да го отарвем от тази напаст.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Лов на едри риби

Мнение от adventurebg »

Разкажи историята де не се коси :lol: :lol:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от ildobrev »

terzo написа:За този сом вече е ставало дума преди и всичко съм го писал в сезон 2010.Но ще спомена пак за някой който не са го прочели там,та сома е от арендаторски водоем и собственика ни помоли да го отарвем от тази напаст.
Извинявай!!! :oops:
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Лов на едри риби

Мнение от terzo »

Не се спотайвайте ами пускаите по някой трофей да се порадваме :D
gogo26
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2009 9:06 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от gogo26 »

Сома на Терзо е абсолютно законен :!: Преди да го гръмне беше поискал "разрешение"от цялата гилдия, като беше обяснил подробно за какво става въпрос за което шапка му свалям :smt023
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Лов на едри риби

Мнение от Булти »

justinian написа:Влади, пускай снимкитеее ... :D
АРЕЕЕЕЕ ВЛАДОООО !
:D
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Лов на едри риби

Мнение от australia »

Е те така се тепат големи рибоци :D [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1LmOvyPaD8I?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/1LmOvyPaD8I?fs=1&hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от gunman »

Най-напред искам да отговоря на моя приятел Момо: Приятелю, темата на тази част от форума е за подводен риболов въобще, а не само за морски риболов.Иначе евала ти за рибоците 6+ :D
Сом не съм прострелял нито един тез дене. Той, общо взето е лесна мишена (доколкото съм гледал по филмите) и при него тръпката kaто че ли настъпва след изстрела.Особено, ако не е достатъчно добре премислен изстрела.
Но да отговарям по ред:
Миро аз не се притеснявам от нищо, просто в момента, в който пусна някоя и друга снимка ще ревнат "продозащитниците" (нарочно е в кавички), защото в края на краищата става въпрос за сладководни добитъци, но както е известно:
1. От една страна сладководния риболов е разрешен на много места по света (извън България), а аз още нямам наложена забрана да напускам страната :wink:
2. Подводния риболов може да е забранен в България в язовири като Батак,Искър,Цонево, Копринка или Жребчево, но има места и водоеми, които по същество са частна собственост или са арендувани при определени конкретни условия и дефакто са извън юрисдикцията на ИАРА.С една дума там закон е думата на собственика.Рибата си е негова и той си решава кога и по какъв начин може да проведе нейното улавяне или съответно зарибяване на водоема.
3.Има риби във водоемите, от чието присъствие в прекомерни количества и размери, водоемът и другите видове страдат,повече отколкото е файдата като цяло от тях.
6tukara Грешиш колега. :oops: Най-голям релииз има в подводния риболов.Гарантирам ти.
Ако във въдичарския риболов трябва (просто се налага) да извадиш на кукичката всяка една риба, която ти се е закачила след като я издърпаш до себе си, то при подводния, виждаш ясно и точно по какво стреляш и сам взимаш решение за релийза на момента.Дали ще стреляш в най-едрия кефал ( женската) по време на кефаловите сватби или ще чукнеш някой от групата следващи я мъжкари, си е решение по съвест.Да не говорим, че харпунджията въобще не вижда в лицето на илариите обект за лов, докато въдичарите на кея ги приемат за нещо точно такова. :(
4 х 100...
Батка, харпуна си е "съвсем" нормален (тука излъгах яко :oops: ). Чудя се, след като има харпуни за големи сини води и ги наричат тип "deep blue" защо ли не въведем понятие "deep brown". Ластиците са му за лов на туна - 4 х 14.5, стрелата е 8мм с 4 акулски перки, но ползвам само задните две.Иначе пред ръката стърчи колкото традиционно 55см-ово харпунче, но е със 7 дължини на линията които изпъва яко, че пита и за още. Спусъка му е пластмасов (от тия дето не ставали за нищо според "фишите"). Тежи без стрелата към две кила и половина. Макара не съм му слагал, защото просто съм решил да не си го давам на никоя риба. :wink:
Изкарах няколко часа във водата, но на втория вече се налагаше да ползвам една тъмна кола за да се топля.Оставихме колата да се нагрява на слънцето и послахме найлон вътре на кожените седалки.От време на врме влизах вътре чисто гол, като оставях на тавана фанелката и банските да се постоплят и те, а аз се завивах с памучно одеало (импровизирахме). За има-няма половин час успявах да възстановя телесната температура. :D
Иначе за снимките се чудя още.... :smt017
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
Аватар
australia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Яну 02, 2009 3:07 pm
Обратна връзка:

Re: Лов на едри риби

Мнение от australia »

Какво толкова му се чудиш ,да не си вадиш зъб я :lol: :lol: :lol: :?:
Само дразниш постата. :axe:
Давай смело,бъди мъж пускай ги вече :rolleyes:
0877-19-03-89Иво e-mail (australia@abv.bg) skipe australiaivo2 :)Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”