Лов на едри риби

Модератор: nkolev66

4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Лов на едри риби

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

...
Има хора по Гърция ходят, по Турция, че някои и по-далеч. Там риба има и слънцето по-често огрява кучия гъз, а опитът на много от нас идва от форумите.

Човек от грешките си се учи, учи се от опита на другите и се учи докато е жив.

Зная, че тук има колеги с опит в лова на едър добитък, както по нашето море така и "навън". Моля, ако някой му се губи малко време за открехването на начинаещи харпунджии нека сподели поне това що касае сигурността на гмуркачите и екипировката. Пък и за доброто на рибата... В крайна сметка за природата файда от яка риба със стрела в тумбака няма.
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лов на едри риби

Мнение от Pretor »

Гледам, че си постанл мнението си от другата тема в тази, че да копна и аз моето :D :
"Първо трябва да имаш страхотния шанс да я срещнеш. Било поради уменията на риболовеца, било просто поради късмет. Много е важно къде ще попадне стрелата след изстрела ти (теглото, дължината, дебелината, енергията и т.н. на стрелата също са от значение, но това е друга тема). Ползването на макара с шнур след линията на стрелата при такава риба е наложително, а отсъствието и може да доведе от изгубване на стрелата, през загуба на целия харпун, че чак до опасни за ловеца инциденти. На следващо място бързината и ефективността на обработването на рибата след отстрела и. Затова ножът е задължителна част от екипировката (за по-дребни риби може да се използва кукана или други подръчни средства, но при такъв екземпляр е нужен нож).
Това са само част от нещата, които могат да се предвидят предварително. Отстрел с отстрел не си приличат и изненадите при всяка риба могат да бъдат различни. Затова кураж братя, късмет и тренировки и пак тренировки."
Изображение
gunman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 545
Регистриран на: Пет Фев 06, 2009 5:52 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от gunman »

Ako мога да се включа в темата, бих искал да се похваля, че миналия месец ми се случи онова, за което би мечтал (или може би не?) всеки подводен ловец.
За два дни бях в харпунджийския рай и мога смело да кажа, че отстрелях толкова на брой и толкова големи риби, за които не съм си и мечтал никога преди това в живота си.
Както си е редно по закона на Мърфи, някъде по трасето ми объркаха чантите с екипировката и се наложи да гмуркам без неопрен и с резервния комплект. Както се шегувахме после с "план В ". :D Нямаше го и ножа, и пневматичния харпун с макарата, и големите плавници, та използвах два къси ластични харпуна (60 и 75см) и след като се влюбих в тях, май ще се развеждам с пневматиката завинаги. :D
Гмурках само по фанелка в 14-15градусова вода, което ме издигна в очите на местните ми колеги, а след като подарих почти всичката си уловена риба на местните помагачи, вече може да се каже, че съм най-уважавания чужденец в техния регион.
Ами какво да ти кажа колега 4 х 100... :(
Планираш към дъното като държиш очите на четири. С двете гледаш под себе си да не би случайно някое туловише да остане под тебе и да го пропуснеш, с другите две се оглеждаш към повърхността да не е случайно да мине над тебе и когато видиш как силуета на рибата скрива слънцето, стреляш в гръбнака и.
Ако е точно под тебе, е по-лесно - стреля се в главата, като гледаш точката на попадението да сключва равностранен триъгълник с очите.Бам и...е твоя. :wink:
Ако рибата не умре веднага, най важното е да внимаваш за следното:
1. Линията (въжето) да не се уплете в тебе.
2.Простреляната риба да не те надене със стърчащата стрела и да те нарани.
3.Когато хванеш рибата с ръце, да се пазиш от опашния плавник, с който може да ти отнесе главата.

За целта най-много ми помогна моя приятел - Вектор, който се предстви повече от блестящо не ме предаде нито за миг.
Ето го и него:
Изображение
Не знам дали е уместно да помоля, да не показвам улова, защото не би се понравило на хората от гилдията, с по-слабите сърца, но мога да ви уверя че размерите на рибите бяха наистина впечатляващи :oops:
Обожавам мъже с прякори, означаващи женски полови органи.
adventurebg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 10:01 pm
Местоположение: Слънчев Бряг
Обратна връзка:

Re: Лов на едри риби

Мнение от adventurebg »

Молбата ти е отхвърлена и сега ти се налага да пуснеш снимките :!: Не знам какво ти пука изобщо :!:
НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ ТОВА, КОЕТО МИ ДАВА МОРЕТО!
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Лов на едри риби

Мнение от 6tukara »

Все пак това е сайт за риболов и на всички е ясно , че при подводният риболов релииз няма, така че с нетърпение очаквам снимки
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
4x100срусалка+1бира
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 12:48 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от 4x100срусалка+1бира »

Гънмен, този 4-степенен китов хипнотизатор няма макара. :o Къде го връзваш за да не изгубиш и втория комплект оборудване в случай, че точката на попадението не образува равностранен триъгълник с очите на рибока?
Стрелата колко е дебела?
И тва 15 градуса на повърхността ...!? :shock:
:D Колко време изкара? Само си хабиш парите за неопрени, да знаеш! :D
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от deathwalker »

Владо от това ковто си написал оставам с впечатление че си ловил сомове а тук иде реч за морски риболов,ако бъркам прощавай :wink:
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Лов на едри риби

Мнение от terzo »

А да видем сега кой колега с какъв трофей ще изкочи. :D
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от deathwalker »

terzo написа:А да видем сега кой колега с какъв трофей ще изкочи. :D
Хе хе аз не мога да се похваля със сериозен трофей от две години насам,карам я на спомени :D :D :D ....като този например
Изображение
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
terzo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 703
Регистриран на: Съб Авг 29, 2009 1:52 pm
Местоположение: Равда

Re: Лов на едри риби

Мнение от terzo »

А Момо то това твоето си е спомен за цял живот :D Айде и от мен един спомен terzosub.snimka.bg/fishing/sezon-2009.419235.18794659]Изображение[/URL]
deathwalker
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Пет Ное 14, 2008 11:53 am

Re: Лов на едри риби

Мнение от deathwalker »

Така е батка още ми държи влага,видях и по големи през онзи излет,ама само ги видях :D :D :D
"Only after the last tree has been cut down, Only after the last river has been poisoned, Only after the last fish has been caught, Only then will you find that money cannot be eaten."
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Лов на едри риби

Мнение от Pretor »

Бравус момци, големи рибоци! Tеrzo, тоз дзвер на северното или на южното черноморие го взе? :wink:
Изображение
Dims
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Чет Юли 22, 2010 9:45 am
Местоположение: Дупница

Re: Лов на едри риби

Мнение от Dims »

Kато гледам на терцо улова май не е от което и да е море,ако не се лъжа сомове май няма там. :shock:
Да не злоопотребяваме с това което ни дава морето.
Аватар
ildobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 9:19 pm

Re: Лов на едри риби

Мнение от ildobrev »

Dims написа:Kато гледам на терцо улова май не е от което и да е море,ако не се лъжа сомове май няма там. :shock:
Май си прав. Ама му пускат снимката. :?
Аватар
justinian
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 572
Регистриран на: Пон Юли 25, 2005 7:19 pm
Местоположение: In Female Dreams
Обратна връзка:

Re: Лов на едри риби

Мнение от justinian »

Влади, пускай снимкитеее ... :D
Сърцето на глупавите е в техните уста, а устата на мъдрите са в тяхното сърце.
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”